17 жовтня я відкрила для себе дещо нове і прагну цим поділитися. На стадіоні Спартак у Києві проходив матч з американського футболу між київською командою "Бандити" та ужгородською командою "Лісоруби". Це був не звичайний матч, а Фінал Чемпіонату України з американського футболу (і таке в нас є!), до якого команди йшли 6 місяців. Спочатку в Чемпіонаті брали участь 8 команд, а до фіналу дійшли кияни та ужгородці.
В Україні цей вид спорту тільки починає своє повноцінне існування і може досягти неаби яких результатів, адже грати в американський футбол вже стає трендом серед підлітків, у якомусь сенсі. Але це заслуга скоріш американських комедій, які активно пропагандують цей вид спорту.
Хочу розвіяти міф серед тих, хто вважає, що регбі і американський футбол одне і те саме – це не так. Існує багато відмінностей, які неозброєним оком можно одразу й не помітити.
Американський футбол має дуже багато правил, більше того, цей вид спорту занесено у книгу рекордів Гінесу, адже правила вміщаються на трьохсот сторінках А4! Але коли дивишся гру, одразу і не збагнеш. Пересічній людині, яка мало розуміється на американському футболі може здатися, що величезні гравці хаотично бігають за гравцем з м'ячем та намагаються його вбити. Щоб збагнути, що все ж таки відбувається, треба знати правила.
Щодо самої гри між "Бандитами" та "Лісорубами". Вболівальників було чимало. Матч з американського футболу вперше транслювали в інтернеті, отже він був особливим для обох команд. Київська команда «Бандити» отримувала титул чемпіона два роки поспіль: у 2013 та 2014 роках. Цього року команда дійшла до фіналу і у вболівальників команди вже не було сумнівів щодо перемоги «Бандитів». Але матч закінчився з рахунком 21- 31 на користь «Лісорубів». Хоча було видно, що кияни дуже прагнули отримати перше місце: два гравці команди поїхали з матчу з переломами ніг, ще один отримав травму голови.
Щодо травмування гравців цього виду спорту, хочу застерегти всіх бажаючих грати у цю гру: в перші роки існування гри, через травми загинуло близько 16 гравців, зараз, коли з'явилося захисне спорядження ризик все ще є. Можна отримати багато травм голови, через що раніше піти з життя.
Взагалі гра яскрава, дійсно ніби з екрану. Дівчата-черлідерши, у коротких спідницях, підтримують своїх гравців, одразу ж хочеться до них приєднатися, адже вони теж ніби з фільму.
Знаю, мені ще належить багато у чому розібратися, перш ніж робити гучні заяви щодо цієї гри, тому наразі буду спостерігати за розвитком американського футболу в Україні та світі.
Фото: з группи «Бандитів» вконтакті
Репортаж: Олександра Сулименко