Мистецтво шукає себе
Анна Сергєєва, 3 група, 2 курс.
PinchukArtCentre представляє масштабну групову виставку українських художників під назвою "На грані. Українське мистецтво 1985-2004»,яка фокусується на розвитку сучасного українського мистецтва з 1980-х до Помаранчевої революції 2004 роки. На виставці представлено більше 40 арт-проектов відомих українських художників, чиї практики формувалися в період розпаду СРСР і перші роки незалежності України.
Роботи таких художників як Сергій Братков, Леонід Войцехов, Олег Голосий, Юрій Лейдерман, Павло Маков, Борис Михайлов, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Юрій Рупин, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Георгій Сенченко, Олег Тистол, Фонд Мазоха, Василь Цаголов, Оксана Чепелик і Ілля Чичкан. Столичний глядач зможе побачити до 4 жовтня. За допомогою своїх творів вони мислили, відбивали, реагували на події в суспільстві, яке повинне було винайти себе заново, незважаючи на нестабільність, ідеоологічні зрушення і соціальні зміни. Суть виставки будується навколо трьох основних тем: "перебудова", "пошук ідентичності» і "втрата моральних орієнтирів", які знаходятьвідображення в експонованих творах. Виставка є спробою сформулювати альтернативнийпогляд на розвиток українського мистецтва в період з 1985 по 2004 роки.
Виставка пропонує поглянути на мистецтво того часу як об'єднане загальною рушійною силою і таке, щовідображає країну і суспільство в епоху змін.
Єлена Волошина, мистецтвознавець, зауважує: «Взагалі виставки зазвичай не викликають таких емоцій. Прийшов, подивився, пішов. З нинішнею експозицією ми чуємо в залі палкі суперечки, обурення, захоплення. І це фантастично, ми здатні викликати думки у відвідувачей. Не лише думки: спогади, логіку, емоції.»
Нагадаємо, виставка присвячена розвитку сучасного українського мистецтва з 1980 років до 2004 включно. Виставка діє до 4 жовтня, вхід вільний.
Схожі новини