VIII Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST» ось-ось розпочнеться. «Дегустуй завтра вже сьогодні» - гасло, яким керується ідеолог події Влад Троїцький та його команда. «ГОГОЛЬFEST» зразка 2015 року дещо відрізняється від попередніх, насамперед локацією – з арт-кластеру «Видубичі» він переїхав на ВДНГ. Програма включає близько 500 подій за 11 днів. • Перфоманс і театр. Тут задум про єдність війни, миру та любові у мистецтві розкриється на повну. Відкриватиме фестиваль однойменний перфоманс, а підхопить естафету ідейний триптих вистав. Перша – про мистецтво війни за трактатом Сунь-Цзи, друга, «Мистецтво миру» у двох частинах - добірка музичних творів Шенберга та Шуберта у поєднанні з виступами еквілібристів нового цирку та опера для препарованого роялю, віолончелі та голосів. Третя вистава – перфоманс Dakh Daughters, що має назву «Як я була Алісою… Мистецтво любові». Крім цього на глядачів очікують пара десятків вистав від театрів Києва, Львова, Одеси, Чернігова, Санкт-Петербурга та Познані.
• Танець. Яскраві хореографічні постановки з відомими й не дуже сюжетами очікують на відвідувачів фесту. Також у рамках цього блоку передбачено кілька майстер-класів та вистав для наймолодших шанувальників сучасного мистецтва.
• Fashion-арт. Нова сторінка діяльності ГОГОЛЬFESTу приваблюватиме глядачів різноманіттям колекцій українських дизайнерів. Заплановано також кілька модних виставок та пластичну мультимедійну виставу DVOE.
• Музика. Основний акцент зроблено на альтернативу. На фестивалі виступатимуть Сергій Жадан і «Собаки в Космосі», Христина Соловій, Юрій Андрухович та Karbido, а також багато інших груп. Порадує меломанів і різноманіття жанрів: тут вам і електронний джаз, і рокабіллі, і лаунж з інді, і експериментальна музика. У програмі фестивалю знайшлося місце і для академічної музики. Мова йде про першу частину вищезгаданого перфомансу «Мистецтво любові» та виступ британського піаніста Яна Пейса.
• Кіно. Свої програми представлять Docudays UA, Одеський кінофестиваль, LINOLEUM, Wiz Art, Молодія та інші фестивалі. Звісно, окрім цього заплановано безліч інших показів, зокрема підбірки «Фокус на Росію» та «Кіноогляд СУК ON/ СУК OFF».
• Візуал. Центральна подія цього блоку – серія практичних лекцій з фотографії GOGOLFOTOLAB. У переліку подій також показ програми міжнародного фестивалю відеоарту, творчі зустрічі та театральні перфоманси, акцент у яких буде зроблено на візуальну складову.
• Література. Після невеличкого відпочинку книголюби, що повернулися з форуму видавців, зможуть знов зануритися в літературне життя. Серія лекцій [РЕ]АРХІВАЦІЯ, читання, дискусії, презентації книжок – ГОГОЛЬFEST має чим зацікавити читачів.
• Дитяча програма. Дітлахам запропонують майстер-класи, вистави, та покази мультфільмів. Щовечора письменники та видавці читатимуть свої улюблені дитячі казки. Дитяча кіношкола, що працює вже кілька місяців, нарешті презентує свій перший фільм – «Ніс» за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя.
• Освіта. Окрім лекцій, включених до інших тематичних блоків, свої освітні програми представлять Києво-Могилянська бізнес-школа, Відкритий університет Майдану, спільнота 3С. Окрім лекцій культурної тематики для відвідувачів фестивалю також проведуть цикл майстер-класів з робототехніки та 3D-моделювання.
• Еко. Ті, хто завітають до еко-простору «Берізки», вчитимуться основам йоги, ресайклінгу та енергозбереження. Їх також навчать виготовляти екомеблі та новим поглядом дивитися на екологічні катастрофи. Протягом фестивалю будуть проводитися майстер-класи та акції екологічного спрямування.
Ознайомитися з повною версією програми та скласти власний розклад на найближчі два тижні ви зможете на офіційному сайті ГОГОЛЬFESTу (http://gogolfest.org/).
редактор - Світлана Привалова