реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Віктор СКРИПНИК: "У карти з гравцями не граю"
Віктор СКРИПНИК:

Віктор СКРИПНИК: "У карти з гравцями не граю"

Дарья Ракіцька , 2 курс.
Перший в історії українець, який став головним тренером в німецькії Бундеслізі Віктор Скрипник дав відверте інтерв'ю. Коуч "Вердера" розповів про своє життєве кредо та про клімат в клубі.

- Після домашніх матчів «Вердера» футболісти йдуть в спеціальну зону відпочинку пити пиво? Коли в 1996 році ви приїхали в Бремен, вас такі походи сильно дивували?

 - Пиво - настільний напій в Німеччині. Ніхто від цього не ховався і не ховається. Але мене здивувало, коли Фелікс Магат (тренер «Вердера» в 1998-99 рр.) за день до гри збирав гравців ввечері, щоб випити келих пива для гарного сну.

 На стадіоні ми маємо свою зону, де сидять сім'ї гравців і тренерів. Після гри футболісти зустрічаються там, щоб поспілкуватися, посидіти хвилин 30. У ложі можна випити пиво, але я жодного разу не спостерігав ситуацій, коли наші хлопці так робили, бо це місце бачать вболівальники. Якщо людина захоче випити, вона це зробить в більш тісному колі.

 - Ви не приховували, що душевно відзначили перемогу над «Боруссією» Дортмунд в останньому турі першої частини чемпіонату. Зібралися відразу після матчу або на наступний день?

 - 20-го грудня ми запланували святкування Нового року. Це був останній вечір перед відпусткою. У Німеччині з 24 на 25 грудня відзначають католицьке Різдво. Команда зібралася разом в ресторані, я подякував за роботу, яку виконали. Ми посиділи, повечеряли, з усіма поспілкувалися і по-доброму попрощалися з гравцями, які йшли від нас. Зібралися всі разом: не тільки гравці, але і адміністратори, медичний та обслуговуючий персонал, водії автобусів. Адже всі ми - частина команди.

 - Алекс Фергюсон міг в автобусі перекинутися в карти з гравцями. Ви собі подібне не дозволяєте?

 - Ні, я в карти з гравцями не граю. Ми можемо зіграти в настільний теніс, футбол через сіточку. Хлопці люблять між собою так само грати в настільний футбол. Нещодавно після гри тренерський штаб змагався з гравцями, які не були задіяні в матчі, в теніс-бол. Хто виграв? Досвід переміг молодість. Такі моменти зближують колектив. Це дуже корисно, щоб футболісти відчували себе комфортно і не боялися чогось.

 - Ніхто з українських друзів після вашого призначення головним тренером бременців не просив дістати ВІП-квитки на домашні матчі «Вердера»? Тренер молодіжної збірної України Сергій Ковалець з українською делегацією приїжджав на останній домашній матч першого кола з «Боруссією» ...

 - Квитки можна піти в касу і купити. ВІП-квитки у мене практично не просять. Я вважаю, що завжди повинен бути присутнім якийсь такт у спілкуванні. Звичайно, є індивідууми, у яких часом виникають дивні прохання. Такі люди не входять в коло моїх друзів.

 - Їм не складно відмовити?

 - Головне - правильно оцінити ситуацію. У житті трапляється різне: людина пробувала, не вийшло. Коли безвихідна ситуація, я допоможу, і це буде від душі. Знаєте, з часом змінюються пріоритети. Важливо зберігати в собі культуру, щоб матеріальне благо не псувало душу людини. Повірте, культурна літня людина щасливіше, ніж багатий старий без душевного виховання.

Щодо моїх друзів, то вони хороші, тактовні і впевнені в собі люди. Того ж Ковальця мені було приємно побачити в Німеччині. Провів Сергію екскурсію, показав йому «Вердер» зсередини, шкода тільки, що було мало часу на спілкування.

 - Микола Ліневич, який кілька років очолював медичну службу «Гамбуpга», а зараз працює лікарем в «Дніпрі», зізнавався, що в його «Гамбурзі» не було жодного футболіста-курця. «Вердер» може похвалитися подібною статистикою?

 - Напевно у нас є хлопці, які курять. Я, звичайно ж, нікого не ловив і не збираюся цього робити. Головне, що гравець робить на полі, а не за його межами. Якщо він вважає, що йому куріння не заважає, значить, може собі дозволити. В підсумку тренер вирішує, грати футболістові чи ні. Коли я бачу, що куріння шкодить, тоді я можу підопічному про це сказати. Але це особиста справа кожного.

До речі, за ті 8 сезонів, які я відіграв в «Вердері», жоден воротар не курив.

- «Вердер» у Німеччині називають Gesund, тобто, здоровий в економічному плані клуб. У сенсі, без боргів, із правильним менеджментом. А які команди Бундесліги не вважаються такими?

 - Я детально не вивчав річні фінансові звіти інших клубів. Знаю лише, що у деяких є певні кредиторські заборгованості. Але це не говорить, що вони не грають, зараз розваляться або з них знімуть очки. Існують команди, у яких заборгованість не по зарплаті, а за вкладений бюджет на сезон. Наприклад, вони взяли кредити під конкретні фінансові розрахунки. Але з якихось причин ці розрахунки не виправдовуються, бо команда не дуже добре грає, цікавість вболівальника втрачається, тому від продажу квитків немає прибутку, падають доходи і за іншими напрямами. Але при цьому тут клуби не закриваються. Прагнуть залишитися в Бундеслізі, тому що тут дуже хороший чемпіонат, який за допомогою платоспроможною аудиторією фанів монетизуються в серйозний бізнес. Знятися з турніру можуть лише команди третьої ліги - якщо бачитимуть, що не в силах «потягнути» бюджет. Але і вони не перестають існувати , а переходять в регіональні ліги.

- Чи читаєте німецькі газети?

 - У нас є прес-аташе. Кожен день прес-служба звітують, вводять в курс справи, розкривають спрямованість певних питань. Персонал «Вердера» забезпечує мене всією необхідною інформацією, тому нічого читати не доводиться. Коли прокидається інтерес, можу посидіти пару годин в інтернеті і знайти щось корисне для себе.

- А можете сформулювати своє тренерське кредо?

 - Давайте, я краще спробую сформулювати своє життєве кредо. Навіть якщо ти зараз регулярно знаходишся в центрі уваги, потрібно залишатися людиною. Так, з ростом кар'єри пріоритети змінюються. Але ставлення до людей має бути таким же, яким ти хочеш бачити ставлення інших людей до себе.

 - Чи будуєте якісь довгострокові плани?

 - У неділю у мене гра з «Гертою». Нам дуже потрібна перемога. Концентруюся на майбутню гру. Природно, мені дуже подобається моя робота. Я щасливий, що перебуваю тут 18 років. У мене контракт в «Вердером» до 2017 року. Якщо мені довірять і далі тренувати команду, то я буду цьому тільки радий. Зараз роблю все, щоб моя команда покращувала якість гри. Якщо ми вилетимо з Бундесліги - це будуть великий удар для Бремена.

 - Що потрібно Віктору Скрипнику для щастя?

 - Головна цінність у житті - родина. На першому місці у мене діти і дружина. Я знаю, що близькі не будуть з тобою все життя. У мене вже немає мами і тата. Брат живе в Україні, переживаю за нього.

- Дивитесь новини з України? Яке ваше ставлення до подій на сході країни?

 - Я вважаю неприйнятним, коли в наш час гинуть люди. Все можна вирішувати по-іншому, а не вбивати мирне населення. Що ж стосується моєї позиції, то я вірю в правильність обраного українським народом європейського вектора розвитку, цілком підтримую його. І пишаюся тим, що я українець.

- Слідкуєте за «Дніпром»?

- Коли є час, включаю українські канали. Дивлюся ключові гри «Дніпра», «Шахтаря», «Динамо». «Дніпро» - моя улюблена команда. Я там навчався азам життя і постав як футболіст. Коли прийшов до «Дніпра», дивився на Протасова, Кучеревського, Тищенко знизу доверху, у них вчив школу життя, переймав ставлення до футболу.

Добре знаю Діму Михайленко. Якщо зараз зустрінемося, то знайдемо про що поговорити. Продовжую тримати зв'язок з колишнім одноклубником Андрієм Полуніним.

- За ті 10 років, які ви відпрацювали в структурі «Вердера» тренером, з боку «Дніпра» ніколи не було розмов про повернення в Дніпропетровськ?

- Речі про повернення в «Дніпро» не було. Але, як то кажуть, ніколи не кажи ніколи.

Оцініть написане та прокоментуйте:

Дуже подобається
Подобається
Так собі
Не подобається

Схожі новини
Коментарі
Додати коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Останні добавлені
"Art і Шо тут проісходіт" №1, 2016 (8 сторінок А3)
День відкритих дверей ІЖ 12 листопада! Київ, вул. Мельникова, 36/1
"САПФО" №1, 2016 (16 сторінок А3)
Кіно та вибори. Повернення.
Дорога додому
Мелодія театру: гармонія в душі
ЧЕРНІГІВ ІСТОРИЧНИЙ: ВСЕ, ЯК УПЕРШЕ
НАРОДЕ, МИ ПРАЦЮЄМО!
Подорож з ІЖ додому
Студенти Інституту журналістики попрацювали у Верховній Раді України
Наталя Іщенко поділилася власним досвідом зі студентами Інституту журналістики
«Та у них, виявляється, класні тексти!»
WINE NOT?
На швидкості вітру та дощу
ПРАЗДНИК И ЛИМОНЫ
Заклинателька злив
ЗАЛІЗНИЦЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ
Водій «сьомої категорії»
Жизнь на высоте
Дорожня романтика
Уночі все більш щире, справжнє...
«Тепер я байкер тільки в душі»
Робота водія важка не так фізично, як психологічно
Обратная сторона «баранки»
Секрети щедрих городів
Роби, що любиш і люби те, що робиш!
Таксист на «Кадилаці»
Возить – дело женское
Переродження або ReБорн
Власний досвід перетинання кордону
«Лісник» за кермом
Ответственный за наши жизни
“Навіть заради грошей не готовий терпіти”
ЧОРНОБИЛЬСКА КАТАСТРОФА ОЧИМА ВОДІЯ АВТОБУСУ
Справжня чоловіча професія
"Для повного щастя маю практично усе"
Водій маршрутки, якому бракує уваги
Обережно! Освічені водії на дорогах!
Пам’ятка молодим КУР’ЄРистам
Перевезення поза правилами
Дорожня романтика
Водій комбайну це вам не кермувальник «мерседесу»
“наши дороги - минное поле”
"Поезія на тлі війни. Війна на тлі поезії"
Мистецтво в бронзі
Бесіди з богемою про богему
Сергій Казарян — музикант-початківець, закоханий у журналістику
Віктор СКРИПНИК: "У карти з гравцями не граю"
«Шахтар» програв, але переміг «Ворсклу»
Мій тренер каже, що ми йдемо семимильними кроками до успіху
Передювілейна "Журвесна": як це було + pdf версія
«У науці треба кохатися» – фізик Андрій Боднарук
Встигнути все
Подолян: «Нові люди і подорожі - це те, що робить з мене того, ким я є»
Володимир Мельник: Я б із задоволенням прожив своє життя ще раз
Валерій Макаренко: Гонку виграєш на фініші
Залишки Ілліча
Незалежний наркоман
Аліна Куєвда: “Стабільного результату можна досягти, якщо підходити до роботи з гарячим серцем і холодною головою”
“Медійник – це на всі руки майстер”, - Олена Гончарова, журналістка “Kyiv Post”
(044) 481-45-61