Прямує за маршрутом №17
Марина Шулікіна, 3 група, 2 курс.
Особистості
Новий рівень майстерності жінок-водіїв – керування громадським транспортомЇду у тролейбусі переповненому студентами. Кожний з них займається своїм. Хтось читає чи слухає музику, інший розмовляє по телефону чи з своїм попутником, один спить, а другий замислено дивиться у вікно. Проте навряд чи хтось задумується, що цією машиною керує не набагато старша дівчина, а можливо навіть їхній одноліток. За кермом сидить 24-річна Ганна Коваленко, яка є водієм київського тролейбусу, що прямує за маршрутом №17. Мою зацікавленість у Ганні не важко пояснити, адже лише одна думка, що вона всього на декілька років старша від мене, не давала спокою… - Розкажіть, чому на даному етапі свого життя Ви вирішили “об’єднатися” з тролейбусом? Чому не трамвай? Як виникла така думка – стати водієм саме цього транспортного засобу?- Думка виникла буквально з нізвідки. У мене батько був далекобійником і я мріяла піти по його стопах. Але мене чекало розчарування - дівчат у "далекі дороги" не беруть. І тролейбусний парк став моїм порятунком. Я на дорозі, в руках кермо, що ще треба для щастя? (посміхається). Прийшовши в парк, я зрозуміла це саме те, що потрібно. Трамваї ніколи не викликали бажання на них працювати, аж надто вони у Києві в жалюгідному стані.
- Чи складно такій тендітній жінці керувати таким механізмом на київських дорогах? - Є певні труднощі, але вони мене ні трохи не лякають. Я знала, на що йшла, тому не можу скаржитися.
- Як Ви відчуваєте себе на дорозі - серед більшості чоловіків на авто - скромно або, навпаки, жваво? Як Ви вважаєте, як на вас - водія - реагують чоловіки за кермом звичайних авто? - Жваво. Тут по іншому ніяк. З вовками жити – по-вовчому вити. А з приводу реакції - завжди по-різному - хтось боїться їхати поруч, хтось намагається провчити. Довести, що мені тут не місце. А хтось і посмішкою обдарує, і пропустить. Коли за кермом в дорозі по місту стає нудно, я починаю незнайомих водіїв вітати. Весело спостерігати за реакцією людей.
- Які проблеми "характерні" для вашої роботи? Можете вилаятися, наприклад, на водіїв, які не дають вам рушити після зупинки? - Таких дуже багато. Перше - ніхто не поступається при виїзді з зупинки. Друге - часто через байдужість та халатність водіїв автомобілім, у нас падають штанги. Третє – це відкрита неповага до громадського транспорту з боку водіїв.
- Як би Ви взагалі охарактеризували стан київських доріг? Чи не хочеться в деякі моменти з'їхати з лінії і прокласти свою дорогу? - Якщо чесно, то дратує періодична зайнятість доріг. Особливо біля цирку - там таке відчуття, що в Києві масові міграції. А бажання прокласти свій шлях іноді відвідує, та дроти не дають :)
Схожі новини