В гармонії з внутрішнім світом або, Як українці урізноманітнюють відпустку?
Досвідчені туристи все частіше обирають екстремальний відпочинок , витрачаючи при цьому мінімум грошей, але отримуючи максимум задоволення.
Приємна новина: у боротьбі між диваном і рюкзаком починає перемагати рюкзак. Про це свідчить загальна статистика і збільшення кількості туристичних операторів, що впевнено пропонують активний відпочинок своїм клієнтам. Останнім часом стало модним навантажувати втомлені буденною , офісною працею міські організми адреналіновими вправами. Тепер українці завзято катаються на гірських лижах і велосипедах, літають на всьому, що може триматися у повітрі, сплавляються стрімкими річками, мандрують автостопом, словом, займаються всім, що дозволить їм власна фантазія та фінанси.
Безумовно, серед нас ще залишились люди ,які надають перевагу пасивному відпочинку ( а-ля вдома на дивані , перед телевізором) . Також все ще полюбляють « шашлично – лежачий» варіант. Все воно і нічого, якби люди взяли за звичку прибирати після себе ж ( бо пластиковий посуд і вся та гора сміття в повітрі не розчиняється!)
Все більш популярними стають екскурсії до замків і монастирів. Але, якщо церква ретельно опікується збереженням своєї культурної спадщини, то ситуація з колишніми твердинями для держави нагадує приклад важкої валізи: і нести неможливо, і кинути шкода. Напевно, вибіркова приватизація історичних пам’яток з обов’язковою умовою справжньої реставрації (а не функціональної перебудови, наприклад, у нічний клуб) може вирішити цю проблему. Є варіант — передати нелегкий вантаж в інші руки. То чому би ним не скористатися? Тільки треба пильнувати, щоби ті руки були надійними.
Стає потужнішою й інформаційна підтримка туризму. Потребу в ній розуміють і бізнесмени, і чиновники. Майже кожне періодичне друковане видання, телеканал, радіо, не кажучи вже про інтернет, вважають за необхідне мати окрему рубрику або програму, присвячену саме внутрішньому туризму.
Ірина Таран,
2 курс.
Схожі новини