Нещасне Чудовисько в Красуні
Давньогрецький мислитель Платон повчав, що риси характеру людини виражені в її зовнішності
Пристрасне червоне волосся та дитячі блакитні очі. Тендітні фарфорові ніжки, взуті у мужицькі берци з грубої шкіри. Сміливі коментарі, промовлені тонким дівочим голоском. Велика різниця між оболонкою, яка дала їй природа, і тим, як вона позиціонує себе сама.
Моя подруга Дарья вважає себе соціопатом. Її сусідки ледве терплять вибрики, шкідливі звички, тоталітарний режим, який вона тримає у кімнаті гуртожитку. З радістю розбиває серця парубків. Нещодавно Дарья поставила собі за мету змусити всю группу ненавидіти себе. Багато з оточення бояться її, а я – ні. Бо я знаю Дарью, і піклуюся про неї. Тому мені цікаво, чому вона приховує свої справжні - добрі - наміри. Бо ще древньогрецький мислитель Платон повчав, що риси характеру людини виражені в її зовнішності.
1. Неповноцінність особистості. Насправді такі люди, як Дарья, слабкі й вразливі. Усвідомлюючи свою беззахисність, вони намагаються приховати це за допомогою злості. «Найкращий захист – це напад», - ось таке кредо. Самонедостатніть. Нестача чогось, певні вади становлять пустоту, яку людина намагається заповнити болем інших людей. Так, моя подруга не має батька. Моя подруга не завжди має змогу придбати необхідну річ. Ти ображаеш когось, бо ти це можеш. Понизивши самооцінку жертви, ти підвищищ свою. Страждання інших полегшують свої власні.
2. Для самозахисту. Ці люди думають, що злим жити легше. Один раз відкривши себе і отримашви за це плювок у душу, страшно надалі виказувати свої щирі почуття. Тому Дарья будує навколо себе неприступний мур. Її не дістануть звідти і не будуть використовувати. Ніхто не зможе тебе поранити. Ти хочеш виглядати могутнім і безстрашним. Твої вороги не знають, що чи кого ти любиш, і не зможуть тебе шантажувати.
Герой рок-опери “Another brick in the wall” гурту Pink Floyd хоче сховатися від проблем за своєю стіною. Чим більше страждань, тим більше цеглин, тим вищий твій мур. Когось це дістало. Для деяких ізольованість – це щастя. Хай краще нічого не відбувається, ніж стається щось погане. Страх.
3. Вони приховують свою доброту з певною метою. Вимогливі учителі, строгі батьки, закриті англійські школи. «Б’є –значить, любить». Це зло?
Один з героїв славнозвісної книги Северус Снейп здіснював нещадні покарання і «валив» Гаррі Поттера на екзаменах. Але він любив його, як сина, і опікувався долею хлопця впродовж усього життя.
Якщо замислитись - це добро під маскою зла. Суворі умови і страждання формують характер сильних і шляхетних людей. Такими вона хотіла би бачити світ навколо себе. Її прихована мета. Моя Дарья вважає вищою доброчинністю пробудити розум у людині. І робить це критикою, прямими вказівками на недоліки. Я ніколи не ображаюся на неї. Іншим також варто цінувати ці зауваження.
Дарья – це стоїк. Вона не дає життю зламати себе. Вона прагне зробити світ кращим. І нехай її методи не пряник, а кнут, ця дівчина варта віддачі добра, яке вона дає людям, віддачі, кратної мільярду.
Схожі новини