Фестиваль заради фестивалю. Олександр Скиба про сучасні танцювальні заходи
Фестиваль сучасного танцю «Feel the beat Dance Festival 2015» пройде в Києві 21-22 листопада. Чим він такий особливий, як за такий малий період існування встиг наробити галасу в танцювальній спільноті, і що це взагалі таке – далі в інтерв’ю з одним з організаторів та головним редактором національного танцювального порталу «Udance.com.ua» Олександром Скибою.
Я організатор, я засновник. Є ще мій колега Костянтин. Ми вдвох це робимо.
Все починалось минулого року.
Дивіться, Udance.com.ua – це національний портал. Він займається великою кількістю усього, в тому числі організацією фестивалів. У нас не один проект. У нас їх кілька. Зараз, на цей момент, є три таких значимих, культових події: це «Adrenaline Fest» – андеграундна подія, «Zaruba» – фрістайл-контест, теж андеграундна подія і от подія, що має більшу цільову аудиторію – це «Feel the beat Dance Festival». Це не для тих, хто займається фрістайлом, а для тих, хто займається хореографією, хореографією якісною. Є маса фестивалів, я їх називаю «зайце-білки», де зайчики, білочки, метелики і так далі. Тобто це заходи для непрофесійних колективів, які любительськи займаються при палацах культури, школах тощо. Ну, і де викладачі особливо не переймаються: зробили два притопи, три прихлопи, пошили костюмчики зайчиків, білочок і поїхали заробляти гроші. От. А ми пішли трохи в інший формат, більш професійний. Тобто це фестиваль для колективів, що прагнуть розвиватися, котрі хочуть виходити на велику професійну сцену і там відточувати свою майстерність, показувати те, чого вони досягли за якийсь певний проміжок часу, показувати свої роботи і так далі.
Є маса фестивалів, чемпіонатів. Щоб ви розуміли, в Україні щовихідних проводиться по шість-сім фестивалів. Просто ми визначили для себе трохи іншу ціль – це перш за все якість. Навіть якщо не буде кількості, але буде якісно, для нас все одно це буде нормально. Ми не боремося за величезну кількість людей. Ми намагаємось зробити гарний, професійний, якісний захід.
Особисто в мене досвід проведення таких подій досить великий. У нас просто спрацьована команда. Не один десяток подій провели. У нас все спокійно, легко, зрозуміло. Робимо все це без психів. Кожен знає свою справу, кожен на своєму місці виконує свою роботу.
Паралельно у нас йде кілька подій. Тобто, «Feel the beat» «Feel the beat»-ом, але є ще й «Udance National Awards» (в останній день фестивалю – прим.ред.). Це окрема подія, яку ми готуємо. Є режисер, який цим займається, в нього свої завдання. Є ще «Adrenaline Fest», який ми зараз робитимемо вже геть на іншому рівні: проводитимемо Qualifier в десяти країнах, а світові фінали будуть в серпні тут, в Україні. Ну і паралельно всілякі дрібні проекти.
Номінантів на премію («Udance National Awards») обираємо не ми. Є аудиторія порталу Udance, вони пропонували своїх номінантів, експертна група з 12 людей відбирала з цієї кількості найбільш популярних. Ми того взагалі не торкаємося. Тобто наше завдання – все це запустити, організувати. Аудиторія запропонувала, експерти обрали, ми оформили через сайт, уклали угоду з компанією, що надає послуги смс-голосування і далі все йде саме собою.
Знайомі? Яким чином? Ви вважаєте, що зі всіх міст України всі танцівники знайомі між собою? Ну, насправді танцювальне ком`юніті в Україні не таке вже й велике. В плані кількості. Всі одне одного більш-менш знають, бо всі десь перетинаються: чи то на фестивалях, чи то на якихось зйомках чи інших проектах.
У нас немає спонсорів. Всі спонсори після відомих подій в країні «злилися» і сказали, що поки все не закінчиться ніякі бюджети ні на що виділятися не будуть. Єдині з ким ми зараз працюємо – це «Z-games» по Adrenaline. Fest-у, але то вже зовсім інша історія.
Для команд – це престижний фестиваль. Тобто є фестивалі, які беруть тим, що ставлять якісь там нереальні призові грошові фонди. Я вважаю, що це може мати місце, якщо в тебе є спонсори, як ви їх назвали. (Спонсори – це погане слово. Немає спонсорів. Спонсор – це людина, котра оплачує все за рекламу власного бренду. Зараз таких немає. Вони просто вивелись років сто тому, їх в природі не існує, вони вже своєрідні динозаври у вигляді кісток). Є партнери, які чимось допомагають, наприклад призові партнери, але на такі івенти, на такі фестивалі ніхто грошей не дає.
Остання частина – церемонія нагородження. Ми запросили наших друзів, колег (наприклад конкурс «StarMove», де кожний обере свого переможця, вручить йому нагороду). Ми запросили і артистів, але до останнього не знаємо чи будуть вони, бо всі мають дуже щільний графік. Якщо в цей день не матимуть ніяких виступів – прийдуть, виступлять. Якщо матимуть виступи – значить прийде їх продюсер або ще хтось. Тобто в будь-якому випадку хтось буде, тому що їм дуже сподобалась сама ідея. (Щоб під їх треки ставили хореографію. Їм це імпонує, бо популяризує їхню музику, їхню творчість. І танцівникам цікаво, тому що мають безпосередній контакт з людьми, котрі роблять ось цю, музичну, частину танцювальної молодіжної культури).
Зараз насправді важкий період часу для України і, на жаль, з-за кордону до нас в такій кількості, в якій могли б приїздити, люди не приїздять. За зрозумілими причинами. Тому зараз це більше подія для українських танцівників, українських команд. Коли все це закінчиться, я думаю, ми розширимо межі. Ми взагалі не плануємо зупинятися.
Детальніша інформація на сайті: http://feelthebeat.com.ua/
Схожі новини