Навіщо потрібен домашній улюбленець? - "Спецтема: Заведіть домашню тварину"
Ірина Седень, 4 курс, ВСР.
Людина може усміхатися в обличчя, а поза очі лицемірити. З тваринами ж такого ніколи не станеться – вони завжди щирі і вірні друзі.
Ми знаємо, що собаки бувають життєво необхідними і незамінними помічниками для людей з вадами зору, із собаками спільну мову знаходять аутисти. А до прикладу коти відчувають, коли людині щось болить і зазвичай намагають «вилікувати» нас у свій котячий спосіб – обережно вмостившись поряд з місцем болю, чи безпосередньо на ньому.
Окрім того що домашні тварини можуть допомагати із серйозними проблемами, більшість з них здатні зміцнювати наше психічне і фізичне здоров’я. Коли вдома є собака, чи кіт, ми не відчуваємо себе самотніми. Часто домашні тварини допомагають завести нові цікаві знайомства, зокрема це стосується собак, з якими потрібно гуляти. Якщо у вас є собака – у вас завжди є компанія для прогулянки, під час якої ви помітите на собі нескінченну кількість зацікавлених поглядів інших людей. Собаки роблять нас популярними. Окрім цього, вони змушують нас більше рухатись і гратися з ними: фізичні навантаження – для здоров’я, ігри – для задоволення. Основним і найвагомішим аргументом у питанні навіщо нам домашні тварини є радість, яку вони приносять у наше життя.
На цьому хороше не закінчується. Учені стверджують, що собаки і коти розрізняють тон голосу і людські жести, ці тварини здатні розуміти поведінку людей і наші емоції. Дослідження лондонського коледжу Голтсміс (Goldsmiths College) показали, що собака швидше підійде до тієї людини, яка плаче або просто засмучена, ніж до тієї, яка добре себе почуває. Це показує, що собаки здатні розуміти наш настрій і готові підтримувати.
Окрім вищезгаданого до важливих аргументів на користь домашніх тварин, варто віднести результати досліджень Американської серцевої асоціації (The American Heart Association). Ось вам залізні наукові аргументи. Люди, які мають домашніх тварин:
більш стресостійкі й менше страждають від депресій;
мають нижчий артеріальний тиск (у результаті експерименту, який передбачав, що люди з проблемами високого артеріального тиску повинні завести собак, було виявлено, що через 5 місяців життя із тваринами, у цих людей нормалізувався артеріальних тиск);
мають вищий рівень серотоніну і дофаміну, речовин що впливають на відчуття задоволення і радості;
водночас рівень холестерину в таких людей нижчий;
власники тварин, яким за 65, мають на 30 відсотків менше проблем зі здоров’ям і рідше навідуються до лікарів, ніж ті, хто немає домашніх тварин.
То виходить, що домашні тварини можуть бути і гарною компанією, коли нам сумно, і водночас хорошою підтримкою, коли нам важно. Вирішувати вам, чи потребуєте ви такого щастя.
Схожі новини