17 листопада в Інституті журналістики відбулася зустріч з головним редактором першої англомовної газети в Україні «Kyiv Post» Брайаном Боннером. Він розповів студентам не тільки про діяльність цього видання, яке нещодавно відсвяткувало своє 20-річчя, а також про стан та проблеми журналістики в Україні.
Брайан Боннер очолює «Kyiv post» з 2008 року, а до цього тривалий час працював репортером та редактором американської газети «St. Paul Pioneer Press». Свою лекцію він розпочав короткою історією видання, головним редактором якого є, а також запрошенням студентів на стажування та роботу.
Пан Боннер досить оптимістично оцінює можливості журналістики В Україні: «Зараз тут йде велика боротьба за майбутнє, і я справді вірю, що журналістика може врятувати Україну». Крім цього, він додає, що становище журналістики в країні в 2015 році є в рази кращим, ніж те, яке застали журналісти видання в 1995 році, коли воно тільки було створене.
Цікаво було послухати про діяльність «Kyiv Post» в часи правління різних президентів України. Найважчими для видання, за словами Боннера, були періоди президентства Леоніда Кучми та Віктора Януковича: «Коли президентом був Кучма, було дуже важко: це і темники, і ворожість до критики, і життєва загроза журналістам, і перешкоджання доступу до публічної інформації. В часи Ющенка було хаотично, але вільно. З приходом до влади Януковича почався справжній кошмар, на видання подавали в суд, ми ледь не стали через це банкротами, але, на щастя, виграли судовий процес». Так головний редактор «Kyiv Post» пригадує своє 4-денне звільнення після «невдалого», на думку Міністра сільського господарства Миколи Присяжнюка, інтерв’ю журналіста газети з ним. Брайан Боннер відмовився зняти з сайту опублікований матеріал.
Про свою роботу в нашій країні журналіст говорить з гумором: «Коли я їхав в Україну, яку на той час взагалі не знав і ніколи не відвідував раніше, то навіть уявити собі не міг, що застану дві революції і одну війну за такий короткий період часу. Тут дуже динамічне суспільство, звісно, ми всі хочемо, щоб воно було хоча б трохи стабільнішим, але моїм колегам в США в цьому плані навіть трохи нудно». Поки що пан Боннер не збирається покидати Україну, адже відчуває тут себе на своєму місці, але в майбутньому перспективу повернення в США розглядає.