Чи можна померти від розбитого серця?
Ціна життя є, але валюта інша, не та, на яку зазвичай думають. Давайте будемо чесними: коли йде мова про «ціну», більшість людей сприймає це в матеріальному значенні. Бо ми живемо в світі, коли гроші вирішити практично все. Кохання МОЖЕ коштувати ціни людського життя. Що відбувається з нами, коли руйнуються ланцюги любові? З'ясовуємо разом!
"Для світу - ви просто людина
Для коханої людини, ви – цілий світ".
Том і Рейчел Джонс зустрілися ще в початковій школі. Вони переписувались під час війни, коли Том був у Франції. Після того, як він повернувся, закохані одружилися, народили п`ятьох дітей і відсвяткували 40-річчя спільного життя. А потім в один день, в номері, де вони жили у будинку пристарілих, подружжя Джонсонів померло. У Рейчел виявили рідкісну інфекцію. Стало ясно, що вона доживає останні дні. Коли діти приїхали до батька і розповіли йому, Том більше не заснув. Він провів поруч з дружиною кілька годин і помер на наступний день вранці. Рейчел померла ввечері.
Ця розповідь дуже зворушлива, але не унікальна. Два серця припинили битися разом? Існує багато подібних історій. А смерть від горя - це взагалі шекспірівський сюжет! Емоційне опустошення після смерті коханої людини, дійсно рве серце на частини. Але, чи можна від цього померти? Як показує практика, можна! Синдром «розбитого серця» - це діагноз.
На відміну від серцевого нападу, «синдром розбитого серця», або синдром Такоцубо, не є наслідком заблокування артерій. Це викликано раптовим сплеском гормонів стресу, шоку, в тому числі і адреналіну. При «синдромі розбитого серця» лівий шлуночок здавлюється і приймає досить незвичну форму. Він стає схожий на пастку для восьминогів, котра по-японськи називається "тако-цубо". Саме від цього японського слова і випливає друга назва хвороби. «Повінь» гормонів потрясає серце, не даючи йому нормально працювати. Синдром був прийнятий в європейський список хвороб. У 2006 році на Європейському конгресі кардіологів в Барселоні.
Дослідження з усього світу підтвердили, що люди мають підвищений ризик смерті протягом декількох днів, тижнів, після смерті свого чоловіка, або дружини. В 2011 році дослідження Гарвардського університету і Університету Яманасі в Токіо, підтвердили, що ризик смерті протягом першого півріччя, після смерті одного із подружжя збільшується на 41%. Це відноситься не тільки до людей похилого віку. До речі, цей «ефект вдівства» більш поширений серед чоловіків, ніж серед жінок.
Пояснення гендерних відмінностей просте: чоловікам складніше впоратися з утратою. Жінки дбають про чоловіків, господарюють, підтримують їх. Коли вмирає дружина, чоловіки замикаються. Зникає турбота, до якої вони звикли. Привчені з дитинства тримати все в собі і виявляти тільки сильні сторони характеру, вони не можуть, зайвий раз, говорити про свої проблеми. Від чого страждають ще більше. Сумна статистика суїцидів каже, що чоловіки, в чотири рази частіше, вдаються до радикальних заходів.
Бережіть один одного. І пам’ятайте: все, що можна купити за гроші - вже дешево!
Всі матеріали на тему "Вартість життя"