реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”

Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”

Валерія Караульна, 3 курс.
Голова прес-служби Олега Ляшка, Вероніка Яковлєва, розповіла цікавинки про працю з народним депататом Ураїни.

Валерія Караульна: - Олег Ляшко - доволі неординарна, пряма та безпосередня людина. На скільки просто із ним знаходити мову голові прес-служби?

Вероніка Яковлєва: - Не просто, але головне швидко реагувати на поставлені задачі, виконувати роботу якісно і відчувати його настрії. Складно йому відповідати. Коли він телефонує, я вже маю мати відповіді на ще не поставлені запитання. Іноді складно зорієнтуватися спросоння, але за роки роботи і це можливо.

В. К: - На ваш погляд, Вам доводиться виконувати стандартні обов’язки, що лежать на плечах й інших очників прес-служб, чи робота із Ляшком сповнена чимось іншим?

В. Я: - Робота з Олегом Валерійовичем сповнена драйву. Він вічний двигун: ніколи не зупиняється і щохвилини генерує ідеї. Сам задає тон інформаціній повістці дня. Щоб ми не просто коментували події, а створювали їх. І це все його однозначна заслуга. З одного боку, це круто, що він такий креативний, з іншого - величезна відповідальнісь не напартачити і все правильно подати в ЗМІ. Олег Ляшко - журналіст, і він, як ніхто інший, знає, що цікавить його колишніх колег. У нашої прес-служби є унікальна можливість не просто працювати на політика, а навчатися у нього. Не ми його тягнемо, як це переважно буває, а ми тягнемося за ним і намагаємося йому відповидати. Ми як iPhone і iCloud - головне вчасно синхронізуватися.

В. К: - Пригадайте, будь ласка, день, коли ви тільки стали працівником штабу О. Ляшка. Що було найважчим?

В. Я: - Найважчим, мабуть, було виправдати всі ті гарні риси і професійні навики, які я описала в своєму короткому резюме. До речі, на майбутнє, не переоцінюйте свої можливості, коли його пишете:) 2010 рік, я навчалась на 5 курсі (ІЖ), підробляла в нікому не відомому журналі і шукала себе. Якось серед ночі зрозуміла, що хочу працювати з політиком. Перший про кого подумала - ОВ. Він був молодим, відкритим, ще не таким відомим, але амбітним і дуже цікавим. Вирішила не відкладати і одразу написати йому у FB. Не зважаючи на те, що була вже за північ, він відповів мені за кілька хвилин. Дав номер телефону свого помічника Андрія Лозового (нинішнього народного депутата і в якійсь мірі мого наставника), і за кілька днів ми зустрілися. Андрій відповідав за інформаційну політику і намагався сформувати прес-службу. Важко було зрозуміти, що мені потрібно робити, бо часу на роз’яснення і навчання не було. Тому, спочатку був легкий шок. Перших кілька років цей шок не відпускав.

В. К: - Що найважливіше знати «прес-помічнику» народного депутата про самого діяча ? (Його сучасне життя? Біографію? Політичні вподобання?…).

В. Я: - Важливо мати стальні нерви і не “тупити”:) Відчувати свого керівника, розділяти з ним його погляди, бути незамінним помічником, бути завжди на зв’язку, пропонувати ідеї, віддаватися на всі 100. Звісно, мати гарні стосунки з журналістами, моніторити інформацію і реагувати на неї. Це не просто робота, це - життя.

В. К: - Одним із ЗМІ, де майже у кожному номері побачити матеріали про роботу, є газета «Україна молода». На скільки широким повинно бути комунікаційне коло, аби досягати потрібного результату?

В. Я: - Чим більше, тим краще. Важливо доносити ініціативи і результати роботи лідера до людей. Якщо про тебе не пишуть газети чи не говорять телеканали, вважай, що тебе не існує. В еру цифрових технологій надзвичайно важливим є інтернет. Соцмережі вже давно стали основним джерелом інформації серед публічних людей. Але для Олега Ляшка найважливіше - це зустрічі з людьми. Він їх не боїться, він простий, він свій, йому комфортно серед людей, і вони це відчувають. Він знаходить спільну мову і з бабусями біля районної лікарні, і з поважними директорами заводів і фабрик, з фермерами і доярками, з бізнесменами чи продавцями сала на базарі. Тому ми запрошуємо пресу на заходи. І вони приходять, бо всім цікаво, що скаже чи зробить Ляшко. “УМ” близька наша тематика, і вони пишуть про нас. Ми не проти.

В. К: - В одному із інтерв’ю О. Ляшко заявив, що «Україна перетворилася на сировинну колонію, і декого це влаштовує». Можна навести й безліч інших звинувачень. Чи не надходять скарги після таких гучних заяв? Якщо так, то як із ними працюєте?

В. Я: - Не “декого”, а владу. І не звинувачення, а правда. Угоди, які влада заключає з МВФ в обмін на кредити є неприпустимими. Якби ж за рахунок тих кредитів ми запускали власну економіку, створювали робочі місця чи вкладали їх в науку - інша справа. Але ж ці гроші йдуть на погашення попередніх кредитів. Умови для отримання кредиту МВФ для України фактично, смертний вирок. Підвищення тарифів, скасування мораторію на вивезення лісу-кругляку, заборона підвищувати зарплати - спонукає українців або виїжджати за кордон на заробітки, або ледь виживати. Олег Ляшко не мовчить, а називає речі своїми іменами. Не всім це подобається. Тому, скарги від влади зазвичай не надходять, але дії не змушують на себе довго чекати. Іноді, коли їх сильно допікає, вони йдуть в наступ і запускають різного роду фейки чи вносять подання на депутатів РПЛ. Іноді блокують доступ на телеканали і дають вказівки не допускати депутатів на ефіри. Ми не працюємо, а боремося з ними, доносячи правду будь-якими способами.

В. К: - Яка роль прес-служби у написанні законопроектів, пропозицій до змін у законах для Верховної Ради? Чи долучаєтеся до цієї роботи?

В. Я: - Ні, за написання законопроектів відповідальні в секретаріаті фракції. Депутатам допомогають з законопроектами помічники-консультанти. Ми підключаємося вже на фінальному етапі, коли зареєстровано законопроект.

В. К: - Чи є, на вашу думку, результат від прийняття Верховною Радою законопроекту «Купуй українське, плати українцям", який пропонувала саме «Радикальна партія»?

В. Я: - Обов’язково буде. Законопроект проголосували тільки в першому читанні, зараз законоепроект відправлений на доопрацювання до другого читання. Насправді, це надзвичайно корисний законопроект, який направлений на підтримку вітчизяного виробника. Ідея його створення в ОВ виникла після кричущої ситуації з закупівлею 40 польських трамваїв для Києва. Тоді польська компанія виграла тендер в української запропонувавши нижчу ціну всього на 1 тисячу грн. Якби на той момент “Купуй українське, плати українцям” був законом, то перевагу надали б українському виробнику, і майже 2 мільярди гривень отримав би львівський “Електротранс”. І такі ситуації, на жаль, не поодинокі. Ми купуємо імпортні товари, які не завжди відповідають стандартам якості, замість того, щоб виробляти свої. Стимулювати економіку і створювати нові робочі місця.

В. К: - О. Ляшко завжди говорить про те, що українці заслуговують на вищу зарплатню. Цікаво, чи достатньо отримує прес-служба О. Ляшка, на вашу думку?

В. Я: - Завжди хотілося б більше. Головне, що ми отримуємо її вчасно.

В. К: - Продовжуючи тему фінансів… Як гадаєте, чому політичні побратими сумнівно вірять у дані з декларації Ляшка про те, що минулого року йому вдалося виграти понад півмільйона гривень у лотерею?

В. Я: - Ті, хто не вірять - не побратими нам:). Насправді, це не лотерея, просто на сайті НАЗК не було іншої найбільш дотичної рубрики, до якої можна було віднести надходження цих коштів. Це ставки. Олег Ляшко любить футбол, вболіває за “Шахтар”. На деякі матчі зробив ставки. Йому вдалося кілька разів виграти, коли були високі коофіцієнти. Це законно, і нічого незвичного в цьому немає. Але, до слова, це якраз та ситуація, коли наші опоненти люблять штучно підігрівати і розповсюджувати плітки. ОВ міг взагалі не декларувати ці кошти, адже ставки робляться анонімно. Але він не став приховувати і вирішив вчинити чесно. Однак інформаційна хвиля від правильного вчинку стала доволі токсичною.

В. К: - Чи часто стають декларації нардепів інформаційним приводом до гучних скандалів?

В. Я: - Так, щороку після подання декларацій ЗМІ близько тижня пристально їх вивчають і обговорюють в ефірах чи не кожну декларацію депутатів, міністрів, чиновника. Люди хочуть знати, як живуть ті, хто керують державою. Вам теж це цікаво, чи не так?!:)

В. К: - О. Ляшко, ні для кого не секрет, людина доволі пряма. Чи виникали у Вас із ним конфлікти? Як вдалося дійти спільної мови?

В. Я: - Я працюю з Олегом Ляшком 7 років, за цей час були різні ситуції, але якщо ми досі разом, очевидно вдається.

В. К: - Якось нардеп сказав, що для того, аби відбулися зміни в країні кожен повинен бути Ляшко. Ви як людина, яка тривалий час працює із самим паном Олегом, можете назвати відмінні риси, яких поки не вистачає українцям на шляху до цього «перетворення»?

В. Я: - Віри у власні сили, людей, свою країну, відповідальності і наполегливості. Особливо останнього. Олег Ляшко дуже сильний лідер, він йде до цілі, як танк. Якщо він людям обіцяє вибити гроші на будівництво ФАПу чи дитячого садку, чи лінійного прискорювача для лікування онкохворих, чи на дорогу, чи на безкоштовні ліки, чи на підвищення зарплат і перерахунок пенсій… цей список можна довго продовжувати. Але якщо він дав слово - його дотримає. Тому, якби таких, як Ляшко було 450 в Раді або хоча б 250, зміни в країни почалися б значно швидше.

В. К: - Ваша партія одна із найбільш радикально налаштованих у Верховній Раді. Так, ні для кого не секрет, що нардеп наполягаєте на зменшенню кількості нардепів до 250 осіб, скасуванню посади прем’єр-міністра тощо. Постійна радикальність нардепа в Верховній Раді полегшує чи ускладнює роботи прес-служби?

В. Я: - Люди підтримують ці ініціативи. У нас маленька, але дуже активна фракція, і більшість депутатів публічні та ініціативні. Олег Ляшко став найефективнішим депутатом у ВР, він автор 51-го законопроекту, прийнятих парламентом і підписаних президентом України. У Верховній Раді нинішнього скликання це стало абсолютним рекордом. На другому місці також депутат від РПЛ - Віктор Галасюк. У цілому наша фракція на першому місці ефективності. Звісно, це автоматично додає роботи прес-службі. Але завжди приємно працювати з найкращими.

В. К: - Ляшка часто називають профі ораторського мистецтва. Це суто його заслуга чи скоординована праця багатьох інстанції у тому числі і журналістів штабу?

В. Я: - Виключно Олега Ляшка. Він сам себе створив, і він справді блискучий оратор. У нього немає спічрайтера, всі виступи він готує сам, лише тезово записує на аркуші теми, які б хотів озвучити.

В. К: - Чи змінилася піар-стратегія Ляшка-політика за поточну каденцію депутата? Ваше бачення.

В. Я: - У нас немає політтехнологів, відповідно і немає піар-стратегії. Усі стратегії Олега Ляшка черпаються від зустрічей з людьми. Ті теми, які їх хвилюють - Олег Ляшко піднімає у Верховній Раді, на зустрічах з прем”єром чи президентом і намагається їх вирішувати.

В. К: - Вибори для прес-секретарів  пора «гаряча». Як ви готуєтеся до виборів 2019 року? Що нового побачать та почують українці?

В. Я: - Виконані обіцянки:) Хоча це не нове, як я вже казала. Якщо Ляшко пообіцяв - це значить, що він виконає. А задача прес-служби зробити так, щоб ви про це дізналися. Насправді, ми не переставали до них готуватися ще з 2014. Ми працюємо в одному ритмі весь час.

В. К: - Як відомо, третій президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю "Українській правді", яке вийшло у серпні цього року, заявив, що поважає Ляшка, попри те, що 2010 року обізвав його «тричі судимим». Так ось, хотілося б дізнатися, як прес-служба відстежує та чи повинна реагувати на позитивні чи негативні заяви про політика?

В. Я: - Так, ми щодня моніторимо інформпростір. Реагуємо на брехню і вимагаємо спростовувати матеріал, на щастя, це передбачено законом.

В. К: - І насамкінець про приємне. У травні цього року Очільник радикалів нарешті набув офіційного статусу одруженого чоловіка, уклавши шлюб із Росітою після двадцятиріччя спільного життя. Це, ймовірно, покращило рейтинг нардепа? Чи особисте життя мало впливає на авторитет народних депутатів?

В. Я: - Олег Ляшко не любить афішувати особисте життя. Його дружина Росіта і донька Владислава не публічні. Не важливо, як це вплинуло на рейтинг, важливо, що це зміцнило їхню сім”ю. Якщо політик порядний і сумлінно виправдовує кредит довіри, даний йому виборцями, то щасливе особисте життя це лише приємний бонус.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61