Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Анастасія Кошуба, 2 курс.
Олімпійський чемпіон, чемпіонату світу з фехтування, заслужений тренер України, а зараз директор Департаменту молоді та спорту в Київській міській державній адміністрації розповів про плани розвитку спорту у місті Києві, а також дав поради сучасній молоді.
⁃ Розкажіть, будь-ласка, свою історію чому Ви вирішили займатися державною службою, адже все життя займалися спортом та тренерською діяльністю.
⁃ Я останні сім років працював і тренером теж. Я був головним тренером і директором Олімпійської бази в Конча-заспі, тому я вже мав досвід управлінської діяльності і, тому вже не просто так було прийнято рішення перейти на державну службу. Але чому державна служба? Тому що в мене є бажання змінити спорт в місті Києві, покращити умови для занять спортом : щоб у наших дітей була матеріально-технічна база, щоб тренери були з досвідом, щоб у школах були кращі умови. Тому я пішов на цю посаду для того, щоб щось змінити в позитивній динаміці.
⁃ На своєму прес-брифінгу Ви сказали, що плануєте збудувати 4 великі спортивні об’єкти, серед яких центр Олімпійської підготовки.Чи відбувся якийсь розвиток у цьому напрямі?
⁃ Зараз ми працюємо над відведенням земельної ділянки. Це дуже складний момент, тому що є процедура по відведенню ділянки в місті Києві і без цього нічого зробити неможливо. Тому зараз ми працюємо над цим і якщо у нас це вийде, то будемо іти далі у цьому напрямі.
⁃ У Вашій конкурсній роботі на посаду директора Департаменту молоді та спорту буди виявлені запозичення текстів з інтернету. Як Ви вважаєте, такі звинувачення були обґрунтованими чи це просто були образи конкурентів?
⁃ Я думаю, що це були образи моїх конкурентів, тому що програвати потрібно вміти. Якщо вони програли, то треба іти далі по життю, розвиватися і доводити, що ти кращий. Я на своєму шляху зробив вже не мало таких вчинків, де довів, що я найкращий. Тому молодому поколінню я раджу щось зробити для нашої країни, для нашого міста і довести, що ти найкращий. І тоді в майбутньому зможеш зайняти будь-яку посаду, якщо ти будеш реально найкращий.
⁃ У розпорядженні Київського міського голови Віталія Кличка від 25.06.2018, яким Ви призначалися на посаду директора Департаменту молоді та спорту стаж державної служби становив 9 років. Хоча у розпорядженні, яким Ви призначалися на посаду замдиректора Дерартаменту у 2017 році, стаж був відсутній. Як Ви це можете пояснити?
⁃ Я так розумію, що тоді не включили мій стаж, коли я був військовослужбовцем. Напевно, цей досвід зарахувався, коли я був на офіцерський посаді.
- А яке у Вас офіцерське звання?
- Майор прикордонних військ.
⁃ Скажіть як Ви себе підтримуєте у такій гарній формі, адже видно, що зі спортом Ви не закінчували?
⁃ Я займаюсь кожний день спортом, ходжу в басейн, плаваю, я ходжу до фехтувальної залу треную спортсменів, контролюю своє харчування.
⁃ Тобто Ви все ще продовжуєте займатися тренерською діяльністю?
⁃ Так, обов’язково
⁃ У Вас двоє дітей. Вони теж займаються спортом?
⁃ Так, старша донька займалася 10 років художньою гімнастикою, зараз ми закінчили з цим і пішли далі займатися більше освітою. А син займається багатьма видами спорту: плаванням, дзюдо і шахматами.
⁃ Фехтуванням - ні?
⁃ Ні, я вже пройшов через це
⁃ Що Ви можете порадити сучасній молоді? І взагалі в якому стані зараз молодь і чим цікавиться?
⁃ Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді - це одне : працювати, ставити перед собою мету і йти до неї; навчатись, отримувати освіту та займатися спортом.
Схожі новини