Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Олег Фіалко, депутат Васильківської міської ради, член фракції «Радикальної партії Олега Ляшка», член бюджетної комісії Васильківської міської ради.
Уявіть, що ви — мер міста Василькова. Яка проблема для вас є найактуальнішою, з якої ви б розпочали свою діяльність?
Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатсво і на мій округ. Я не став вигадувати нічого, я знаю про проблеми свого міста, тож я просто зібрав мешканців свого округу та вислухав їхні пропозиції задля того, щоб якось визначити пріорітетність і вже рухатися в бік кращих змін. Я вважаю, що це не сильно відрізняється від роботи міського голови. Він так само, тільки в більших масштабах, вирішує нагальні проблеми. Загалом, треба прислухатися до народу, люди завжди підкажуть, з чого слід розпочати.
- З результатів соціаологічних опитувань відомо, що на сьогодні Олег Валерійович посідає 5-те місце серед інших кандидатів в президенти. Як ви вважаєте, чому деякі люди не бачать Ляшка своїм президентом?
Це демократичні процеси, які має пройти будь-яка нація. Зараз такий період, ми не можемо виключити з нашої історії процес зміни одного політика іншим, доки до влади не прийде людина, яка враховуватиме не лише власні інтереси, а й інтереси нації. Це як в бізнесі: чому одні фірми успішні, а інші ні? Тому що в одних фірмах розумний менеджер розподіляє обов’язки та прислухається до думки колег, що створює атмосферу для якісної роботи без додаткової мотивації. Взагалі, судячи з історії, ми не вчимося на власних помилках. Ми дуже довірливий народ.
Чому ви обрали саме фракцію Радикальної партії Олега Ляшка?
Олег Валерійович дуже пряма людина. Я неодноразово мав можливість особисто бути присутнім під час його зустрічей з людьми і хочу зазначити, що він розуміє сутність проблеми, дає людям відповіді на конкретні запитання, які їх турбують. Народ бачить та відчуває, що Ляшко їх розуміє. Інше питання: чи є в нього важелі, які дозволять швидко реалізувати обіцяне. Нажаль, подальші дії — це вже політична воля деяких впливових людей, які лобіюють свої інтереси.
А люди, які підтримують Ляшка, які відчувають, що він їх розуміє — які вони?
Риторика Олега Валерійовича спрямована на верству найменш захищених людей. Вкрай рідко він звертається до олігархів, бізнесменів, як правило, він говорить більше про простий народ, про людей на селі, про їхні проблеми.
Давайте абстрагуємось від великої політики та поспілкуємось про ваше рідне місто Васильків. Загалом який клімат у спілкуванні між різними депутатськими фракціями у васильківській міській раді?
Клімат прекрасний. Я не знаю, який був би клімат, якщо б ми були у Верховній Раді, тому що там люди з усієї країни і кожен переслідує свою мету. Специфіка міських рад в тому, що ми всі — люди з одного міста, рідко є депутати, які не є мешканцями Василькова. Місто невеличке, тож у нас ще жодного разу не було моментів, пов’язаних з радикальними, політичними або особистими конфліктами. Ми в цьому місті живемо, у багатьох тут бізнес, наші діти ходять до місцевих шкіл, тому ми не переводимо наші питання у негативний контекст.
Які найактуальніші потреби міста є на порядку денному?
Комунальне господарство, в освіті є запитання. Наприклад, за останні пів року змінилися статуси двох шкіл — вони отримали звання ліцеїв. Це не проблема, навпаки, це великий крок вперед, який веде за собою багато актуальних питань. Ліцей і школа мають різні цілі і, я сподіваюся, що рівень освіти продовжуватиме рости. Загалом, такі зміни це велика перспектива. Раніше комунальне господарство, дороги, майно, приватний сектор знаходилися в більш незадовільному стані, тому що у міста не було власних коштів, бюджета ледве вистачало, щоб зводити кінці з кінцями і ми виживали завдяки субвенціям. На сьогодні держава делегувала відсотки з окремих податків до місцевого бюджету і у нас почали з’являтися фінанси, які спрямовуються на те, щоб стан міста підняти на вищий рівень.
Зараз усі місцяни активно слідкують за капітальним ремонтом центрального парку міста. Також ми пам’ятаємо про масштабний обвал будівлі загальноосвітньої школи №6, який стався у жовтні 2016 року. Постає питання: як стався перерозподіл пріорітетів, чому в першу чергу не було відновлено будівлю школи?
Проект капітального ремонту центрального парку фінансується з державного бюджету. Я, як член бюджетної комісії, можу сказати, що там є частина співфінансування, проте вона незначна. Реконструкція парку відбувається за окремою програмою, тож, це не був вибір між будівництвом школи та капітальним ремонтом парку. На відновлення будівлі загальноосвітньої школи №6 є окремий проект, на який потрібно більше 200 мільйонів гривень. Це можливо лише за рахунок коштів з державного бюджету і нашому місту це не під силу.
Зараз відбулася реформа нової школи, молодші класи вже навчаються за новою програмою. Як відбувається процес адаптації до нового формату навчання?
Зарано ще судити про результати реформи, адже навчальний рік тільки почався. Відповідно, ще потрібно зробити багато роботи, щоб з «де-юре» це перетворилося на «де-факто». Але, можу сказати, що зміни статусу деяких шкіл створили умови для конкурентної боротьби між іншими школами. Як на мене, це позитивні зміни, які будуть розвивати рівень освіти по місту.
Але загалом ви за ці реформи?
Ну звичайно за! Скільки ж можна навчатися за системою, за якою навчалися ще мої батьки? Система була непогана, але світ рухається вперед і ми маємо бути сучасними.
Схожі новини