Художня анотація на журнал «Дніпро»
Видання, що знайомить нас із майстернею творчого слова – як воно шліфується, відточується, підбирається для форми і виливається у зливки прози та поезії. Видання, що святкує цьогоріч своє 88-річчя, проте залишається молодим, орієнтуючись на молодіжну аудиторію. Усе це – літературно-художній журнал «Дніпро», що потрапив у Книгу рекордів України за найдовший час на літературному обрії.
Вже майже дев’ять десятиліть «Дніпрова» течія не змінюється – із її хвиль на берег української творчості виходять все нові й нові молоді автори. Від початку заснування журнал орієнтувався на молодь, про що вказувала перша його назва – «Молодняк». Однак поважний вік не означає застарілості формату: молодіжне видання першим в Україні змінило формат літературної періодики, утверджуючи вільний, сучасний стиль молодіжних текстів. Його завдання – підтримувати юнацьку та молодіжну творчість, враховуючи смаки аудиторії.
За словами Бориса Олійника, колишнього головного редактора журналу, «золота брама "Дніпра" відкрила шлях до української творчості цілій плеяді молодих, а нині – добре знаних і відомих авторів – через «браму» до літератури увійшли Олександр Довженко, Василь Симоненко, Григір Тютюнник, Ліна Костенко, Олесь Гончар, Василь Земляк, Василь Стус, Володимир Дроздовський, Іван Драч і, звичайно, сам Борис Ілліч. Наразі приєднатися до «дніпрян» і розпочати літературну кар’єру може кожен, опублікувавши свою творчість на сторінках журналу. Письменницьким починанням сприяє формат «Дніпра» – публікуються твори як класичного спрямування, так і з новими експериментальними підходами, що відходять від канонів.
На шпальтах друкується читацька проза і поезія, драматичні та літературно-критичні твори українською та російською мовами, перші «спроби пера» та тексти світового значення. Обсягом до 240-а сторінок, на сторінках журналу щомісяця вміщуються доробки на різні смаки, із різним літературним баченням. Проявити себе дописувачі можуть у рубриках «Проза» (етюди, оповідання, нарис), «Поезія», «Театр і драма», а також комбінованих «Пригоди», «Детектив», «Фантастика», «Цікаві слова, синоніми», «Нобелівські лауреати», «Молодняк» (про становлення «Дніпра» та української літературної спадщини загалом) та багато чого іншого.
У розділі «Зауважень та критики» на сайті журналу немає жодного негативного відгуку. Наразі на літературну естафету на сторінках журналу перейняли такі відомі письменники як Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Олександр Ірванець та Ігор Павлюк. Проте головна особливість творчої течії «Дніпра» – кожен може відчути себе автором і долучитися до творення літературного обличчя України.