Дружня зустріч на цьому тижні в Інституті журналістики змогла зібрати не лише більшість наших студентів та викладачів. Серед слухачів були також представники інших факультетів. І це приємно. У ролі експерта зі створення розважальних програм до нас завітав Ігор Кондратюк.Запрошений у рамках «Творчої майстерні» продюсер ефектно спускається поміж рядами, впевнено займає позицію за кафедрою та… миттєво розвіює увесь пафос навколо своєї особи: «Ніколи не читав лекції перед такими аудиторіями».
Проте в нього добре виходить. Він розповідає про свої перші телевізійні проекти та не може втриматися від сміху. Шоу, де людям роздавали банани за правильні відповіді, та зачитування телепрограм на швидкість – з цього майбутній «Ведучий року» починав свою кар’єру. Кар’єру, яка значним чином дисонувала з його непрофесійною діяльністю – грою в «Що?Де?Коли?». Взагалі, інтелектуальні ігри та вуличні зйомки довгий час поєднувалися в житті Ігоря Васильовича, поки, після закриття чергового шоу, не з’явилися ідея «Караоке на Майдані».
«Насправді, цьогоріч я вперше задумався, а чи не час закрити «Караоке?», - заявляє ведучий найтривалішого розважального проекту в історії України (у січні вуличному талант-шоу виповниться 17 років). Ігор Кондратюк говорить, що не дуже любить дітей на подібних програмах, бо вони мають перевагу на голосуваннях. Але, разом з тим, заради них він повністю відмовився від реклами алкоголю та табаку на «Майдані», бо якось незручно було дарувати ящик пива 12-річним.
Ведучий розповідає про агентства з авторських та суміжних прав, яким сплачує рахунки за виконання пісень, пояснює закулісну кухню телевізійних проектів. На питання до аудиторії «А хтось з вас був на «Караоке?» руки здіймає ледь не половина присутніх.
У розмові Ігор Кондратюк також згадав про проект «Шанс»: «Звісно, лімузин нікуди не їхав. Та й знімали ми «Шанс» аж за десять діб після «Караоке». Але насправді робили все за день». Закрився ж проект, за словами продюсера, через відсутність змін та потенційні проблеми з фінансуванням у зв’язку з перестановкою кадрів у керівництві каналу. Проте гість запевняє: «Я з радістю відроджу «Шанс», але цього повинні захотіти власники каналів. Крім того, я не знаю нікого, хто сьогодні міг би замінити Кузьменка».
Щодо інших розважальних програм в Україні, то як зізнається Ігор Васильович, вони в більшості закордонні, адже в нас просто немає гарних ідей для заміни. І поки рейтинги будуть триматися, навряд хтось витіснить стару гвардію.
«Йолки-палки, я наговорив уже 35 хвилин», - ведучий переходить до запитань та відкриває скриньку Пандори. Студентів цікавить історія конфлікту з Козловським, піар QuestPistols, як багато можна відсудити за порушення авторських прав. Але жодне з питань не лишається без відповіді.
В них він згадує про своє захоплення Discovery та розмірковує про кар’єру продюсера серіалів, жаліється на кризу середнього телевізійного віку й впізнає учасників «Караоке» в обличчя.
Ігор Кондратюк продовжує судити шостий сезон «X-Фактору» та шукає, куди рухатися далі. А ми дякуємо йому та бажаємо побільше новаторських проектів!
Редактор – Світлана Привалова
Фото - Марія Коцарь