реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”

Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”

Ярослав Перетятько, 2 курс.
Наймолодший депутат полтавської міської ради Олександр Глазов - про зміну міського голови в Полтаві, вибори президента 2019, своє танцювальне минуле, розвиток спорту і багато іншого в бесіді зі студентом Інституту Журналістики Перетятьком Ярославом.


Вчора Юля Володимирівна (керівник прес-служби полтавської міської ради, - прим.) представила вас, як наймолодшого депутата полтавської міської ради. Це правда?
Так.

Скільки Вам років?
Зараз мені 25. На момент, коли я почав займатися політичною діяльністю, мені було 22.

Як же так вийшло, що Ви стали депутатом ще в такому юному віці?
“Упорство и труд – все перетрут.” Я завжди активно приймав участь у студентському самоврядуванні. Взагалі я постійно скрізь пхав свого носа, якщо так можна сказати. Мене було обрано головою студентської ради Аграрної академії, потім двічі обирали студентським мером. Також я був головою об’єднаної ради Аграрних вищих навчальних закладів України. В мене великий досвід проведення організацій багатьох різноманітних заходів, як і міського рівня, так і всеукраїнського. З дитинства у мене є мрія стати президентом, ну і я потихеньку стараюсь займатись цим, мені подобається робити проекти з людьми. Згодом, щоб розвиватись та досягати більших цілей, я, за підтримки своєї команди, вирішив балотуватися на депутата. На мене з пропозиціями вийшли 4 політичні партії…

І Ви обрали Блок Петра Порошенка «Солідарність»?
Саме так. Я очолив на той час міську організацію і отримав перемогу як по старій системі, так і по новій.

Тобто Ви вже три роки займаєтесь політикою. Ще не встигло набриднути?
Ну, бувають іноді важкі такі моменти…

Моменти, коли ви шкодуєте, що “влізли” в політику?
Так, звісно іноді вони бувають. Політика – це нелегка справа. Але якби у нас були політики, а не такі собі своєрідні торгаші, коли це не політика, а просто торги якісь… Такого я дуже не люблю і не розумію, нащо такі люди йдуть в цю сферу. Але маємо, те що маємо.

Скільки ще плануєте займатися політикою?
Все життя. Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою.

За спеціальністю Ви комп’ютерний технік та менеджер, так?
У мене три спеціальності – комп’ютерний технік, менеджер організацій та публічне управління та адміністрування.

Чи допомагають вони в роботі депутата?
Звісно допомагають. Хоча більше мені допомагає той досвід, який я здобув в студентському самоврядуванні. Це був практичний менеджмент. Я приходив на пари і міг уже спокійно викладати.
14 вересня депутати на другому пленарному засіданні висловили недовіру Олександру Мамаю. Які головні претензії до вже колишнього міського голови?
Колишній міський голова не захотів працювати узгоджено. У нього ще з минулої каденції залишилась звичка того, що з його партії було 35 депутатів, і всі рішення на сесії укладались буквально за декілька хвилин. Він хотів, щоб так продовжувалось і далі, але зараз у нас в міській раді 7 політичних сил, з якими потрібно серйозно працювати. Але останнім часов він почав блокувати роботу всіх наших програм (ремонт дахів, заміна вікон в освітніх закладах, боротьба з амброзією), безпідставно звільняти людей. Цим він почав розвертати проти себе громаду. Я можу довго про це говорити, ми опублікували великий документ з усіма його схемами. Тож 5 політичних партій комплексно взяли на себе відповідальність та винесли недовіру вже екс-міському голові.

Як довго пан Олександр Шамота буде виконувати обов’язки міського голови і чи будуть вибори?
Це питання до Києва, ми ж не призначаємо позачергові вибори. Якщо Київ не призначить, то він буде виконувати обов’язки до наступних чергових виборів. Але знову ж таки, тільки якщо пан Шамота буде виконувати всі свої обіцянки та все буде демократично, відкрито та узгоджено. Ми підтримали його лише на таких умовах.

Підземні переходи Полтави. Їх не можуть відремонтувати вже більше року (їх почали ремонтувати, потім припинили, потім настала зима та все перетворилося в кашу, потім знову почали, потім знову припинили, - прим.) Що з ними відбувається?
Я вам так скажу – це жах просто. Я не можу точно сказати, що саме там відбувається, тому що не входжу в ту профільну комісію. Але, знову ж таки, це один з пунктів, чому ми зняли пана Мамая з його посади.

В Києві проїзд на підземному та надземному транспорті коштує вже 8 гривень. Чи готуватись Полтаві також до підвищення цін?
Ні. Ми зараз займаємось тим, щоб зберегти невисоку вартість проїзду для наших мешканців, тому що це досить великі кошти для полтавців. Але повинна бути і якість. Ми плануємо закупити декілька нових тролейбусів до нашого комунального підприємства.

Найголовніша проблема Полтави на ваш погляд, та як її можна вирішити?
Найголовнішої немає. Їх багато, і я не можу сказати, що одна з них першочергова. І молодь виїжджає в інші міста, і багато тимчасових споруд, які встановлені без адекватного розуміння естетики міста і т.д. Ми хочем зробити, щоб Полтава була привабливим містом для туристів та приємним для проживання.

З 1 вересня по всій Україні відключили аналогове телебачення. Як Ви вважаєте, це помилка чи крок у вірному напрямку?
Ой, не знаю. Я телевізор вже 8 років не дивлюсь, тому не можу вам сказати. Я більше інтернетом користуюсь…

Наприклад в деяких віддалених регіонах люди втратили взагалі можливість дивитися телевізор…
Так-так, це проблема. Потрібно було краще все це спланувати, щоб просто не “відрізати” людей.

Вибори Президента 2019. Хто є головними конкурентами Петра Олексійовича Порошенка в боротьбі за цю, безсумнівно, високу посаду?
Тимошенко, Гриценко… Хто там ще у нас є?

Може пан Ляшко?
Ні, це людина, яка просто забирає чужі голоси.

Україна незалежна вже 27 років. За цей час змінилося 5 президентів, усі – чоловіки. Чи немає у вас думки, що, можливо, тільки жінка зможе навести лад в цій країні?
Ні, такої думки точно немає. Гендерне питання тут не стоїть. Президентом може бути як чоловік, так і жінка. Цю думку я не підтримую.

Як ви ставитеся до Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського в якості претендентів на пост президента України?
Так само, як і до Ляшка. Це політичні проекти. Не стільки їхнє реальне бажання щось змінити… Вони вже точно вирішили балотуватись?

Офіційно ще ні.
Треба дивитися їхні ефіри, програми, і після того вже робити висновки.

На вашу думку, коли Донбас знову стане повноцінною частиною України, і чи стане колись взагалі?
Я хочу і сподіваюсь, що якнайскоріше. А скільки воно затягнеться по часу… Хотілось би, щоб уже завтра це все закінчилось, і люди спокійно жили без війни.

Пане Олександр, ви кандидат в майстри спорту зі спортивно-бальних танців. Чому не пішли далі розвиватись в цьому напрямку, а вибрали політику?
Не було бажання. Мені пропонували бути тренером, але я не захотів. В дитинстві це було цікаво, класно. А потім з’явились інші захоплення, і танці потроху відійшли.

Ви слідкуєте за проектом “Танці з зірками” на 1+1?
Ні, я ж телевізор не дивлюсь (сміється).

Може по інтернету?
Ні-ні, часу немає зовсім.

Який ваш улюблений танець?
Ча-ча-ча, джайв. Я займався латиноамериканською програмою, тому люблю такі запальні танці.

Яке у вас хоббі? Може ходите на риболовлю чи збираєте марки?
Якогось одного немає. Люблю подорожувати, проводити час зі своїми друзями. Останнім часом моє хоббі – просто відпочити від людей, побути на самоті зі своїми думками. Депутатська робота, постійне спілкування з людьми вимагають багато енергії, яку потрібно десь брати. Можу зіграти в теніс, сходити в басейн або тренажерну залу. Але це не часто, тому що графік постійно змінюється і вихідні бувають рідко.

Остання книжка, яку Ви прочитали?
«Людина в пошуках справжнього сенсу». Автор - Віктор Франкл.

Сподобалась?
Так, дуже. Це історія психолога, який був у концтаборі та описує своє життя. Дуже класна книжка, дав її почитати своїй мамі.

Спорт. На якому рівні зараз його розвиток в Полтаві?
На різних рівнях. По футболу у нас юнаки і на Європу виходили, але колишній міський голова не виділив їм кошти, щоб поїхати кудись. Багато досягнень по плаванню у нашого полтавця Любомира Лемешка… Паралімпійці наші великі молодці. Завжди показують високий рівень та викликаються в різні збірні, привозять багато медалей. Хотілось би звісно піднімати рівень. Той же Лемешко тренується не в Полтаві, як і паралімпійці. Ми ніяк не добудуємо басейн наш… Потрібно збільшувати обсяг можливостей для заняття спортом.

Чи достатньо в нашому місті спортивних майданчиків?
Спортивних – ні. Дитячих майданчиків у нас набагато більше. Які спортивні майданчики є – то й ті стоять косі-криві. Тому ми будемо збільшувати їхню кількість, ставити нові.

Взагалі депутати достатньо уваги приділяють спорту?
Чесно кажучи, особисто мені хотілось би, щоб приділяли набагато більше. Я не одного разу був ініціатором збільшення стипендій для нашої обдарованої молоді, і буду знову піднімати. Тому що зараз це 700 гривень на місяць. Для наших спортсменів це так, на декілька днів. Їм же потрібно тримати режим, відновлюватись. А цих грошей хватить на 2 пачки вітамінів.

Тобто коштів на спорт виділяють недостатньо, існують певні проблеми з фінансуванням, так?
Звісно недостатньо, я думаю, що достатньо ніколи не буде. Завжди є куди рости. Наші спортсмени їздять на змагання, ми спонсоруємо, стараємось… Я думаю ми обов’язково збільшимо обсяги фінансування.

Який ваш улюблений вид спорту (крім танців, звісно)?
Люблю плавання, кікбоксинг, легку атлетику. Брав участь у марафонах. Позаминулого року взяв 3 місце на дистанції 3 км.

Скоро відбудеться грандіозний бій між Конором Макгрегором та Хабібом Нурмагомедовим (6 жовтня, - прим). Будете за когось вболівати, може є якісь прогнози?
Так, я знаю про бій. Вболівати ні за кого не буду, просто з цікавістю подивлюсь. Якби там українець бився, то ще можна було б вболівати, а так…

Ну Хабіб – росіянин. Немає у вас такого, що буду вболівати проти росіянина?
Ні, такого немає. Розумієте, там теж є адекватні люди, у яких є родичі в Україні. У мене у самого батьки живуть в Росії. Тож я не вважаю, що кожен росіянин – ворог. Виграє сильніший, той, хто краще підготується.

Олександр Миколайович, ви ще досить молодий, а вже досягли певного успіху. Дайте пораду, як нам, студентам, молоді, також досягти чималих висот.
Треба запам’ятати, що за молоддю не майбутнє. За молоддю – сьогоднішній день. Ніколи не потрібно думати, що хтось за вас щось зробить. Потрібно брати на себе відповідальність, пробувати, не боятись. Не вийшло – пробувати ще раз, і ще раз, і ще раз. Особисто у мене були невдачі, були й перемоги. Але є досвід. А якщо сидіти, чогось чекати, на когось сподіватись – то нічого не буде.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61