реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Олексій Мандзій: всі ці погіршення в Україні відкривають дорогу до природнього розвитку спорту
Олексій Мандзій: всі ці погіршення в Україні відкривають дорогу до природнього розвитку спорту

Олексій Мандзій: всі ці погіршення в Україні відкривають дорогу до природнього розвитку спорту

2265, 2 курс.
СПОРТ 20.10.1015


Нещодавно представники запорізького "Металургу" заявили, що клуб знаходиться на межі зникнення. Не краща ситуація зараз і в декількох інших клубів української Прем'єр-ліги. Чинником цього стали певні події, які сталися в Україні за останні півтори роки. Редакція "Просто газети" та оглядач ресурсу SportAtena.com Олексій Мандзій поспілкувались про тему спорта, як віддзеркалення ситуації в країні.

За останній рік в футбольній Україні перестав існувати донецький «Металург», ще декілька клубів перестали отримувати фінансування, відповідно, зараз вони знаходяться на межі зникнення. Як ви вважаєте це природня стагнація футболу як гри в Україні чи результат суспільно-політичної ситуації, яка сталася в країні?
Насправді, футбол в Україні завжди був таким «бульбашковим». Тобто не було суспільної необхідності в цьому виді спорту. Так, люди ходили на трибуни, так люди підтримували, але в нас була відсутня футбольна культура. Футбол в Україні тримався на декількох олігархах. Зараз пішов природній відбір. Моя відповідь буде скомпонованою – це природня стагнація, яку пришвидшила суспільно-політична ситуація в нашій державі.

Якщо говорити про українській спорт в цілому, тут ситуація є такою як і в футболі?
Насправді, все набагато гірше. Футбол в Україні тримається на плаву, виключно через те, що він вважається спортом №1. З покоління в покоління, від батька до сина передається певна любов до цього вида спорту. В решти все набагато гірше. Наприклад футзал тримався на хорошому рівні за часів Януковича. Все тому, що очолював федерацію один з членів його сім’ї. Коли ця людина зникла з карти України, почав поступово регресувати і футзал. Щось подібно можна спостерігати і в гандболі і в біатлоні. Але всі ці погіршення, що є, відкривають дорогу до природного розвитку цих видів спорту. Усе було через гроші певних людей, але тепер спорт може розвиватись природньо, таким собі еволюційним методом. Так, на початку буде важко, але через деякий час ми дійдем до певного рівня розвитку.

Тобто навіть без фінансування спорт в Україні має право на існування?
Нам треба відмовитись від думки, що спорт – це дотаційна установа, в принципі. Спорт повинен отримувати якійсь гроші, але клуби, неважливо футбольні, баскетбольні, гандбольні, повинні самоокуповуватись. Поки що цього не має.

Існує така думка, що футбольний клуб для олігарха – це така іграшка для них та квиток до еліти суспільства. Але нещодавно Сергій Лещенко висловив таку думку, що клуб для олігарха – це, перш за все, інструмент політичного впливу на регіон. Чи ви погоджуєтесь з цим?
В нашій недовгій історії такими методами користувалися лише декілька людей. В першу чергу це Ринат Ахметов, який і досі рекламується, який і досі намагається триматися на плаву в політичному житті не в останню чергу завдяки своєму донецькому «Шахтареві». В якійсь мірі ми можемо говорити і про Ігоря Коломойського. Але там інша ситуація. Він позиціонував себе не як очільник якогось одного клубу і, відповідно, «голова» цього регіону. Він намагався тримати одразу декілька клубів і через ЗМІ впровадити політику того, що «без мене ви помрете, я ваша месія». Таким чином він тримав у своїх коліщатах чималу частину українських клубів, а, відповідно, й український футбол. Моментально, як він припинив фінансування, «помер» криворізький «Кривбас», погіршилась фінансова ситуація в «Карпатах», «Волині», в тому самому «Дніпрі».

До початку заворушень в країні український вболівальник регулярно відвідував матчі, і на іграх середньої важливості можна було спостерігати достатню кількість людей. Зараз же ми бачимо, що українці не дивляться футбол на стадіонах. Виходить, що український фанат для футболу – це такий собі не дуже вірний друг. Тобто в радощах вболівальник багато часу проводить із «грою №1», а в смутні часи відвертається від неї. Чи можна так стверджувати?
Я з вами не погоджусь, тому що в нас не було стабільного вболівальника. В нас немає фанатської культури. І власне тому зараз, коли ситуація в країні погіршується ми бачимо пусті трибуни. На це є декілька причин. По-перше, суттєво погіршився фінансовий стан у людей. Ми не повинні про це забувати і це відкидати. По-друге, жодний не проводить грамотної політики роботи з вболівальниками. У нас відсутня така ланка в структурі клуба. Хіба «Шахтар» намагається щось десь робити. По-третє, сам інтерес до чемпіонату України знизився. Від нас поїхало чимало провідних легіонерів, відповідно, рівень футболу впав. В нас мало ентузіастів. Більшість фанатів – прагматики, які прийшли на футбол і хочуть зрозуміти, куди пішли їх умовні 40 гривень.

Гравці високого рівня пішли – футбол став гіршим. Футбол став гіршим – гравці високого рівня пішли. Де тут причина, а де наслідок?
Ви шукаєте голку в копиці сіна там, де її банально не можна знайти. Ситуація в країні погіршилась – погіршився футбол, пішли гравці. Це радше взаємовиключні фактори. Ще раз повторюся, каталізатором всього стали певні події в країні.

Ставлення гравців до ситуації в країні є, якщо не різко протилежним, але неоднозначним. З одного боку ми бачимо Романа Зозулю, який проводить акції в підтримку воїнів АТО. З іншого ж боку є Ярослав Ракицький, який не співає гімн України. Ми хочемо збудувати єдину країну, але навіть не можемо домогтися того, щоб був єдиний футбол. Як виходити з цієї ситуації?

Ми мало знаємо про гравців, в принципі. Я не можу стверджувати, що Ярослав Ракицький є єдиним футболістом, який не співає гімн. Футболісти є в якійсь мірі обличчям країни, і вони розуміють, що, якщо вони зроблять щось не так, на них поллється шквал критики. На даний момент, дійсно, Ракицький виглядає дивно на фоні решти. Ми можемо бачити, що всі футболісти збірної Україні вивчили гімн, в кожному слушному або неслушному моменті вигукують «Слава Україні» або ще щось подібне. Це просто популярно, це затребувано в суспільстві. І вони, як представники цього суспільства, розуміють необхідність це доносити до усіх. В будь-якому випадку ми не маємо права в чомусь переконувати Ракицького. Його політичні погляди є його політичними поглядами. Якщо він відкрито не підтримує патріотичні настрої у суспільстві, то чому він виходить у футболці збірної України?
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
(044) 481-45-61