Відбулася цікава зустріч із керівником штабу політичної партії «5.10» Юрієм Анатолійовичем Коновальчуком. Партія є відносно молодою, вона була зареєстрована у березні 2014 року. Головною ідеєю «5.10» є скасування всіх податків на території України та запровадження двох нових, детальніше про партію та її головні засади в інтерв’ю з Юрієм Коновальчуком.— Пане Юрію, як саме зародилася ідея створення партії?
— Спочатку це була громадська організація, яка переросла в партію, вона об’єднувала однодумців, навкруги лібертаріанської ідеї (ідея індивідуальної свободи та мінімізацію впливу держави в економіку— Ред.). Партія «5.10» сповідує ідею скасування всіх податків на території України (скасування ПДВ, та інших податків, акцизів і мит) та запровадження двох нових. Ця ідея зводиться до введення лише двох податків, а саме 5 % з продажів, які платить покупець і 10 % соціальний податок, що платить одержувач зарплати або особистого доходу. Практично всі найбагатші країни світу з найвищим ВВП створили рай для інвестицій. Це безподаткові країни, всілякі офшори, кантони без податків, штати з найнижчим оподаткуванням. Саме завдяки цим зонам розвивається і процвітає їх економіка. Україна має чудовий шанс в найкоротші терміни стати в рівень з найбагатшими країнами світу, якщо на карті з'явиться держава з найпростішим оподаткуванням, з найвільнішими законами ведення бізнесу, країна, в якій держава не бере участі в економічному житті і не втручається в нього. Нашій команді дуже важко було отримати ліцензію на політичну діяльність, реєстрацію нам не підтверджували, хоча ми виконали всі законодавчі норми і, головне, мали нестримне бажання діяти, але були великі перешкоди зі сторони дозвільної системи. Перетворення, що відбулися завдяки Майдану, нам допомогли в реєстрації.
— Яких людей ви долучаєте до своєї партії, які якості вони повинні мати? Які люди вам потрібні?
— Ми не намагаємося зробити численність нашої партії масовою, нам потрібна велика кількість прихильників, які будуть розділяти лібертаріанські цінності, та мати жагу до волі та збагачення кожного громадянина України. На сьогодні численність партійців не перевищує 2 тис. осіб. Люди, які вступають у партію «5.10» — це люди у віці від 20 до 40 років, в основному підприємці. Лібертаріанські цінності приймають не всі, сьогодні навіть молоді люди мають більш соціалістичні погляди, що нас насторожує. Але, коли у нас буде один мільйон прихильників, ми впровадимо зміни.
— Яких успіхів партії вдалося досягти за минулий рік? Що ви зробили, можливо були якісь труднощі?
— Для розвитку партії потрібні кошти, сьогодні дуже мало партій, які не фінансуються олігархічними кланами, а ідеологічних партій годі і шукати. З 353 партій ідеологічними можна назвати одиниці. Наприклад в 2017 році зареєстровано лише три політичні партії в порівнянні з 2016 – 43, 2015 – 79, 2014 – 37. Чого досягли? Ми існуємо, всупереч усім нападкам (усміхається — Ред.). Не зважаючи на відсутність коштів, що нас не пускають на телебачення, а відсутність в ефірі – це політична загибель, ми продовжуємо розвиток, лише цього тижня ми зареєстрували осередки в чотирьох містах. Сьогодні у нашій країні 5 партій отримують 565 млн.грн з бюджетного фінансування, зокрема: «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка, «Опозиційний блок» та «Батьківщина». У 2015 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає фінансування партій з держбюджету, а з наступних виборів до Верховної Ради – всі політичні сили, які пройдуть бар'єр у 2% від всіх голосів виборців. Тобто партія може не потрапити до парламенту, але матиме можливість отримувати на розвиток кошти. У нас, лише на одній ідеології, співпрацює 18 відділень по Україні в обласних центрах і 24 у містах, так що це вже непогано за рік. Ми бачимо, що кількість прихильників лібертаріанської ідеї збільшується, люди розуміють, що іншого шляху для розвитку та економічного підйому країни сьогодні немає. За час існування ми тільки впевнилися в усіх пунктах програми партії і нічого не змінили. Гаслами нашої партії говорять уже всі лідери політичних сил.
— Що ви маєте на увазі, коли кажете, що вас не пускають на телебачення? Тобто були якісь неприємні випадки?
— В Україні 4 основних канали, які мають охват близько 90 відсотків населення. Усі інші телеканали мають низькі рейтинги, наприклад той же, доволі потужний, що працює в столиці «ТВІ», охоплює всього 1,3 відсотка населення країни. Усі намагаються проникнути на основні канали телебачення, а за цими каналами стоять люди, які мають певні політичні погляди та власну вигоду, і є списки, за якими є можливість туди потрапити, при тому, що ми робимо хороші рейтинги та якісний контент. Нами цікавляться репортери, журналісти, режисери, але не все залежить від них. Буде команда зверху —будуть ефіри, будуть ефіри — буде насадження лібертаріанських цінностей! Президентська гонка в Україні сьогодні є найважливішою і найбільш гострою за всі часи існування країни, які б події не відбувалися – все це направлено на вибори.
— Які цілі у вас на майбутнє? Наступний рік дуже важливий для нашої країни, це рік президентських та парламентських виборів. Що зараз для вас є головною метою?
— Основна, а можливо і єдина, мета будь-якої партії — це захоплення влади. Ми насаджуємо нашу ідею лібертаріанських цінностей, ми говоримо про те, що, якщо партія існує вона повинна брати участь в усіх виборах, тому ми йдемо на вибори 2019. Лідер партії, Геннадій Вікторович Балашов, буде учасником цих перегонів, він буде кандидатом у президенти України. Нам потрібно зібрати 2,5 мільйона на залоговий фонд. За місяць, з того часу, як ми оголосили, що готові приймати ці кошти на картковий рахунок, нам вдалося зібрати більше півмільйона гривень, що потрібні для висування свого кандидата. Ми будемо брати участь у президентських виборах, другий етап нашої мети — парламентські, третій етап — місцеві вибори.
— Однією із головних засад партії є 5% податок з продажів і 10% податок із заробітної плати. Чому саме 5 і 10 відсотків? Чи достатньо цього буде для покращення економічної ситуації в країні?
— Ідея 10 відсотків існувала і раніше, її навіть висували у Верховній Раді, але там не вистачило 27 голосів, щоб зробити 10 відсотковий податок і скасувати всі інші. Час не стоїть на місці, і ми розуміємо, що повинні вдосконалювати нашу систему. Ми вирішили, що 5 відсотків —це красива цифра, і 10 — красива цифра, так легше рахувати. Потрібно якнайбільше спростити саму систему, вона повинна бути зрозумілою для всіх, і 5 відсотків — якраз та сума, яка потрібна для фінансування офісу підприємством. Сьогодні виходить так, що наша держава для фінансування свого офісу забирає всі кошти, які тільки можна. Держава Україна зараз існує тільки для того, щоб фінансувати центральну владу, ми думаємо, що це неправильно, і ми говоримо про зменшення цього чиновницького апарату. Наша команда підрахувала, що якраз 5 відсотків буде достатньо для фінансування всієї держави, а 10 відсотків із заробітної плати теж добрий податок, який не обтяжує платника. Чому ми назвали систему «Податковий рай»? А хіба цей клуб не похожий на рай
https://old-mage.com/bezdepozitnye-bonusy-casino/, коли продавець товару чи наданої послуги, засновник робочого місця не платить податки? Він платить лише коли отримує послугу від іншого. Працівник відраховує зі своєї заробітної плати 10 відсотків і ось тут роботодавець може виступати в якості агента. Таким чином ми створюємо умови, при яких немає сенсу приховувати сплату податків. Ми говоримо про те, що це 2 основні державні податки, які йдуть на поповнення цих фондів, а місцева влада має право встановлювати свої податки, як вона вважає за потрібне. Наприклад, якщо депутати Одеси вважають, що до них дуже багато приїжджає туристів, які заважають нормальному функціонуванню міста та завдають певних складнощів місцевим жителям, вони можуть встановити туристичний податковий збір та направити ці кошти на вдосконалення та розвиток міста.
— Наостанок я б хотіла вас запитати, що буде означати система 5.10 для звичайних українців? Як найпростіше її можна пояснити? Яку вигоду з цього будуть мати громадяни нашої країни?
— Проблема в тому, що в Україні відсутні кошти, як такі. Ми бачимо, що за останні 3 роки, бюджет країни зменшився в 3 рази, тобто, сьогодні грошей, які є на території країни занадто мало для того, щоб ми могли ними керувати. Жодна система не може нормально функціонувати та розвиватися, якщо ми не маємо коштів. Зараз ми не можемо знайти порозуміння з великим бізнесом, який пристосувався до системи, який завищує вивізну вартість товару і отримує повернення ПДВ. А часто і подвійне ПДВ, не розуміє, що це вигідно всім: підприємцям, людям, пенсіонерам, якщо зараз таку економічну систему не впровадять, то молоді люди просто залишатимуть територію нашої країни, як наслідок, не буде кому працювати, платити податки та утримувати соціальні фонди. Нам потрібні фінанси, для того, щоб працювала економіка, без введення коштів на територію України нічого не буде розвиватися, це вигідно для кожного громадянина країни.