Широкий профіль – ознака успіху
Денис Віленський, 3 курс.
Лише невелика кількість людей після закінчення Інституту журналістики працюють за спеціальністю. Нам вдалося поспілкуватися з Валерієм Шершнем, що вже майже 20 років не сходить з обраного шляху та продовжує свою успішну кар’єру журналіста.
Багато хлопчаків не лише з Києва, а й з усієї України, росли, спостерігаючи за матчами київського «Динамо». Хтось мужнів на фоні успіхів команди-1975, яка виграла Кубок володарів кубків, хтось – із гравцями покоління 1986, які не лише повторили європейський успіх, а й стали основою збірної СРСР на Чемпіонаті світу. Далі була блискуча команда-півфіналіст Ліги Чемпіонів наприкінці 1990х, а зараз юні вболівальники насолоджуються грою молодої команди Сергія Реброва в Лізі Європи.
Валерій Шершень теж росте разом із «Динамо», але як професіонал, адже працює на клубному телебаченні київського клубу. Він сам зазначає, що, навіть у порівняні зі своїми матеріалами дворічної давнини, бачить суттєві зміни. Бажання рости та розвиватися в професіональному плані для нього є одним з провідних. Він говорить, що журналіст не має права стояти на місці, а повинен дізнаватися більше, намагатися стрибнути вище щодня. Ще у шкільні часи Валерій пішов на практику до місцевої газети замість автошколи, бо вважав, що це не лише допоможе йому інтелектуально розвинутись, а й стане в нагоді у найближчому майбутньому. Так і вийшло: практика в газеті допомогла Валерію зрозуміти, яку професію обрати, а творчий доробок за старші класи – вступити до Інституту журналістики. Вже в останні роки навчання він працював на радіо «ЮТАР» ведучим спортивних новин. До речі, ця перша серйозна робота стала визначною у майбутній кар’єрі, адже єдиною вільною вакансією була вакансія як раз спортивного журналіста. Таким чином, після закінчення інституту Валерій продовжив працювати у цій сфері, обійнявши позицію редактора та ведучого спортивних новин у ТРК «Довіра FM». За всю свою кар’єру Валерій Шершень працював виключно у спортивній журналістиці. Що ж допомагає йому вже майже 20 років уримуватися у цій дуже конкурентній сфері? На думку самого журналіста, це, в першу чергу, професіональний розвиток та універсальність. Порівнюючи його діяльність зараз та на початку кар’єри, легко можна побачити як кардинально змінився обсяг роботи. Якщо на радіо він готував спортивні новини та читав їх у прямому ефірі, то зараз, на клубному телебачення ФК «Динамо», він їздить на матчі, знімає огляди, бере синхрони, потім монтує сюжети, зазвичай навіть кілька з однієї події, а вже на останок бере на себе функції адміністратора сайту та викладає свої матеріали на сторінку клубного ТБ. Таким чином, вимальовується нереально широкий спектр обов’язків, проте пан Валерій вважає це правильним, адже навички поза суто журналістською діяльністю і допомагають йому працювати в спортивний сфері в той час, коли йде масове скорочення обсягу спортивної інформації та, відповідно, штатів спортивних журналістів.
Не зважаючи на роботу, яка невідривно пов’язана з подорожами, не мандрівки стали справжньою пристрастю Валерія. Ще з юнацьких років його захоплюють словники. Він ретельно читає їх, аби повністю заглибитись у світ українського слова та дізнатися про нього якомога більше. Наприклад, саме зі словників пан Валерій дізнався історію походження свого прізвища, яке насправді походить від слова «шерсть». Звісно, таке хобі допомагає і в професійній діяльності, адже робота журналіста невідривно пов’язана зі словом.
На питання, що він може порадити майбутнім журналістам, які лише входять у професію, пан Валерій відповів так: «Не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайтеся та будьте якомога більш широкопрофільними, здобувайте нові знання та користуйтесь ними».
А нам залишається лише дослухатися.
Схожі новини