реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Лайк, твіт, пост, амінь
Лайк, твіт, пост, амінь

Лайк, твіт, пост, амінь

Дарія Симоненко, 3 курс.
«Співбесіда! Співбесіда! Я не встигну! Ну чому сьогодні?! Ти не пам’ятаєш, куди я поклала свою картату спідницю?» – ще не остаточно оговтавшись від сну, я намагаюся вихопити зерно сенсу з істеричних вигуків Марини.

Моїй подрузі подзвонили кілька хвилин тому і запросили приїхати на співбесіду. Після 10 днів безнадійно-щемливого мовчання з боку потенційного роботодавця Марина вже забула (принаймні, намагалася забути) про надіслане резюме. А тут раптом телефонують: «Зможете за дві години приїхати до нашого офісу?».

Стривоженість Марини захоплювала нашу невелику кімнату сантиметр за сантиметром. Із дитячої лампи у вигляді мавпочки через томик з оповіданнями Моема, молекули стурбованості дісталися й мого ліжка.

- Краще зібрати волосся в хвіст або вирівняти пасма, як зазвичай? Гей, Дашо, ти чуєш?

- Роби хвостик!

- А якщо вони мене запитають щось про мистецьке життя Києва?

- Марино, тебе запросили до офісу ділового інтернет-видання, а не в арт-галерею. І якщо ти колись «прокололася» на співбесіді з мистецтвом, зовсім необов’язково, що це трапиться вдруге.

- З моїм щастям і не таке може статися!

- Слухай, людино, цілком можливо ти отримаєш роботу репортера і як не би це дивно не звучало, працюватимеш за професією! Думай про це, окей?

- Добре. Пообіцяй, що приготуєш щось смачненьке, поки я повернуся.

- Тільки сьогодні і тільки заради тебе: мій фірмовий банановий кекс. Мені здається, чи ти вже запізнюєшся?

Ми прочитали нашу улюблену мантру, вигадану після перегляду відомого епізоду з радянського фільму «Самая обаятельная и привлекательная» і зробили селфі, щоб закріпити результат. Марина хутко вибігла з під'їзду. Я провела її поглядом Хатіко, зачинила вікно і ввімкнула ноутбук.

Мені закортіло знайти потенційного шефа подруги в соцмережах. Як зазвичай, свій ранок почала з оновлення стрічки у твіттері. Так, друзі засмучені через похмуру погоду (що можна очікувати від листопада?), рекордне падіння гривні (все-таки, прощавай, празьке Різдво), міністр закордонних справ анонсує твіттер-інтерв'ю (до чого техніка дійшла!). Шукаю головного редактора сайту, куди хоче влаштуватися моя Марина. Аккаунта в твіттері у нього немає, час відкрити інші мережі. Але я згадую про обіцянку приготувати кекс і плентаюся на кухню. Під нахабно-гучні звуки блендера мої думки стають ще більш хаотичними.

Хм, а яким має бути бути ідеальний аккаунт журналіста? Мій твіттер свідчить хіба про емоційну лабільність, хоча часом проблискує громадянська позиція, підтримка патріотичних хештег-флешмобів, трапляються посилання на цікаві матеріали й анонси подій.

Відомі журналісти в Україні, як правило, ставляться до твіттера як до рупора власних ідей та думок, дозволяючи собі чимало оціночних суджень. На Заході журналісти більше фільтрують інформацію, зокрема й через кілька гучних твіттергейтів, які спровокували необережні коментарі представників поважних ЗМІ в твіттері. У редакціях на кшталт ВВС навіть створили спеціальні кодекси з нормами поведінки журналістів у соцмережах.

А чи так вже конче необхідно журналістові лишатися журналістом на приватній сторінці в інтернеті? Чи обов’язково відгукуватися на останні події в світі і дотримуватися редакційної політики? Хіба журналіст не може постити котиків і селфі з друзями в барі? І як знайти баланс між особистим і суспільно важливим? «Напевно, кожен обирає для себе», – зробила висновок я, милуючись своїм кулінарним шедевром, що рум’яниться в духовій шафі.

Звісно, сьогодні ремісники клавіатури і мікрофона не можуть нехтувати силою соціальних мереж. Бути ближчим до людей, використовувати аккаунт для самопіару і впливу на аудиторію – хіба можна це ігнорувати? Одним хештегом можна підняти фолловерів на мітинг і може навіть змінити історію!

«Вони б'ють психологічно навіть ПЕРЕД співбесідою!!!» – Маринине повідомлення пробуджує мене від роздумів. Далі гаджет подруги недоладно виправляє слова в смсках (невже так хвилюється, що не може втрапити пальцями на потрібні букви?), але врешті я розумію, що в неї там відбувається. У коридорі біля кабінету HR-спеціаліста сидить ще один претендент на вакансію репортера і спокійнісінько слухає музику. «Ох ці всюдисущі бородаті хіпстери, немає від них де подітися! Теж мені, журналіст!» – на це повідомлення Марини ледь не відповідаю, що не дай Боже ейчар виявиться сексистом, але вчасно схаменулася. Задіюю важку артилерію: надсилаю фото наймилішого шотландського висловухохого кошенятка на світі, їх так обожнює Марина. «Зараз знайду твого боса в фейсбуці, щоб ти знала, чим здивувати на співбесіді! Не панікуй!» – здається, цим повідомленням вдалося втішити подружку.

Профіль потенційного шефа Марини не справляє на мене особливого враження. У нього короткі пальці, два рази на тиждень тренування в спортзалі, милий джек рассел і в погляді забагато відчайдушності з налітом безнадійності, як у всіх чоловіків, яких спіткає сумнозвізна криза середнього віку. Пишу Марині телеграфним стилем: тільки б встигла прочитати перед тим, як почнеться співбесіда!

Як все-таки складно бути соціальною істотою. Із зони особистого простору тотальна соціалізація загарбала серед іншого і віртуальне життя. Ти даєш напоказ сокровенне, а навзаєм отримуєш кліпове мислення, залежність від гаджетів і кілька комплексів на додачу. І якась дівчина може зайти на сторінку відомого редактора і цинічно оцінити його життєві інтереси…

Дим! Дим! Не хочу це вважати поганим знаком, але факт лишається фактом: кекс підгорів. Терміново сфотографувати і викласти в інстаграм. Як підписати? Спитаю в Марини, із влучними коментарями в соцмережах у неї точно все гаразд.

Оцініть написане

Подобається
Так собі
Пиши ще
Не пиши більше на цю тему

Схожі новини
Коментарі
Додати коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Останні добавлені
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
У Києві нагородили лауреатів премії імені В’ячеслава Чорновола
"САПФО" №6, 2016 (8 сторінок А3)
Українці переживають, але ще не все втрачено
Керуй, якщо зможеш
"САПФО" №5, 2016 (8 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №6, 2016 (8 сторінок А3)
«Давай виключим світло і будем мовчати»
Дідусь Ленін пішов на пенсію
«Joy Fest»: відкритий доступ до мистецтва
«Иерусалим» теперь в Киеве
Не одні у каное.
«Звездный город» 2.0
Творчість серед кам’яних джунглів
Шалені й молоді
"Art і Шо тут проісходіт" №5, 2016 (12 сторінок А3)
The Washington Post – карати (,) не можна (,) помилувати
"Art і Шо тут проісходіт" №4, 2016 (8 сторінок А3)
"САПФО" №4, 2016 (8 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №3, 2016 (8 сторінок А3)
Best тому що KNU fest
"САПФО" №2, 2016 (16 сторінок А3)
Чим живе сучасний Донецьк? Репортаж.
«Дорога до Інституту. Думки про все і ні про що»
"САПФО" №3, 2016 (12 сторінок А3)
«Проти мене розгорнули технології «чорного піару»
"Art і Шо тут проісходіт" №2, 2016 (12 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №1, 2016 (8 сторінок А3)
Кіно та вибори. Повернення.
"САПФО" №1, 2016 (16 сторінок А3)
Дорога додому
Мелодія театру: гармонія в душі
ЧЕРНІГІВ ІСТОРИЧНИЙ: ВСЕ, ЯК УПЕРШЕ
НАРОДЕ, МИ ПРАЦЮЄМО!
Подорож з ІЖ додому
Студенти Інституту журналістики попрацювали у Верховній Раді України
Наталя Іщенко поділилася власним досвідом зі студентами Інституту журналістики
«Та у них, виявляється, класні тексти!»
WINE NOT?
На швидкості вітру та дощу
ПРАЗДНИК И ЛИМОНЫ
Заклинателька злив
ЗАЛІЗНИЦЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ
Водій «сьомої категорії»
Жизнь на высоте
Дорожня романтика
Уночі все більш щире, справжнє...
«Тепер я байкер тільки в душі»
Робота водія важка не так фізично, як психологічно
Обратная сторона «баранки»
Секрети щедрих городів
(044) 481-45-61