Фестиваль «Ми – разом!», присвячений Міжнародному дню глухих, пройшов 27 вересня в київському парку «Перемога». Організатори охарактеризували дійство як свято нових знайомств, спілкувань та творчості без обмежень. Саме тому ведучі запрошували відвідати захід не тільки людей з вадами слуху, а й усіх жителів Києва. Адже головною метою є подолання перешкод, які створюють між людьми відсутність слуху та незнання жестової мови.Похмура погода робить свою справу – незважаючи на вихідний день, парк виглядає сумним і напівзабутим. Втім ближче до полудня біля імпровізованої сцени починають збиратися люди. Вони активно жестикулюють, таким чином спілкуючись між собою.
Організатори фестивалю вітають людей з вадами слуху, які святкують тут Міжнародний день глухих. «Хочеться, щоб таких людей не тільки побачили і почули, а й почали їм допомагати, - звернулася до гостей фестивалю Олена Полозок, голова правління Центру громадянських ініціатив «Ми разом». – Ми зрозуміли, що можемо робити із слабочуючими щось спільне, тому вирішили провести цей фестиваль. Будемо усі разом щось робити, вчитися чомусь новому з повагою один до одного».
Голова Київської організації Українського товариства глухих Михайло Левицький розповів про історію цього дня і його значення для тих, хто має вади слуху. «Ми, члени УТОГ, зробили дуже багато, але проблеми все одно залишаються. Держава мала б повернутися до нас обличчям і допомогти», - вважає він.
Активісти поділили територію на кілька тематичних зон. Охочі могли придбати сувеніри та хенд-мейд вироби, послухати лекції та літературні читання, отримати юридичну консультацію. Були заняття і для малечі. Одні діти із задоволенням розмальовували заготовки в арт-майданчику, а інші під керівництвом інструкторів вчилися стріляти з лука у спортивній зоні.
Центр культури «Сакура Мацурі» створив «Японський сад». Привітні жінки в національних костюмах країни сонця, що сходить, розкривали таємниці орігамі та каліграфії. «Ось ви і зробили вашого першого журавлика. Згідно з японськими віруваннями, залишилося зробити ще 999, щоб ваше бажання здійснилося», - каже інструктор, поправляючи паперову пташку, що тільки-но народився в руках чергового експериментатора.
Для адептів fast live передбачено дещо легший спосіб – дерево бажань. Тут достатньо лише написати бажання на спеціальному листочку та повісити їх на імпровізовану рослину. Головне – не забувати, що для здійснення бажання недостатньо записати його на папері.
Фестивальну програму урізноманітнювали своїми виступами молоді гурти та вихованці спеціальних шкіл. Вони виконували пісні різними мовами, у тому числі і жестовою. Комунікацію зі слабочуючими та дубляж мовою жестів здійснювали перекладачі.
Інструкторка Київської організації УТОГ Тетяна Пахомова побажала відвідувачам бути сміливими, запастися позитивом і гарним настроєм на кілька днів наперед. Дійсно, все більше рук злітало у повітря під час оплесків чи жвавих розмов, а усмішки та захоплення на обличчях гостей фестивалю неначе розвіяли хмарність над парком.