Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
Олена Огоновська, 2 курс.
Якою політик бачить Україну через 10 років? Які сфери життя терміново потрібують змін? З якими питаннями приходять люди до депутата на прийом? Шлях у політиці, амбіції на майбутнє та пріоритетні напрямки діяльності. Про все це розповідає депутат Київської міської ради, член фракції «Солідарність» Приходько Наталія Ігорівна.
- Як Ви вирішили розпочати свій шлях у політиці?
- У мене двоє дітей. І цей факт вплинув на моє рішення найбільше. Я зрозуміла: діти ростуть, треба їм показати, що не варто сидіти й чекати, поки хтось щось зробить за тебе. Можеш – роби!
- З якими найдивнішими питаннями до Вас приходили на прийом?
- Є питання, яке супроводжує мене вже півроку. Одна жінка приходить з ідеєю, щоб на половині території школи, яка знаходиться неподалік, побудувати новий будинок. По радіо вона почула, що живе в радіаційному будинку, який не придатний для життя на більш ніж 3 роки. Я розумію, що її просто потрібно вислухати. Депутат – це водночас психолог. Кожен п’ятий, хто приходить на прийом, – це одинока людина. Є дуже дивні люди, але їх потрібно почути.
- Які напрямки діяльності Ви вважаєте пріоритетними?
- Мені здається, що дитячі навчальні заклади потребують найбільшої підтримки. Мабуть, такий напрямок я обрала через материнський інстинкт. Але основна проблема, з якою приходять люди, - це ЖКГ. У мене на окрузі 52 будинки, 48 з них були побудовані ще в 70-х роках. Зрозуміло, що ліфти ніхто не замінював, у підвалах тече. Я з депутата міського рівня перетворююсь на керівника ЖЕКу. Це потрібно констатувати. Коли прийде час, і люди зрозуміють, що насамперед саме вони є господарями свого будинку, я буду старатися допомагти їм у тому, що вони не зможуть зробити самі.
- Ви будете балотуватися на другий термін?
- Не вирішила ще. Але я відчуваю в собі сили. Це мій перший досвід, він тяжкий, бо спочатку я не зовсім розуміла специфіку. Тому мені здається, що другий термін був би максимально ефективний.
- Пропрацювавши два роки у Верховній Раді, чи не з’явилися амбіції стати Народним депутатом?
- Ні, в нардепи ще ні. Мені здається, що треба ще багато зробити мені як депутату Київської міської ради. Але життя дуже швидкоплинне, все може змінитися.
- Ви член комісії Київської міської ради з регламенту та депутатської етики. Як часто фіксуються порушення?
- Якщо ми говоримо про порушення, то, зазвичай, вони більш стосуються депутатської етики. Є політичні сили, які зривають засідання, блокують трибуну, виривають у мера мікрофон. У середньому ми розглядаємо десять порушень приблизно раз на два тижні. У нас винятково юридичний підхід до розгляду справ.
- Наприкінці, глобальне запитання до Вас як до політика та громадського діяча: якою Ви бачите Україну через 10 років?
- Процвітаючою… Це перше, що спадає на думку. Я хочу бачити країну такою, щоб наші діти не хотіли виїжджати за кордон і залишатись там жити. Хочу, щоб у пенсіонерів не поставало питання: купувати ліки чи хліб. Хочу, щоб збільшилась довіра людей до політиків. І щоб люди відчували себе в цій країні щасливими.
Схожі новини