Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Потапенко Владислав розповідає про політичну ситуацію в Україні, шанси кожного з кандидатів в президенти, а також про можливе майбутнє України. Владислав Вадимович − державний службовець, політолог за освітою, екс-працівник Київської міської ради та екс-працівник штабу партії УДАР.
− Яка політична ситуація в Україні напередодні виборів?
−Потрібно зазначити, що вибори Президента України будуть відбуватися під час війни на сході країни. Попри це, між кандидатами в президенти панує боротьба за владу. Насамперед, ми можем побачити, як кандидати використовують різноманітні політичні технології під час виборчої компанії. Наприклад, Ю. Тимошенко використовує «ефект панацеї» (популізм, пропонує нову конституцію), П. Порошенка – «віртуальний конкурент» (повністю ігнорує своїх конкурентів і не вступає в пряме протистояння), А. Гриценко – «третю силу» (сприйняття його кандидатури, як нове через «старе обличчя»), Ю. Бойко – «за мир» (план урегулювання «конфлікту на сході»), О. Ляшко грає в «простолюдина».
− Чи можна вважати її стабільною?
−Незважаючи на війну на сході, мабуть що так.
− Тоді які настрої зараз домінують серед громадян України?
− Громадяни України зневірилися у теперішню владу. Звертаючись до соціологічних опитувань, серед населення, в країні, панує низький відсоток довіри до політики загалом. Люди чекають чогось нового, кращого, якихось змін, реформ, які б вплинули на економічний підйом в Україні.
− Чи можна вважати вибори в Україні демократичними, зважаючи на «гречкофілів», тобто людей, що за гроші, чи товари голосують за того кандидата, якого їм порадять?
−Формально, так. Але, насправді, в Україні фальсифікація виборів є політичною реальністю. Якщо звернутися до історії, то саме це стало причиною Помаранчевої революції 2004 року. Після Помаранчевої революції фальсифікацій значно поменшало, хоча й досі після кожних виборів знаходяться політичні сили, які звинувачують інші політичні сили у фальсифікаціях і подають відповідні судові позови. Стосовно «гречкофілів», то вони є в кожній демократичній країні. Просто їх там набагато менше.
− Як ви вважаєте, чи впадуть рейтинги Порошенка, після підвищення ціни на газ?
−Звичайно це вплине на рейтинги президента. Але глава держави все добре продумав, адже коли будуть відбуватися вибори, наш народ вже змириться з підвищенням ціни на газ. Наприклад, тарифи підняли, а рейтинги президента, все рівно, достатньо високі, якщо спиратися на соціологічні опитування.
− Як ви розцінюєте шанси кожного з кандидатів на пост президента України?
−Мені здається високий шанс на здобуття влади є в Ю. Тимошенко, П. Порошенка та А. Гриценка.
− Можете спрогнозувати, якого курсу державної політики буде дотримуватися майбутній президент, якщо не акцентувати на особі.
− Це все залежить від того, хто стане президентом. Якщо П. Порошенко, то він буде продовжувати свій політичний теперішній курс. У разі обрання Ю. Тимошенко, то як вона обіцяє, буде змінена Конституція України, а з нею і форма республіканського правління. Хоча нашу конституцію і так вважають однією з найкращих в Європі. Тобто в кожного кандидата є свій новий курс розвитку держави.
− Тоді, чи можна очікувати на дефолт, чи все ж Україна зможе утримати свої позиції?
−Якщо протягом найближчого часу в Україні не буде прослідковуватися прорив у зростанні економіки, то можливий дефолт. Адже державний борг з кожним роком все зростає.
Схожі новини