реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»
Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що  я несу відповідальність за продукт і за команду»

Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»

Самофал Анастасія, ВСР, 4 курс.
Молода,завжди усміхнена та дуже щира . Сьогодні я беру інтерв'ю у головного редактора журналу "L’Officiel" - Уляни Бойко . Планерки, календарі, договори, світські раути, зустрічі, дедлайни. Це рутина головного редактора модного видання. Чим жила раніше ,і живе нині Уляна Бойко. Вся кухня зсередини, і не тільки. Що приховує в собі образ стриманої леді?

Доброго дня! Я давно слідкую за вашим журналом, і завжди хотіла дізнатися, з чого починалася Ваша робота в L’Officiel і журналістська кар'єра в цілому?
Мій досвід почався зовсім не з журналістської кар'єри, а з позиції асистента піар-директора видавництва. Ви ж розумієте, що це місце, де тобі доводиться виконувати рутинні завдання з категорії «принеси-подай», справляєшся - дають нові. Саме на цьому місці я зрозуміла, що таке робота в редакції, які існують етапи і що за чим йде. Так само, я зрозуміла як формується продукт і з чого необхідно починати, як зрозуміти свою цільову аудиторію і інші пункти, необхідні для взаємодії з ринком преси, та й ЗМІ в цілому. А писати я почала в 2009, вже в Pink, в розділ «Краса» про активний спосіб життя, нині модному - ЗСЖ, так як вже тоді була прихильником цього руху і мені було що розповісти з цього приводу, а після до цього ще й підключили «Календар дівчат ", своєрідний список "важливих справ" на місяць.

Ви керуєте журналом, а це означає, що ви працюєте з величезною кількістю людей. При цьому кожен - індивідуальність, у кожного свій характер і амбіції. У вас є якась тактика роботи з людьми?
У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду, так і кожен член редакції повинен відчувати цю відповідальність. Я вмію делегувати частину роботи, довіряю людям і даю можливість їм самостійно творчо проявитися. Адже основне завдання керівника - не придушувати індивідуальність і амбіції, а направляти їх. Я хочу, щоб людям подобалося зі мною працювати. Можливо, тому у нас в колективі дуже дружні, поважні, теплі і комфортні відносини. У нас немає сварок та інтриг, не дивлячись на те, що колектив майже повністю жіночий. І коли до нас приходять нові співробітники, ми їх всі разом оцінюємо, дивимося наскільки це «наша» людина.

Ваша сестра, Ярослава, також працює в журналі. Чи обговорюєте Ви з нею роботу, чи звертаєтеся за порадою?
Ми не часто обговорюємо робочі моменти, але іноді звичайно ж радимося, придумуємо нові ідеї. Відносно L’Officiel я частіше обговорюю всі з редакцією. У нас з Ярославою немає духу суперництва. Почуття конкуренції і суперництва по відношенню до рідної людини - це повний абсурд. У мене є чітке переконання: не потрібно будувати ворожу конкуренцію. Найгірше, що ти можеш зробити своєму «ворогу» - випускати якісний продукт.

Що важливо в людині при прийомі на роботу в L’Officiel?
Всіх хлопців, які надсилають прохання про стажування, я намагаюся вислухати. Тому що кожен з нас був у стані пошуку себе і улюбленої справи. І якщо таким людям не дати можливість відчути в собі сили, то як вони зрозуміють, чим займатися в житті? Тим більше, що після університету більшість приходить з помилковим розумінням того, як все влаштовано. І тільки в процесі роботи вони можуть отримати розуміння і справжній досвід.

Посада головного редактора передбачає поєднання двох професій: журналіста і керівника. У вас вони в якому відношенні?
Керівник -це не професія, це скоріше комплекс навичок, які ти здобуваєш на практиці. Тут виникає ряд практичних питань, чи можеш ти вибудовувати команду, брати на себе відповідальність, що робити якщо злітає матеріал, або рекламне розміщення. Всі ці питання доведеться вирішувати людині будучи на цій позиції. Менеджменту можна вчитися, але по факту це або виходить, або немає. Відсоткове співвідношення ? А як ти його поміряєш, ти або справляєш, чи ні. Якщо зі мною ще працюють колеги, ринок і є команда, і це вже шостий рік, значить не все так погано. Головне, як на мене ,це розвиватися.

Pink повністю підлаштовується під інтереси читачів?
Ми інтуїтивно формуємо свій редакційний план, спираючись на інтереси команди, громадські тренди і новини ринку. Саме це, як мені здається, цікаво читачам в форматі Pink. Якщо ж людина не цікавиться модними речами, не хоче користуватися косметикою, якщо їй не цікаво читати щось про психологію і зірок, значить вона не обере нас. Тут все просто. А якщо підлаштовуватися під інтереси читача, то потрібно зрозуміти ,що кожен читач зі своєю суб'єктивною думкою.

Яким чином ви вибрали членів редколегії? У Вас працюють одні дівчата, це ваше бажання?
Склад команди - наша редколегія. Ні, у нас не працюють одні дівчата, це помилка. У нас працює арт-директор Григорій, фотограф Сергій, більд-редактор Максим, глава відділу поширення Ігор.

Як забезпечити своєчасний випуск журналу і підібрати достатню кількість статей для випуску?
Запланувати і встановити дедлайн. Зібрати, зверстані. Планування існує загальний графік і необхідні ступені, які пропустити нереально.

Скільки часу потрібно редактору для виконання своїх обов'язків?
Залежить від завдань, але взагалі, це стає частиною твого життя, і її сенсом.

Чи є зарубіжні видання, на які ви рівняти в своїй роботі?
Моніторити ринок потрібно завжди, щоб стежити за світовими вдалими прикладами . Останнім часом, я вважаю за краще погортати зовсім нішеві проекти такі , як Love magazine, System magazine, Flow, TATLER, NUMERO - це все не приклади для Pink, так як вони працюють в абсолютно іншій стилістиці. Мені імпонує Glomour з подібних mass market видань і ELLE UK.

З кінця 2011 року ви займаєте посаду головного редактора. Ніколи чи не відвідували думки про те, що б залишити пост головного редактора L’Officiel і, можливо, почати власний проект?
У мене не виникало таких думок. Я бачу багато завдань і цілей, які ще необхідно реалізувати в Pink. Насправді, за рахунок того, що у нас є різні продукти, у мене є можливість проявити себе в різних напрямках. А що значить свій проект? Вести свій блог? Ніхто не заважає це робити паралельно. Я зовсім недавно відкрила свою сторінку в Instagram. Для мене було дуже болісно, що всі люди будуть дивитися мої фотографії. А потім я просто проаналізувала і зрозуміла, що зараз так заведено. Якщо ти працюєш в медіа, ти приречений на публічність. Може бути, я знайду в собі сміливість рухатися далі. Коли у тебе є бренд з гарною репутацією, відкриватися такому широкому споживачеві - велика відповідальність.

Виходячи з вашого досвіду, розкажіть, як стати хорошим редактором?
Бути ініціативним, брати на себе відповідальність, вникати в процеси, а не тільки творчу складову, і найголовніше - чітко знати відповідь на питання - хто твій читач. Бути трохи піарником та маркетологом. А далі, практика, досвід і все вийде.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
Вибіркові дисципліни 2019
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61