реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи

Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи

Ірина Германович, 3 курс.
Президент Асоціації платників податків України та екс-посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе про те, як налагодити відносини бінесу та держави, чому Україна повинна стати «другим Китаєм» , та про інвестиції в Україну.

- Які стосунки склалися між Грузією та Україною?

За всю історію співпраці двох народів немає жодної, навіть маленької плями. Це говорить багато про що. Предки заклали нам бути разом у генетичному коді. Нас сильно об’єднує дух свободи. Звісно, немає нічого ідеального, але і нездоланних перешкод також. У 1944 році, після ізоляції Грузії, було створено посольство у Києві, тоді відразу почалася розробка морського сполучення. На сьогодні це одне із найбільш потужних паромних з’єднань.

- Чи використовує Україна досвід Грузії у вирішенні внутрішньополітичних питань?

Я впевнений в тому, що, незалежно від розміру країни, реформи важко проводити всюди. Бюджет Грузії у 2003 році складав 500 млн. доларів. В Україні компанія середньої величини має такий оборот, а тут ціла країна. Це свідчило про те, що 90% економіки знаходиться в тіні. Після початку реформ, через три роки, бюджет став складати 5 млн. доларів. Дерегуляція зниження податків вдарила по бюджету, але потім, за рахунок того, що почали з’являтися нові компанії, нові робочі місця і все інше, стовідсоткове сплачування податків дало свої результати.
У 2016 році міністр економіки сказав, що 65% економіки знаходяться в тіні. Наприкінці минулого року МЕРТ (міністерство економічного розвитку та торгівлі України) продемонструвало нові показники – 35%. На міжнародному форумі «Level up”, президент Ющенко заявив, що виведення 10% економіки із тіні – це плюс 180 міліардів в держбюджет. Якщо 30% вийшло із тіні, за цими розрахунками, бюджет має отримати 540 млрд. грн.. Тоді в чому проблема, чому не вистачає грошей на медицину, на хороші дороги та якісну освіту? Україна сьогодні повинна стати «другим Китаєм» для Європи. Маючи такі можливості, вона повинна бути унікальним місцем для співпраці з Європою.

- Як налагодити взаємостосунки між владою та бізнесом? Чи стане новий Ліберальний податковий кодекс інструментом в урегулюванні цих стосунків?

Я в цьому певен. Цей новий податковий кодекс має бути ліберальним по своїй суті. Введення, які ми пропонуємо, це зменшення кількості податків - з 13-ти до 9 (5 загальнодержавних і 4 місцевих); об’єднання двох податків ЄСВ (єдиний соціальний внесок) і ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) в один.
На сьогоднішній день загальний рівень цих двох податків складає 41% і це зниження майже 3 роки тому не вивело із конвертів зарплати. Ми плануємо вивести його на рівень 32% і протягом трьох років понижувати до 20%. Ми обговорюємо питання заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, введення нульового декларування без оплати відсотка за декларацію, створення єдиної служби, яка займатиметься правопорушеннями в економіці.

Почнемо з того, що сьогодні всі силові структури мають право цим займатися, так бізнес жити не може, він із місяця в місяць стикається із такими труднощами. За рахунок податків країна «годується», адже з цих виплат надходять зарплатні і ряд інших моментів. Тому держава, маючи важелі впливу, має зробити перший крок до налагодження стосунків із бізнесом.
Повинна бути створена окрема служба, яка займатиметься аналітикою. З одного боку, це буде аналітична структура, вона буде наглядати «хто ухиляється», «хто порушує». Усе одно, не зважаючи на зниження податків, будуть намагання ухилитися від виплат. І друга складова цієї служби повинна бути поліцейська, без цього держави бути не може.

- Що являється головною перешкодою розвитку малого та середнього бізнесу, окрім великих податків?

Перше за все, це недовіра з боку бізнесу, високі податки. Так, я часто чую, що бізнес готовий і хоче сплачувати податки, але я ніколи не чув, аби хтось пишався тим, що сплатив більше, від чого рідна країна стала сильнішою, могутнішою. Це через те, що немає однакових умов для всіх. Не повинно бути перекосів: комусь пільги, а комусь нічого. Ми дивуємося, коли бачимо, як жителі Скандинавських країн змагаються і пишаються тим, що вони виплатили більше. Але вони це роблять, бо бачать результати у вигляді хороших доріг, освіти, якісної медицини.

- Чим різниться «нульове» та е-декларування? Що, на вашу думку, є більш ефективним у боротьбі з корупцією?

Е-декларування введено для чиновників. А ми говоримо про «нульове» декларування для всіх громадян. Тобто, коли різні джерела називають цифри 60-100 млрд. дол. на руках у населення, ми розуміємо, що ці гроші знаходяться: під матрацами, тобто «сплять»; а друге - в тіні, а бюджету від цього нічого. У першому випадку – це неправильно, оскільки гроші мають працювати, але знову ж таки, аби вони працювали, треба відповідні умови.
Коли створюються правильні, прозорі умови, тоді немає умов для хабарів. Сьогодні вся правоохоронна система бореться із наслідками корупції і ми, в свою чергу, хочемо створити такі умови, аби цієї корупції не було.

- Важливим інструментом в боротьбі з корупцією є антикорупційний суд.
Але прийняття цього закону відтерміновується. Чому, на вашу думку, це роблять, і в які терміни суд буде заснований?
Анонсовано величезну кількість змін до нього і є процедури. Якщо є зміни, їх треба розглядати, для цього поки що є час. Не можна прийняти документ, коли до нього є претензії та поправки. З іншого боку, я думаю, тут більше політики, тому що антикорупційними судами мають бути всі суди. Але якщо є пропозиції від міжнародних партнерів і міжнародний валютний фонд до цього підключився, значить, все серйозно.

- За даними Укрдержстату, обсяг іноземних інвестицій в Україну в минулому році значно зменшився. Але Петро Порошенко на Всесвітньому економічному форумі в рамках «Українського сніданку» заявив, що 2017-й – рік інвестицій в Україну. Покладаючись на власний досвід, якої думки притримуєтеся ви?

Президент України підписав закон про «Стовідсоткове гарантування вкладів в державних банках» - прекрасний крок, аби стабілізувати банківський сектор. Я не знаю, що точно треба зробити, але припускаю, що щось в цьому роді і з комерційними банками. Якщо у вас є мільйон гривень, ви не понесете його в комерційний банк, так як розумієте, що відбулося. У банках такого типу варто зробити щось, аби ми розуміли, що від вкладів отримуємо прибутки, дивіденди.
Те ж саме стосується і великих інвесторів. Він хоче прийти сюди інвестувати. Наприклад, в Україну захоче прийти інвестор в галузі IT, оскільки такий потенціал є в країні. А як забрати дивіденди? А це наразі неможливо, оскільки треба створювати систему, чим ніхто не хоче займатися. Поки земля не стане товаром, більших вкладів не буде. У Фінляндії, наприклад, податковики працюють не в офісах, а через інтернет, а в Україні є величезний потенціал в IT-секторі, але його ніхто не розвиває.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61