Рубрика: Світ і ми
Або індійський фестиваль у стінах ІМВ
Ви давно хотіли з’їздити в Індію, але так і не довелося? Запевняємо вас – для того, щоб познайомитися із цією неймовірною культурою не треба виїжджати за кордон. Усе поруч. Головне знати час і місце.Пробудження. Саме так можна охарактеризувати різноманіття барв, що ще 23 березня панувало у Інституті міжнародних відносин. Скажете: на дворі сіро і дощить, звідки ж ті кольори? Відповідь проста – усе завдяки фестивалю індійської культури.
Заходиш до приміщення і тебе одразу ж огортає приємний аромат аромасвічок – вони стоять на столах уздовж коридору. А у центрі хтось уже встиг викласти величезну квітку, яка напевно символізує дружбу України та Індії. Принаймні, про це свідчать кольори пелюсток: синя та жовта – прапор України, оранжева, біла та зелена – прапор Індії.
«Цього року ми вирішили відзначити прихід весни якраз на індуїстське свято Холі. Це свято радості та фарб. У Індії люди полишають роботу, вдягаються у гарний яскравий одяг і починають святкування: танцюють, співають, пирскають або кидають одне в одного органічними фарбами» – розповідають організатори свята.
« Холі (Holi) – одне з найбільш барвистих свят Індії,
бенгальський Новий рік. Відзначається в день
повного місяця Пхалгуни, що припадає на
лютий-березень. Холі – свято весни, наповнене
сонячним світлом і веселим шаленством природи,
що розквітає. Воно старше за легенди, якими
пояснюють його походження в наші дні, – у ньому
багато елементів первісних оргій на честь
божеств і сил родючості, елементів близьких
свят різних народів світу. »
Альманах визначних подій
Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті проводить лекцію «Сучасна Індія: внутрішня політика та імідж на міжнародній арені» Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті
проводить лекцію «Сучасна Індія: внутрішня політика та імідж на міжнародній арені»
Фестиваль відбувся за підтримки Посольства Республіки Індія. Надзвичайний і Повноважний Посол Манодж Кумар Бхарті майже годину розповідав студентам та гостям інституту про свою Батьківщину. Політика, економіка, засоби масової інформації, і навіть астрологія – які тільки теми не зачепив пан посол. Таким чином дипломат хотів наблизити слухачів до таємничої східної культури.
«Посол дуже активний. Це у нього третя лекція у нашому інституті, хоча він не так уже й давно приїхав до України. До цього пан Бхарті був послом Індії в Білорусії, тому трошки знає наші краї та вподобання. Але цього разу йому допомагала дружина. Вона організували показ сарі – їхнього національного одягу. А також зорганізувала всіх дружин дипломатів. Разом вони допомогли зробити це свято незабутнім» – зазначила керівниця заходу, викладачка Інституту міжнародних відносин Олена Борділовська.
Крім того, для глядачів виступала ілюзіоністка та єдина в Азії менталістка Круті Парекх із півгодинним номером «Mind Reading Show».
У холі ж на гостей чекали культурна програма. Охочі насолоджувалися індійськими танцями у виконанні українських колективів, слухали наживо традиційну музику і навіть куштували різноманітні стави.
Традиційний одяг індійок - сарі Традиційний одяг індійок - сарі
А на «десерт» кожен міг прикрасити свої руки мехенді, щоб привернути до себе удачу та відігнати злих духів.
«Мехенді – мистецтво розпису тіла хною.
Порівняно швидкий, безболісний і найбезпечніший
спосіб нанесення тимчасового татуювання.
Сьогодні це мистецтво широко розповсюджене
в усьому світі, особливо в Індії та країнах сходу.»
Традиційний одяг індійок - сарі
Традиційний одяг індійок - сарі
Нанесення на руки мехенді
Ось така вона – таємнича Індія. Близько, чи не так?