Політика
У МЗС бояться припускати, що може чекати на Путіна в майбутньому. Іду до великої білої будівлі. Справа від мене проколює небо золотими хрестами Михайлівський собор. Навколо – десятки машин різних марок, кольорів і різних статків.
Ах ось – будівля великих дипломатів. Масивні колони тримають на собі не те, що шість поверхів, а всю Україну. Такі вони вже великі. Немає на них звичних прапорів нашої держави та Європейського союзу. Посварилися чи що? Та ж ні, зарубіжні країни по черзі ратифікують асоціацію, а скоро ще й круглий стіл відбудеться. Чого ж то їх забрали?
Підходжу ближче до входу. Купка поважних дядьків у костюмах палять.
«Вони ж якісь-там дипломати, вирішують долю України», - думаю.
Страшно до них підходити, хоч і це звичайні люди: дві руки, дві ноги, цигарки, BMW і якась модна краватка. Нічим не відрізняються від он того чоловіка, що йде в спортивних штанах і несе чорний пакет. На ньому, до речі, теж є BMW. Тільки то напис.
Роблю серйозний і заклопотаний вигляд. Одягнута я гарно, може, сприймуть за «свою»? Беру в руку телефон і починаю говорити:
«Так, звісно. Цю справу ми вирішимо. Ага. Треба нанести йому візит. Пришли перевірку. Ні, платити не треба, все має бути за буквою закону».
Завершила «дзвінок». Дядьки й далі стоять і курять.
Я підійшла ближче. Хм, обговорюють якісь там закордонні поїздки, виплати. Ще двоє – трохи далі – розказують про Уругвай та необхідність встановлення нових зв’язків. Треба братися за роботу чи що?
От іде мужчина, усміхається. А всі решта – з серйозними і навіть грізними обличчями.
- Добрий день, - привітно кажу я.
- Доброго дня, - відповідає він і сповільнює хід.
- Можна поставити вам цікаве запитання? - Спробуйте. – каже він і зупиняється.
Стоїмо біля входу, решта дядечків досі байдуже курять неподалік.
- Яке майбутнє ви можете прогнозувати Путіну?- Ох, яке філософське запитання. – він морщить брови та я помічаю, як його ноги починають рухатися у сторону входу.
- Так станьте філософом на хвильку, - заохочую його я.- Ой, та мені треба йти працювати.
Бачу все у сповільненій зйомці: мужчина кидає на мене останній погляд, у якому читається і страх, і подив, і зневага, його рука зісковзує з масивної ручки золотого кольору та моя «сенсація» зникає в кулуарах МЗС.
Час іде, а поважні дипломати мовчать. Підходжу до чергового любителя костюмів і цигарок та кажу йому прямо в лоб:
- А ви боїтеся говорити про Путіна?Чи то він злякався, чи то я його налякала, але його голос був настільки тихим, що мій диктофон не вловив цих звукових хвиль.
- А чого я маю боятися? – (згадую діалог).
- Тоді ви можете сказати, яке майбутнє можна йому пророкувати.- Запитання з екстрасенсорики?
Я просто усміхаюсь.
- Можна чекати зміни режиму. У нас – Революція гідності була. У них (авт. – росіян) - буде, як у нас.
Він докурює свою цигарку, намагається бути ввічливим та заходить у приміщення. І таких – з десяток. Вони або поспішають творити майбутнє України, або «це не їх компетенція», або взагалі дивина – «не розбираються в політиці» (хоча костюм дорогий).
В очікування чуда я провела годину чи дві. Час біля МЗС іде повільно, доки збоку теревенять про поставки газу, про те, як «просинаюся якось я в Стратсбурзі, а там…»
Уже хочеться їсти, а ще більше – спати. Але ж я журналіст, я чекатиму до останнього, аби витягнути хоч шматочок правди з їхніх вуст.
Ось іде приємний чоловік, несучи в руках якісь папери. Я вже за старою схемою вітаюся, запитую, аж тут:
«А чому ви в українців запитуєте, що можна прогнозувати Путіну? Треба запитувати росіян. Вони ж його створили, а не ми. Він же не наше «створіння».
Я подумала, чи не хотів він сказати «творіння», але те слово, яке вжив пан Бондар сподобалося мені більше. Василь Петрович продовжив:
- Мені його шкода як людину. Але не шкода як політика. Чоловік, який себе так скомпрометував, не заслуговує на добрі слова. Хоча думок дуже багато. І в Україні чимало людей, які вважають, що це не Путін винен у тому, що сталося між Україною та Росією.
Я радію – такий приємний чоловік з охриплим голосом поділився зі мною своїми думками. Шкода, звісно, що майбутнє Путіна я так і не зрозуміла, зате враження він лишив позитивні. Ось іде ще один.
- На Путіна не чекає нічого хорошого», - каже він. – Людина, яка має руки в крові, не може надіятися на гарне майбутнє.
Він пішов, так і не сказавши свого імені. Шкода, бо з його слів може вийти гарний заголовок чи цитата.
Так за дві з половиною години я отримала лише один гарний коментар та одну чудову фразу від безіменного автора. Чому ж це дядечки в костюмах так бояться Путіна?
Фото: tsn.ua