24 березня студенти-першокурсники Інституту журналістики відвідали одну з провідних інформагенцій країни – «Укрінформ». Захід відбувся в рамках дисципліни «Агенційна журналістика» (викладач А.В.Кобинець). Натхненна молодь мала змогу поспілкуватись із працівниками Укрінформу та дізнатись багато нового й цікавого про те, що таке інформаційне агентство та як воно працює.
Мандруючи коридорами агентства, студенти завітали до Таїсії Василівни Шаповаленко, випускового редактора, яка провела міні-лекцію про історію будівлі та розповіла про життя й діяльність засновника. За словами пані Шаповаленко, до 1918 року на місті сучасного Укрінформу зручно та пафосно розташувався готель «Гладинюк» (назва походить від імені його власника), і саме з 16 березня 1918 року почало розвиватися українське телеграфне агентство.
Також відвідувачі змогли побачити справжню «кухню» вітчизняної журналістики - архів «Укрінформу», про який розповіла Марина Василівна Олексієнко, відповідальна за випусковий інформаційний відділ.
Хотілося б зазначити, що найголовнішим «гідом» нескінченними коридорами агентства був Віктор Петрович Жованик, головний випусковий редактор. Окрім цього, він показав стару частину інформагентства, головні місця, залу для прес-конференцій, де, до речі, проводилися міжнародні конференції в часи Евро-2012.
Зацікавлені студенти разом із головним випусковим редактором прес-центру Оленою Олександрівною Машковською та Інною Василівною Губарець мали змогу побачити конференц-залу. Співробітники дуже цікаво розповіли першокурсникам про міжнародне співробітництво та, зокрема, про їхній проект “Дипломати без краваток”, продемонстрували краватки різних послів, які були залишені на згадку в «Укрінформі».
На нашу думку, більше за все студентами третьої групи запам’ятався Юрій Юрійович Іллєнко. Його першокурсники зустріли ще на початку відвідин агенції. Неймовірно цікавий та бадьорий 89-річний головний фотокореспондент «Укрінформу» періодично долучався до нашої спільноти протягом всього перебування в інформаційному агентстві. Він із задоволенням показував власноруч зроблені світлини, які друкувалися у відомих газетах, а також розповідав історії їхнього створення, ділився спогадами. А ще Юрій Юрійович порадив молодим журналістам завжди писати, навіть якщо вони вирішать займатися фотожурналістикою.
Загалом, вражень дуже багато. Найважливіше, що ми винесли з «Укрінформу»: завдяки практичним заняттям, ми наближаємося до розуміння суті нашої майбутньої професії.
Автори (текст і фото): Анастасія ХАЛЕЦЬКА, Анастасія ТКАЧУК, Надія ЮНАЦЬКА
Текстівки
5. Першокурсники в архіві «Укрінформу»(5)