Рубрика: суспільство
В останній час в медіа ми все більше чуємо слово «ультрас». І майже завжди в негативному контексті: постійні бійки на стадіоні, расистські скандали і аморальна поведінка стали асоціюватися у широкої громадськості саме з членами цього угрупування. Ми вирішили трохи розвіяти туман над цим питанням і поспілкувалися з представником руху ультрас київського «Динамо» Денисом Савченком.- Добрий день, Денисе.- Доброго дня.
- Багато вболівальників хочуть отримати відповідь на питання: «Хто ж такі ультрас?». Давайте почнемо з Вас, хто Ви в цьому колективі і що це таке - ультрас київського «Динамо»?- Ультрас – це рух людей, які підтримують команду, представляючи наше рідне місто. У русі існує дуже багато людей, які виконують різноманітні функції. Хтось займається спортом, хтось малює банери на підтримку команди, хтось пише різні тексти, статті, звіти, хтось проводить благочинні та екологічні акції.
- А ким є Ви в цьому русі?- Я знаходжуся на так би мовити нижчій ієрархії. Я не приймаю важливих рішень колективу, але стараюся, підтримувати рідну команду завжди на всіх матчах: починаючи від Чемпіонату України і закінчуючи Лігою Чемпіонів. Також їжджу на виїзні матчі в інші міста, але, на жаль, не дуже часто це вдається через брак часу.
- До військових подій в Україні рух ультрас не дуже любили, навіть сприймали вас ледве не за маргіналів, в кращому випадку – за хуліганів. Зараз ставлення в суспільстві до вас почало змінюватися, ви це відчули?- Так, відчули. Ставлення почало змінюватися ще з 2010-2011 роках, просто події в Україні стали своєрідним каталізатором. Багато представників нашого руху були на Майдані, а зараз воюють на сході України. Ті, хто залишилися вдома намагаються їм допомагати чим можуть.
- В чому виявляється ваша допомога?- У нас дуже потужний волонтерський рух, багато наших хлопців є волонтерами і часто їздять в зону АТО з продовольчими товарами і амуніцією. Також ми збираємо фінансову допомогу воїнам: в нашому магазині «ULTRA», де продається спортивна екіпіровка, була встановлена скринька для благочинних цілей. Ми збираємо як гроші, так і предмети побуту і їжу.
- Ваша благодійна діяльність обмежується лише допомогою військовим?- Ні, ще ми декілька разів за сезон перед матчем збираємо дитячий одяг, взуття, іграшки і відвозимо їх в дитячі будинки. Також ми організовуємо для молоді різноманітні змагання з мініфутболу, настільного тенісу і шахів. Тому нам завжди було прикро через те, що деякі ЗМІ називали нас людьми без власної точки зору, які приходять на стадіон напитися , щось там покричати з п’яну і побитися.
- А яке ваше ставлення до того, що ваш рух завжди звинувачують в расизмі і в постійних бійках на стадіонах?- За те, що відбувається на секторах інших, звичайних уболівальників, так званих "кузьмичів", дуже складно нести відповідальність. У наших ми намагаємося підтримувати певний порядок, щоб не допускати провокацій і бійок. Але за весь стадіон ми відповідати не можемо. Сектора нашого руху знаходяться під постійним контролем. Якщо говорити про ультрас, наші сектора White Boys Club - 41-й і 43-й. Квитки на них на просто так не купити. Вони продаються тільки через наш магазин «ULTRA». Людина, яка купує такий квиток, отримує спеціальну листівку, на якій написано, що можна, а чого робити не можна.
Прикро, що люди роблять поверхневі висновки з цього приводу, адже часто відбуваються навмисні провокації проти нашого руху.
- Скажіть, а чим займаються люди, які ходять на сектор, в реальному житті? Чим заробляють собі на життя?- Є різні люди: є журналісти, є менеджери, є маркетологи, є водії, тобто є багато людей, які займаються різноманітними професіями. Тут навіть неможливо зробити певний зріз, хто є середньостатистичним представником сектора. Є люди з двома вищим освітами, є, навіть, кандидати наук.
- А що об’єднує всіх цих людей.- Ідея. Об’єднує ідея і любов до футболу, країни і рідного клубу.