Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Олександра Рекунова, 2 курс.
Дмитро Олійник, бізнесмен та підприємець, розставляє всі крапки над “і”.
Голова Ради Федерації роботодавців України, член Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України, Дмитро Олійник розказує про актуальність збереження української робочої сили на Батьківщині та про реалії захисту українського бізнесу.
Чи вважаєте Ви за потрібне створення системи прецедентів захисту бізнесу?
- Я би почав із головного, на мій погляд. Не державу потрібно захищати від бізнесу, як то здається горе-чинуші. А бізнес від держави. Адже весь український бізнес так чи інакше залежить від влади. Але певна його частина, власне, і є владою. І це єдина категорія бізнесу, який захисту не потребує. Непоганих законів, які покликані захищати підприємців, приймається багато. А от чи багато можна згадати прикладів їх ефективної дії? Правовий нігілізм у державі сьогодні сягнув дна. Наразі в Україні фактично діють презумпція винуватості для бізнесменів та презумпція невинуватості для чиновників. І ситуація не зміниться, доки не буде створено певну систему прецедентів. Прецеденти реальної компенсації збитків, нанесених бізнесу протиправними діями правоохоронців, діями або бездіяльністю дозвільних органів та інших уповноважених державою чиновників.
На Вашу думку, чи у найближчому майбутньому буде значуще зростання економіки?
- Ми, українські роботодавці, віримо у свою країну. Інакше ми б не розвивали тут бізнес, не створювали нові робочі місця, не інвестували, не працювали в умовах постійної боротьби за виживання. Не писали би Маніфест роботодавців України, в якому сформульовані ключові економічні завдання. Одне з них - щоб темпи зростання вітчизняної економіки підвищилися до рівня не нижче 7% на рік з 2020 по 2030 роки. Але це можливо за умови, що політики та чиновники виконуватимуть те, що декларують у публічному просторі. Наше завдання - створити умови для того, щоб наші люди працювали в нас, мали гідні умови праці. Без якісного трудового ресурсу жодні зусилля роботодавців не будуть у повній мірі реалізовані. Маємо дати людям нові високопродуктивні робочі місця та гідну заробітну плату, повернути їм віру в Україну та бажання працювати на Батьківщині.
Схожі новини