реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Україна літературна: Книжковий Арсенал
Україна літературна: Книжковий Арсенал

Україна літературна: Книжковий Арсенал

Аліна Жабинська, 3 група, ІІІ курс.
Цього року Книжковий Арсенал відсвяткував свій ювілей. Вже вп'яте міжнародний книжковий фестиваль пройшов у МистецькомуАрсеналі міста Києва. 2015 року він набув небувалого розмаху – презентації книг та збірок 40 письменників з 12 країн світу. Понад 400 заходів, і не лише культурних.

Це стало чимось на кшталт "книжкового фешн вік", куди надзвичайно велика кількість людей приходила, спілкувалася, бачилася із літературним бомондом України.

Перші два роки про Книжковий Арсенал мало хто чув, відповідно – і відвідував. Продукція була представлена переважною більшістю російською мовою. З видавництвами ситуація була аналогічною. Подібна ситуація існувала у багатьох культурних сферах життя, не лише мистецьких, а й взагалі виставкових подіях – 50 % товарів було російських. Звичайно, з часом все змінюється. Першого року – 2011 – відсотків представництв сусідньої країни, з якою ми межуємо на Сході, був більший за українські. Та де-не-де можна було помітити видання польською чи французькою мовами. Найпримітнішими вітчизняними були Смолоскип, Видавництво старого Лева, Абабагаламага.

Пройшло ще два роки – і у 2014 це почало нагадувати "інтелектуальний" салон, на поверхню випливли українські письменники. Це були вершки української літератури – Сергій Жадан, Юр Іздрик, Юрій Макаров, Лариса Денисенко, Оксана Забужко та інші. Тобто ті, хто на арені української літератури перебувають вже не один рік. Книжковий арсенал у 2014 році презентував навіть нову книгу Януша Вішнєвського, який є одним із найпопулярніших сучасних письменників у Польщі.

До появи Книжкового Арсеналу, як явища, на міжнародну інтеграцію культурного життя з сусідніми країнами ніхто сильно не розраховував.

Здавалося, що сучасна українська література існує за якоюсь завісою, яку чомусь ніхто не відкриває, а за 5 років це змінилося. І не лише завдяки Мистецькому Арсеналу. З'явилося багато проектів для широкого загалу, але освітніх. Яскравими прикладами є "Культурний Проект", "Центр літературної освіти". Особливо до співпраці долучився останній. ЦЛО – організація, яка всебічно займається програмами у сфері літератури, книжкової та редакторської справи. Майже одразу після свого заснування, організація почала долучатися до проведення різноманітних лекцій та презентацій на Книжковому Арсеналі. 2014 року – це був лекторій про забутих класиків. 2015 – це була дискусія на тему "Як видати книгу", окрім цього – створена літературна платформа для учасників ЛітМайданчику, створення якого ініціювали випускники минулорічної "Весінньої літературної школи". Завдяки поштовху та появі на літературній арені ЦЛО – ювілейний захід кишів молодими прозаїками, поетами та культурними діячами.

Ознака, яка виділила ювілейний книжковий фестиваль серед усіх років – була велика кількість молодих, досі не друкованих авторів. За п'ятирічний термін, із, по суті, книжкового ярмарку – це стало культурно-мистецькою подією, яку відвідують усі без виключень. У 2011 році – захід ще не визначався, як "Літературна подія року". Звичайно, прогрес відбувається поступово, однак, якщо враховувати, що він проходить раз на рік – лише 5 разів – він досяг небачених масштабів.

Результат. Книжковий Арсенал став найбільшою культурно-мистецькою подією у Східній Європі. Наявність, як мінімум, 3 різних програм – загальної, міжнародної, дитячої. Спеціальними були історична та філософська програми. Шалена кількість відвідувачів не лише з України. 150 представництв, які презентували найрізноманітніші книги – від дитячих видань до non-fiction, окрім того, неймовірна кількість художньої літератури та видань про мистецтво. Постійні презентації відомих українських письменників і початківців. Найвибаглівіших поціновувачів поезії чекали численні заходи від Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz», який щорічно проходить у місті Чернівці. Масштаб – понад 70 000 відвідувачів.

Висновок. Українська література знаходиться саме на тому місці, на якому б мала завжди заходитись. Організатори Книжкового Арсеналу щороку вдосконалюють та збільшують обсяг своєї роботи, результати якої – очевидні. Враховуючи умови, в яких досі перебуває наша держава – такі показники позитивно впливають не лише на культурне життя країни, а й на суспільно-політисне. Вітчизняні письменники невпинно продовжуть доводити, що випускають у світ якісні сучасні літературні твори. Кожного року фестиваль створює нові умови для розвитку та співпраці з іншими країнами. Тож мистецькому та літературному майбутньому України – бути – в усіх його проявах.

Оцініть написане

Подобається
Так собі
Пиши ще
Не пиши більше на цю тему

Схожі новини
Коментарі
Додати коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Останні добавлені
Шукаємо волонтерів для роботи у Відбірковій комісії ІЖ
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
У Києві нагородили лауреатів премії імені В’ячеслава Чорновола
"САПФО" №6, 2016 (8 сторінок А3)
Українці переживають, але ще не все втрачено
Керуй, якщо зможеш
"САПФО" №5, 2016 (8 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №6, 2016 (8 сторінок А3)
«Давай виключим світло і будем мовчати»
Дідусь Ленін пішов на пенсію
«Joy Fest»: відкритий доступ до мистецтва
«Иерусалим» теперь в Киеве
Не одні у каное.
«Звездный город» 2.0
Творчість серед кам’яних джунглів
Шалені й молоді
"Art і Шо тут проісходіт" №5, 2016 (12 сторінок А3)
The Washington Post – карати (,) не можна (,) помилувати
"Art і Шо тут проісходіт" №4, 2016 (8 сторінок А3)
"САПФО" №4, 2016 (8 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №3, 2016 (8 сторінок А3)
Best тому що KNU fest
"САПФО" №2, 2016 (16 сторінок А3)
Чим живе сучасний Донецьк? Репортаж.
«Дорога до Інституту. Думки про все і ні про що»
"САПФО" №3, 2016 (12 сторінок А3)
«Проти мене розгорнули технології «чорного піару»
"Art і Шо тут проісходіт" №2, 2016 (12 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №1, 2016 (8 сторінок А3)
Кіно та вибори. Повернення.
"САПФО" №1, 2016 (16 сторінок А3)
Дорога додому
Мелодія театру: гармонія в душі
ЧЕРНІГІВ ІСТОРИЧНИЙ: ВСЕ, ЯК УПЕРШЕ
НАРОДЕ, МИ ПРАЦЮЄМО!
Подорож з ІЖ додому
Студенти Інституту журналістики попрацювали у Верховній Раді України
Наталя Іщенко поділилася власним досвідом зі студентами Інституту журналістики
«Та у них, виявляється, класні тексти!»
WINE NOT?
На швидкості вітру та дощу
ПРАЗДНИК И ЛИМОНЫ
Заклинателька злив
ЗАЛІЗНИЦЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ
Водій «сьомої категорії»
Жизнь на высоте
Дорожня романтика
Уночі все більш щире, справжнє...
«Тепер я байкер тільки в душі»
Робота водія важка не так фізично, як психологічно
Обратная сторона «баранки»
(044) 481-45-61