Рубрика: Кіберспорт
— Уяви, що легендарний тренер «М.Ю», сер Алекс Фергюсон, подався у кіберспорт і почав тренувати команду Gambit. Як ти вважаєш, до чого б це призвело?
— Я не знаю до чого б це призвело, але мені було би страшно працювати під його керівництвом. Надто багато відповідальності, я думаю, що психологічно я б міг і не впоратись. З одного боку — це мрія, але з іншого — як можна доручити тренерство людині, яка не компетентна в сфері Counter-Strike?
— Із ким би з футболістів «Манчестер Юнайтед» хотів би зіграти в CS?
— Я хотів би зіграти з якимось колишнім гравцем, можливо навіть з Бекхемом, Раяном Гіггзом, Полом Скоулзом — з такими «олдскульними». З теперішнього складу, я думаю, зіграв би зі Златаном Ібрагімовичем, чому ні?! Це була би мрія. У команди SK вона здійснилася, вони зіграли з Неймаром в «каес», тому — все можливо.
— Давай переходити до теми кіберспорту і поговоримо про твою гру, одна з відмінних рис якої — миттєво прийняті рішення. Розкажи, як розвивати у собі таку швидкість мислення?
— Взагалі, в дитинстві я дуже багато грав у шахи, можливо, через це я приймаю рішення так швидко, наперед. Я вважаю, що потрібно більше читати книг, потрібно грати в шахи, розвивати свій мозок в інших напрямках: не просто грати, а потрібно ще щось робити окрім цього. Потрібно напружувати мозок якось інакше, змушувати себе займатися такою діяльністю, до котрої ти не звик. Але як показав цей турнір (SL i-League StarSeries Season 3), не усі мої рішення правильні, можливо, я якось зупинився у цьому розвитку. Подивимось, наступні чемпіонати покажуть, як усе буде складатися.
— Нещодавно команда виступала на відборі до ECS, а зараз ви граєте ESEA. Іноді зазнаєте поразки від колективів нижчого рангу. Чому так відбувається, що не виходить?
— Думаю, що тут є невеликий психологічний бар’єр, тому що ми погано збираємось проти команд трохи нижчого рівня. Нам важко зібратися морально — це не професійно, але ми над цим працюємо. Коли ми граємо з більш сильними командами, нам налаштуватися на них дається набагато легше. Ми знаємо, що таке протистояти сильній команді, тому збираємось морально і усі краще концентруються. У зв'язку з цим у нас такі проблеми і виникають.
— Я подивилася ваші матчі за останній місяць і там, де в тебе мінусова статистика, в дев'яноста відсотках випадків - команда програє. Невже загальний результат настільки залежить від особистого перфоменсу AdreN’a?
— У кожного є своя роль. Моя роль — найважливіша, і якщо я з нею не можу впоратись, то, відповідно, гра може піти не в те русло. Грубо кажучи, в деяких аспектах я повинен робити багато фрагів, якісь важливі «кілли», тому що саме в цьому полягає моя роль. Був би на моєму місці HObbit або, наприклад, Dosia — було б так само: у них — багато фрагів, а у мене — мало, тому що у кожного своя позиція. Наведу приклад з футболу: грає захисник — важлива роль, але він забиває мало. Але є й нападник - він забиває багато, усі лаври йому, популярність. А захисник? Він відіграє свою роль, а перемагає уся команда. Теж саме й тут: ти можеш безмежно добре захищатись, можеш гарно відпрацювати у півзахисті, але якщо нападник не забиває — поразка.
— У багатьох топових командах є такий момент, що на важливих стадіях чемпіонату кіберспортсменам важко викластись на максимум. Розкажи, як ти думаєш, чому так відбувається і як це подолати?
— З цим багато чого пов'язано, скажімо, якщо брати турніри для європейців у Америці - це «джедлаг», важко з ним впоратись. Є психологічні аспекти, коли ти не можеш налаштуватися на колектив, який не можеш подолати протягом трьох чемпіонатів, психологічно налаштуватись на нього. Ігрові аспекти або ж конфлікти у колективі теж впливають. Усюди потроху і тобі просто важко сконцентруватися на протистоянні. А трапляється, коли ти просто не відчуваєш турнір. Сьогодні ти граєш добре, а завтра — погано.
— Ти — найтитулованіший кіберспортсмен Казахстану, тому, хочу саме у тебе запитати: хто, на твою думку, сьогодні є найперспективнішим казахстанським геймером і чому?
— Я скажу, що в Казахстані багато сильних гравців, але я останнім часом перестав цікавитися саме казахстанським кіберспортом. Я просто фокусуюсь на своїй грі і намагаюся не звертати увагу на аспекти, які не стосуються моєї команди. Але у нас є багато талановитих гравців, які зараз виступають в колективах Tengri, zARLANS і виділити когось я не можу, вони усі перспективні. Хтось з них ще не відзначився так, як повинен був, можливо ще хтось не розкрився — потрібен час або шанс попасти в більш досвідчену команду. Як у нас, наприклад, з Абаєм було: він якось показував себе і, потрапивши у Gambit, одразу став MVP DreamHack Winter. Не можу назвати когось конкретного, але є багато талантів, над якими потрібно працювати.
— Ти думав над такою можливістю попрацювати над молодими кіберспортсменами Казахстану. Зробити свій внесок: створити школу, академію?
— Я б з великим задоволенням займався таким, але це забирає багато часу. Аби когось чомусь навчити — потрібно витратити велику кількість часу, якого у мене зараз немає. Я над цим думав, це якось потрібно на інший рівень переводити, але таке можливо лише після закінчення моєї кар'єри.
— Зараз ми знаходимось на турнірі, який проходить у Києві, і взагалі, столиця України для тебе стала другою домівкою. Де любиш проводити вільний час у цьому місті?
— Ви можете мене зустріти в якихось оригінальних барах, там, де смачно готують, можливо, в закладах з китайською кухнею. Не можу назвати місця, бо інколи хочеться просто спокійно поїсти. І в Києві це поки виходить, тут рідко коли мене впізнають.