реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Нерозказана історія Соні Кошкіної. Рецензія на книгу.
Нерозказана історія Соні Кошкіної. Рецензія на книгу.

Нерозказана історія Соні Кошкіної. Рецензія на книгу.

Людмила Гаврилюк, 4 група, 3 курс.
Революція Гідності породила не тільки нове суспільство, а й нову еліту. Тепер кожен бажає показати своє бачення тих історичних подій, які змінили нашу країну назавжди. Кількість написаних книжок і намальованих картин уже й не порахуєш. Не оминуло стороною бажання розповісти про події 2014-2015 років і Соню Кошкіну, шеф-редактора LB.ua. Журналістка написала свою першу книгу – «Майдан. Нерозказана історія».

Ще до самого виходу книги багато близьких друзів Соні анонсували її роботу, наголошуючи на тому, що це головне розслідування подій революції. Можна з ними погодитися, адже до цього всі книги, які виходили, здебільшого були добірками різних фотографій та постів із соціальних мережах. У своїй роботі Соня Кошкіна спробувала розібратись у кулуарних процесах, що супроводжували та визначали долю революції. І тут виникає головне питання – чи змогла журналістка знайти відповідь на таке важливе для українського суспільства питання: що взагалі відбулося взимку минулого року і як усе ж таки майдан зміг перемогти режим Януковича ?

Авторка поділила книгу в хронологічному порядку на чотири частини: «Листопад-грудень 2013» (16 глав), «Січень 2014» (7 глав), «Лютий 2014» (13 глав) та «Відкриті рани» (4 глави). Уже в останньому розділі Соня Кошкіна торкнулася теми окупації Криму та початку АТО на Донбасі. Важливою главою є ексклюзивне інтерв’ю з Олександром Януковичем, якого вважають одним із головних постатей, які причетні до розгону студентів на Майдані та масових розстрілів на Інститутській. Великим плюсом є те, що на початку кожного розділу авторка спочатку викладає хронологію подій, щоб читач уже мав уявлення, про що саме буде йти мова.

Книгу вирізняють такі елементи: пряма мова осіб, які взяли участь у революційних подіях, але знаходились по різні сторони барикад – політиків, бізнесменів, громадських діячів ( у деяких главах замало їхньої думки було подано) і журналістів. Авторське бачення подій на Майдані та в кулуарах, її оцінки, переживання і т. д. Інколи власне авторські судження надають ефекту неточності. Не вся інформація достовірна на 100%, мало документів. Незважаючи на те, що журналістка намагалася подати інформацію з різних сторін (так звані, опозиціонери і регіонали), вийшло трохи однобоко. Адже ми знаємо, що, хоч ці люди були опонентами на майдані, в реальному житті багато хто з них дружить і сьогодні. В описі не вистачає думок простих активістів, людей, які творили історію. Інколи їхні твердження є вагомішими, ніж політиків.

Стиль написання… Незважаючи на те, що Соня Кошкіна вперше написала книгу, вона змогла цікаво подати її. Тут уже відіграє велику роль багатий досвід в написанні журналістських матеріалів. Написано легко, просто. Ті, хто вже знає, як пише Соня Кошкіна, мене зрозуміють, а ті, хто не читає LB.uа і не бачив матеріалів авторки, будуть здивовані (приємно чи ні, вирішувати вже вам). Поясню чому. Журналістка часто використовує власні неологізми, цікаві скорочення та в деяких моментах – забавні ліричні відступи. Сподобалось те, як авторка використовує певні маленькі деталі, які в результаті є доцільнішими, ніж довгі нудні описи. Наприклад, спогад про розстріли на Інститутській: «Вы знаете, что такое п-о-с-к-а-л-ь-з-ы-в-а-т-ь-с-я на крови?» Часто автор подає інформацію як 3-я особа і, продовжуючи вже цю думку, ідентифікує себе із Майданом та говорить «ми».

Соня Кошкіна багато уваги (інколи навіть забагато) приділяє історії, наприклад, як виник термін «тітушка», коли його використали вперше і т.д. І таким чином вона віддаляється від головного питання: як ми все ж таки перемогли? Краще було б детальніше сконцентруватися і більше розказати про те, як саме Янукович приймав рішення відмовитись від Євроінтеграції та президентства. Тому що навіть після прочитаного, точна картинка подій, на жаль, не вимальовується.

Загалом, оповідь вийшла цікавою. Хоча інколи читач може заплутатися в іменах і прізвищах. Особливо це стосується тих людей, які не обізнані у політиці. Тому треба додатково з ними ознайомлюватися за допомогою Інтернету, щоб в уяві відтворити діалоги з ними.

Сліпо довіряти книзі не можна. Адже вона побудована на діалогах з людьми, які були причетні до революції. І їхні слова не мають 100% достовірності – наговорити можна різного. Проте книгу варто прочитати через ексклюзивні факти, які до Соні Кошкіної ще ніхто не публікував. Книга зачіпає за живе. Під час читання ти починаєш в деяких моментах сперечатися з автором і доповнюєш розповідь власними спогадами.

Раджу прочитати книгу Соні Кошкіної, щоб детальніше ознайомитися з подіями зими, яка нас змінила. Бо, як говорить українське народне прислів’я: «Хто не знає власної історії, той не вартий майбутнього»…

Оцініть написане

Подобається
Так собі
Пиши ще
Не пиши більше на цю тему

Схожі новини
Коментарі
Додати коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Останні добавлені
"Art і Шо тут проісходіт" №2, 2016 (12 сторінок А3)
День відкритих дверей ІЖ 12 листопада! Київ, вул. Мельникова, 36/1
"САПФО" №1, 2016 (16 сторінок А3)
«Проти мене розгорнули технології «чорного піару»
"Art і Шо тут проісходіт" №1, 2016 (8 сторінок А3)
Кіно та вибори. Повернення.
Дорога додому
Мелодія театру: гармонія в душі
ЧЕРНІГІВ ІСТОРИЧНИЙ: ВСЕ, ЯК УПЕРШЕ
НАРОДЕ, МИ ПРАЦЮЄМО!
Подорож з ІЖ додому
Студенти Інституту журналістики попрацювали у Верховній Раді України
Наталя Іщенко поділилася власним досвідом зі студентами Інституту журналістики
«Та у них, виявляється, класні тексти!»
WINE NOT?
На швидкості вітру та дощу
ПРАЗДНИК И ЛИМОНЫ
Заклинателька злив
ЗАЛІЗНИЦЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ
Водій «сьомої категорії»
Жизнь на высоте
Дорожня романтика
Уночі все більш щире, справжнє...
«Тепер я байкер тільки в душі»
Робота водія важка не так фізично, як психологічно
Обратная сторона «баранки»
Секрети щедрих городів
Роби, що любиш і люби те, що робиш!
Таксист на «Кадилаці»
Возить – дело женское
Переродження або ReБорн
Власний досвід перетинання кордону
«Лісник» за кермом
Ответственный за наши жизни
“Навіть заради грошей не готовий терпіти”
ЧОРНОБИЛЬСКА КАТАСТРОФА ОЧИМА ВОДІЯ АВТОБУСУ
Справжня чоловіча професія
"Для повного щастя маю практично усе"
Водій маршрутки, якому бракує уваги
Обережно! Освічені водії на дорогах!
Пам’ятка молодим КУР’ЄРистам
Перевезення поза правилами
Дорожня романтика
Водій комбайну це вам не кермувальник «мерседесу»
“наши дороги - минное поле”
"Поезія на тлі війни. Війна на тлі поезії"
Мистецтво в бронзі
Бесіди з богемою про богему
Сергій Казарян — музикант-початківець, закоханий у журналістику
Віктор СКРИПНИК: "У карти з гравцями не граю"
«Шахтар» програв, але переміг «Ворсклу»
Мій тренер каже, що ми йдемо семимильними кроками до успіху
Передювілейна "Журвесна": як це було + pdf версія
«У науці треба кохатися» – фізик Андрій Боднарук
Встигнути все
Подолян: «Нові люди і подорожі - це те, що робить з мене того, ким я є»
Володимир Мельник: Я б із задоволенням прожив своє життя ще раз
Валерій Макаренко: Гонку виграєш на фініші
Залишки Ілліча
Незалежний наркоман
(044) 481-45-61