Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Евеліна Котлярова, 3 курс.
Коли побудують сміттєпереробний завод, увімкнуть гарячу, наскільки столиця готова до зими. Ці та інші питання житло-комунальної сфери турбують чи не кожного мешканця столиці. Заспокоював стурбованих киян заступник Київського міського голови Петро Пантелєєв.
В ефірі телеканалу «112 Україна» ви говорили, що на будівництво сміттєпереробного заводу потрібен час близько одного-двох років. Також ви зазначили, що необхідно залучити інвесторів для виробництва. Чи хтось уже виявив бажання вкладати кошти у завод?
— Ви правильно сказали, що якщо все вдасться, то протягом двох років, ми зможемо говорити про завершення будівництва сміттєпереробного заводу. Ми оголосили конкурс на визначення інвестора для будівництва цього об’єкту. Сьогодні завершується термін подачі заявок. Брати участь у конкурсі можуть і представники іноземних підприємств, зокрема нещодавно заявку подала китайська фірма. Далі буде другий етап конкурсу. Другим варіантом є пропозиція від державно-приватного підприємства ПрАТ «Київспецтранс». Воно пропонує побудувати сміттєпереробний завод потужністю приблизно 450 тисяч тон переробки на рік. Місто також має третій варіант —будівництво об’єкту за кошти міського бюджету. Ми рухаємося цими трьома паралельними шляхами. Також ми працюємо на п’ятому полігоні. Там за півтора роки виконані протиаварійні заходи, а також роботи зі збільшення системи переробки фільтрату, ми два роки тому її тільки встановили. Вона там не працювала, ми відновили її роботу. Також провели проектувальні роботи. На сьогодні ми маємо на виході проект рекультивації і сьогодні ухвалена угода з підрядником. Ми починаємо роботи з реконструкції. Реконструкція — це підготовчий етап до рекультивації. Вона передбачає укріплення дамби та зменшення рівня фільтрату. Без реконструкції дуже небезпечно закривати п’ятий полігон.
Яким чином зменшать рівень фільтрату?
— Фільтрат переробляють за допомогою спеціального обладнання. Воно складається із труб. Ми беремо літр фільтрату, і на 80 % з нього виходить технічна вода, а на 20 % це такий фільтраційний концентрат. Ми зменшуємо рівень фільтрату на 80 %. Зараз там працює установка, яка переробляє більше трьохсот кубометрів на добу. Ми плануємо встановити новий модуль, який буде переробляти 600. У подальшому згідно з планом, ми вийдемо десь приблизно на 900 тон переробки фільтрату на добу. До речі, вчора Київрада прийняла рішення про план додаткових заходів про вирішення важливих питань на п’ятому полігоні.
Відомо, що у межах підготовки до зими відремонтували 24 км трубопроводів, а як ви думаєте, це достатньо?
— Це дуже не достатньо. Ми відремонтували найбільш аварійні ділянки, які б стали особливо небезпечними під час запуску тепла. Тобто йдеться про заміну 24 кілометрів трухлих, пошкоджених труб. Але у Києві 2 600 тисяч кілометрів теплових мереж. Столиці потрібна тотальна модернізація. І ми зараз працюємо з міжнародними партнерами та розробляємо нову схему теплопостачання Києва.
Який район найкраще підготувався до зими, а який найгірше?
Ми проінспектували шість районів за два тижні. Є серйозні зауваження до Подільського, Солом’янського районів щодо стану інженерних мереж, відповідальності людей, які проводять підготовку до зими. З початку року 16 керівників ЖЕКів звільнили через невиконання своєї роботи з підготовки до зими.
Яка зараз ситуація із погашенням боргу «Київенерго»?
Міністерство фінансів має виділити кошти на покриття фінансів на покриття субвенцій на суму 730 мільйонів.
Люди теж сплачують свої борги, чи це якось допомагає загалом погасити заборгованості?
— Люди сплачують борги, але є категорія користувачів, людей, яка системно не сплачує, і на сьогодні борг населення за гарячу воду та тепло складає 2, 6 мільярди. Тому якраз перегляд і оплата своєї заборгованості дуже допоможе вирішити нам питання із Нафтогазом. Ми зі свого боку робимо усе, щоб за будь-яких умов укласти угоду із Нафтогазом. Після того, як мінфін перекаже гроші, ми будемо укладати угоду. Але питання заборгованості нікуди не зникає. Адже це є великою проблемою, люди, які її накопичують, мають усвідомлювати, наскільки це негативно впливає на роботу теплоенергетики в цілому. Я також часто чую твердження про некоректні нарахування. Якщо у вас є підозра про несправедливі нарахування, є 11 загальноміських точок прийому, куди можна прийти і звіритися. Наприклад, людина не подавала довгий час показання лічильника, і їй нарахували по нормі. Вона вважає, що це не коректно. Або, наприклад, була помилка в нарахуванні. Потрібно йти до центру комунального сервісу, там звіряють дані, роблять перерахунок. Факти перерахунку уже є. Тобто людина добивається справедливої, коректної суми щодо нарахувань, але це не знімає з неї обов’язку платити за спожиті послуги.
Чи чекати киянам віяльних відключень електроенергії?
— Ми ж сказали, що працює ТЕЦ 5. Поки не буде укладено угоди з Нафтогазом, вона працює на комерційному газі. Ми зробили все, аби її не можна було відключати. Для мінімальної організації роботи закупили газ у комерційних підприємств.
Як боротися із рекламою наркотиків на фасадах будинків?
— Ми боремося, як можемо. Наші ЖЕКи, інспектори з благоустрою замальовують, стирають ганчірками ці написи. Але потрібно залучати і поліцію, адже інформація містить незаконний характер, це пропаганда наркотичних речовин.
А чим за останні півроку пишається житло-комунальне господарство?
— Пишатися можна лише тоді, коли є позитивні відгуки від населення. Люди самі мають сказати, чим ми повинні тішитися. Ми зі свого боку робимо все, аби послуги надавалися. На сьогодні ми маємо кризу в теплоенергетиці, давайте відверто про це говорити. Ми повернули теплоенергетичний комплекс Києва, який 16 років був в управлінні Київенерго повернули в управління громади. Тобто до роботи залучили багато фахівців, але місто. Чи не єдине в Україні повернуло теплоенергетичний комплекс з приватного керування. Це складний, але вагомий здобуток. Ми зараз працюємо над тим, щоб цей комплекс працював ефективно.
Схожі новини