або Міс Інститут журналістики – 2016[i]
Щойно на стінах інституту почали майоріти запрошення на Міс ІЖ– 2016, славнозвісний конкурс краси став однією з найпопулярніших тем для обговорення серед студентів. Усі затамували подих в очікуванні, щоб, нарешті, 17 березня о 17:00 у Великій актовій залі переконатись що шкурка вичинки не варта.
[/i]
Із самого ранку почалась біганина. «Цей день був дуже коротким», – потім скаже одна з учасниць. Місця почали займати уже з другої години дня. Поки в актовій залі налаштовували світло, виставляли банери і активно порались із різноманітними дротами, на четвертому поверсі відбувалась магія або, якщо простіше, дівчат фарбували. Були присутні всі необхідні компоненти: професійні стилісти-візажисти, що метушились навколо дівчат, величезна кількість косметики та хвилювання, що нависало над кожною з конкурсанток. Всього до шорт-лісту увійшло 10. Статистика показує, що найбільше немає чим зайнятись дівчатам на третьому курсі, серед яких найактивнішими виявились студентки РЗГ.
Із запізненням на пів години, у залі вимкнули світло і заграв Джон Вілліамс із головною темою до Зоряних війн. Мабуть, у той момент багато хто з хлопців подумав, що це багатообіцяючий момент. І їх сподівання були виправдані, адже одразу після цього конкурсантки вийшли на сцену, демонструючи дефіле у боді. Танцюючі промені від прожекторів продовжували підтримувати ритм, а дівчата що їх крутили, були одним із найвдаліших рішень організаторів. Після «знайомства» з учасницями вийшли ведучі, Ліля Налягака та Богдан Вербицький, які просто-таки зупинили час. З цього моменту перед кожним виступом зі сцени лунали так звані підводки, що мали підбадьорювати глядачів, проте виходило це дуже неоковирно та банально.
Наступним етапом знайомства стали відео-візитки, короткі звертання, у яких конкурсантки повинні були себе представити. Абсолютна темрява, уся увага прикута до білого полотна на стіні. Невеликі за хронометражем, кліпи почали змінювати один одного: від «активної цілеспрямованої дівчини, що любить куховарити та кататися на лижах» до німого кіно із півторахвилинним позуванням та томним поглядом очей. Проте найбільше вразила публіку майбутня переможниця (спойлер!) Катерина Федотенко, чия візитка більше нагадувала вдале резюме із досвідом роботи на телебаченні, участю у різних конкурсах та стажуваннях за кордоном. Після останнього відео, яке зупинилось на пів дороги, зіпсувавши ефектний вихід однієї з дівчат, ми стаємо свідками, мабуть, єдиного запального номеру – спільного танцю під Jessie J, постановником якого була Лєра Подлєсная. Відносна синхронність дівчат та всім відомий хіт склав дуже приємне враження, яке тривало рівно до наступного виходу ведучих.
Далі – творчий конкурс, де учасниці «показували все, на що здатні». Тут, напевно, не завадить монтаж, тому що описувати це і в половину не так важко, як спостерігати за цим. Ведучі – виступ учасниці – згадка про спонсорів – виступ «відомого» співака – ведучі – виступ учасниці і т . д. по колу. Тим не менш номери дівчат супроводжувались емоційною реакцією публіки, і чим далі ряд – тим голосніше кричали. Мабуть, тут пояснювати не потрібно. Зал поділився на групи підтримки: найпалкіші «Ультраси» були у Катерини Федотенко та Антоніни Карташевої. Остання стала віце-міс ІЖ. Творчий конкурс Тоні – це авторський вірш, який вона зачитала в оточені солдат на сцені. Інтимно-громадянська лірика розчулила зал, змусивши ледь не половину з глядачів підвестись і вшанувати солдатів, що зараз перебувають в зоні АТО. Після концерту можна буде почути, що це «нечесно і спекулятивно», проте у той момент, коли лунало «Я тебе любила, начебто» слухали і переживали всі. Фідбєк у публіки викликала і пісня Каті – «Every time you touch me»: «Під час виконання весь зал увімкнув ліхтарики на телефонах і це всіх об’єднало і створило неймовірну атмосферу: з одного боку Катя з такою ніжною піснею, з іншого зал – відбувся обмін енергією і це, звичайно, справило фантастичне враження», – відгукується одна зі студенток. Закривала творчий конкурс Василіса Брагаренко зі своїм «білим» тверком. Тут, власне, додати нічого.
Глядачі втомлені, дійство затягнулось, а попереду ще два дефіле: у платтях від дизайнера та вечірніх сукнях, у яких дівчата залишаться до кінця конкурсу. Не зважаючи на хронометраж та динаміку вечора, знайшлися й ті, хто був задоволений концертом. Марія Коцар, представник тієї невеличкої групки людей, поділилась своїми враженнями:
[
i] «Концерт мені дуже сподобався! По-перше, він був «живий», все було дуже природньо. Так, не обійшлось без деяких нюансів та помилок, проте, я впевнена, що ніхто не звернув на них уваги. Було помітно, що організація вдала: і звук, і світло, – все чудово! Мене також потішило, що всі учасниці отримали подарунки від партнерів. Загалом, концерт пройшов із позитивною та драйвовою енергією, зал був дуже активним. Ми з дівчатами, ті, хто вболівали за Катю, тримали в руках плакат і кричали її ім’я впродовж всього часу. Дуже вболівали за неї!»
[/i]
«На десерт» організатори залишили інтелектуальний конкурс, що складався із заздалегідь підготовленого запитання про Зелений інститут та змодельованої ситуації, вихід із якої учасниці мали знайти. Розгубленість та відсутність впевненості у голосах учасниць можна було пояснити і тим, що гіпотетичні ситуації, які були їм запропоновані, навряд чи вписуються в рамки інтелектуального конкурсу.
Як виявилось, досвід організації концерту такого масштабу у Даші Нєфьодової був вперше. Найважчим виявився процес репетицій, який ускладнювала кількість дівчат. Не зважаючи на те, що підготовка тривала близько місяця, нерівності все-одно були присутні. За словами Даші, був проведений розбір польотів і надалі організатори не допускатимуть тих самих помилок.
Тим не менше, повертаємось до зали. Вже майже 9 і глядачі починають ворушитись у нетерпінні (до речі половина журі, себто Василій Бондарчук, Роман Грищук та, певно, не тільки вони, пішли задовго до закінчення конкурсу). Враженнями невдоволеного глядача поділився Ярослав Зубченко:
[i] «Критикувати «Міс ІЖ», майже, не спортивно. Це «дійство», наче твоя молодша сестра, що нафарбувалася маминою помадою, взяла пульт від телевізора й виконує хіти Крістіни Агілери, – для всіх очевидно, що дитина просто балується. От тільки організатори «Міс ІЖ», здається, роблять це серйозно. Ведучі, які губляться, коли події відбуваються не за сценарієм, і перекидаються фразами «ну, скажи щось», - check. Учасниці, що не розуміють, коли сміються з ними, а коли над ними, – check. Музичні номери під фонограму, записану на диктофон вдома, - check. Номінації для переможених, що ображають їх більше за програш, - check. Конкурсна програма, яку писали автори «сотні кращих анекдотів», а замовляли, здається, батьки однієї конкретної учасниці, - check. Чи було від цього всього весело глядачам? Звісно, адже навіть люди з від’ємним почуттям гумору знайшли про що пожартувати, дивлячись на це гріхопадіння Інституту журналістики».
[/i]
Нарешті на сцену виходять спонсори і оголошують переможців у власних номінаціях. Всі задоволені, всі стрибають від щастя, адже ніхто з конкурсанток не залишився позбавленим уваги та подарунку. І нарешті ми чуємо ім’я переможниці. На сцені натовп, всі вітають Міс ІЖ, одягають заповітну діадему, яка неслухняно продовжує спадати з густих локонів переможниці. У кінці вона скаже, що вдячна всім глядачам за атмосферу, подякує організаторам, друзям і, звичайно, своїм батькам, «яких я дуже люблю і які підтримують мене впродовж усього мого життя».