Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Анастасія Кошуба, 2 курс.
Білогородський сільський голова Зуєв Максим Анатолійович поділився з нами планами розвитку села та розповів, що саме заважає цим планам повноцінно втілитися у реальність.
- Чи були за роки вашого перебування на цій посаді які-небудь мітинги, страйки невдоволення серед населення?
- Ні, масових не було, лише, так би мовити, локальні. Це наслідок часткової бездіяльності забудовників, складністю співпраці з нашими монополістами, такими як Облгаз, Київобленерго. Був такий випадок, що в нас там дорогу перекривали у бік Києва через несплату забудовника за електроенергію і людям вимкнули світло. Але потім все вирішилося.
- З кожним роком кількість мешканців села Білогородка збільшується, це пов’язано, зокрема, і з побудовою нових житлових комплексів у селі. У зв’язку з цим кількість вільних місць у школах стає все менше. Максиме Анатолійовичу, скажіть чи планує сільська рада Білогородки побудову нових навчальних закладів?
- Так. Теоретично ми плануємо побудову нових дошкільних та шкільних навчальних закладів. Єдина перешкода цьому – відсутність вільних земельних ділянок, з відповідними площами та санітарними нормами, які б дали можливість оформити їх як комунальну власність та розпочати проектування, не кажучи вже про побудову.
- Що ви плануєте робити з нестачею земель?
- Ми плануємо вимагати передачі тих земель, які перебувають у приватній власності фізичних чи юридичних осіб, на території яких чинним генеральним планом населеного пункту передбачено будівництво навчальних закладів, в комунальну власність.
- Тобто ви збираєтеся викупати землі у приватних власників?
- Ні, ми збираємося спонукати їх до передачі на безоплатній основі, тому що все одно генеральним планом передбачено на цих землях побудову навчальних закладів. І зрозуміло, що будівництво досить таки дороге, тому забудовники намагаються якимось чином відійти від цього і не будувати, залишаючи їх на якийсь шостий етап будівництва своїх житлових комплексів. Або якщо будують, то залишають школи собі у приватну власність і тоді передають в оренду. Тому ми будемо намагатися якимось чином розмовляти з приватними власниками та спонукати їх до безоплатної передачі, щоб виступати замовниками . Так легше знайти фінансування по лінії різних державних програм.
- Скажіть, які у вас загальні плани по розвитку села? Ще у серпні відбулося Громадське слухання, де були затверджені величезні плани по його розвитку.
- Це плани, які передбачені чинною містобудівною документацією, тобто будь-який населений пункт має бути забезпечений і медициною у відповідній кількості, і навчальними закладами , і іншими соціальними закладами. Це все є в планах. Але як швидко це буде реалізовано - питання часу та коштів. Тому ми плануємо надати пріоритетну можливість підприємствам, установам, організаціям для бізнесу, для виробництва, щоб вони давали нам надходження до бюджету, які б ми могли в подальшому використовувати для розвитку соціальної сфери.
Схожі новини