реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»
Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що  я несу відповідальність за продукт і за команду»

Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»

Самофал Анастасія, ВСР, 4 курс.
Молода,завжди усміхнена та дуже щира . Сьогодні я беру інтерв'ю у головного редактора журналу "L’Officiel" - Уляни Бойко . Планерки, календарі, договори, світські раути, зустрічі, дедлайни. Це рутина головного редактора модного видання. Чим жила раніше ,і живе нині Уляна Бойко. Вся кухня зсередини, і не тільки. Що приховує в собі образ стриманої леді?

Доброго дня! Я давно слідкую за вашим журналом, і завжди хотіла дізнатися, з чого починалася Ваша робота в L’Officiel і журналістська кар'єра в цілому?
Мій досвід почався зовсім не з журналістської кар'єри, а з позиції асистента піар-директора видавництва. Ви ж розумієте, що це місце, де тобі доводиться виконувати рутинні завдання з категорії «принеси-подай», справляєшся - дають нові. Саме на цьому місці я зрозуміла, що таке робота в редакції, які існують етапи і що за чим йде. Так само, я зрозуміла як формується продукт і з чого необхідно починати, як зрозуміти свою цільову аудиторію і інші пункти, необхідні для взаємодії з ринком преси, та й ЗМІ в цілому. А писати я почала в 2009, вже в Pink, в розділ «Краса» про активний спосіб життя, нині модному - ЗСЖ, так як вже тоді була прихильником цього руху і мені було що розповісти з цього приводу, а після до цього ще й підключили «Календар дівчат ", своєрідний список "важливих справ" на місяць.

Ви керуєте журналом, а це означає, що ви працюєте з величезною кількістю людей. При цьому кожен - індивідуальність, у кожного свій характер і амбіції. У вас є якась тактика роботи з людьми?
У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду, так і кожен член редакції повинен відчувати цю відповідальність. Я вмію делегувати частину роботи, довіряю людям і даю можливість їм самостійно творчо проявитися. Адже основне завдання керівника - не придушувати індивідуальність і амбіції, а направляти їх. Я хочу, щоб людям подобалося зі мною працювати. Можливо, тому у нас в колективі дуже дружні, поважні, теплі і комфортні відносини. У нас немає сварок та інтриг, не дивлячись на те, що колектив майже повністю жіночий. І коли до нас приходять нові співробітники, ми їх всі разом оцінюємо, дивимося наскільки це «наша» людина.

Ваша сестра, Ярослава, також працює в журналі. Чи обговорюєте Ви з нею роботу, чи звертаєтеся за порадою?
Ми не часто обговорюємо робочі моменти, але іноді звичайно ж радимося, придумуємо нові ідеї. Відносно L’Officiel я частіше обговорюю всі з редакцією. У нас з Ярославою немає духу суперництва. Почуття конкуренції і суперництва по відношенню до рідної людини - це повний абсурд. У мене є чітке переконання: не потрібно будувати ворожу конкуренцію. Найгірше, що ти можеш зробити своєму «ворогу» - випускати якісний продукт.

Що важливо в людині при прийомі на роботу в L’Officiel?
Всіх хлопців, які надсилають прохання про стажування, я намагаюся вислухати. Тому що кожен з нас був у стані пошуку себе і улюбленої справи. І якщо таким людям не дати можливість відчути в собі сили, то як вони зрозуміють, чим займатися в житті? Тим більше, що після університету більшість приходить з помилковим розумінням того, як все влаштовано. І тільки в процесі роботи вони можуть отримати розуміння і справжній досвід.

Посада головного редактора передбачає поєднання двох професій: журналіста і керівника. У вас вони в якому відношенні?
Керівник -це не професія, це скоріше комплекс навичок, які ти здобуваєш на практиці. Тут виникає ряд практичних питань, чи можеш ти вибудовувати команду, брати на себе відповідальність, що робити якщо злітає матеріал, або рекламне розміщення. Всі ці питання доведеться вирішувати людині будучи на цій позиції. Менеджменту можна вчитися, але по факту це або виходить, або немає. Відсоткове співвідношення ? А як ти його поміряєш, ти або справляєш, чи ні. Якщо зі мною ще працюють колеги, ринок і є команда, і це вже шостий рік, значить не все так погано. Головне, як на мене ,це розвиватися.

Pink повністю підлаштовується під інтереси читачів?
Ми інтуїтивно формуємо свій редакційний план, спираючись на інтереси команди, громадські тренди і новини ринку. Саме це, як мені здається, цікаво читачам в форматі Pink. Якщо ж людина не цікавиться модними речами, не хоче користуватися косметикою, якщо їй не цікаво читати щось про психологію і зірок, значить вона не обере нас. Тут все просто. А якщо підлаштовуватися під інтереси читача, то потрібно зрозуміти ,що кожен читач зі своєю суб'єктивною думкою.

Яким чином ви вибрали членів редколегії? У Вас працюють одні дівчата, це ваше бажання?
Склад команди - наша редколегія. Ні, у нас не працюють одні дівчата, це помилка. У нас працює арт-директор Григорій, фотограф Сергій, більд-редактор Максим, глава відділу поширення Ігор.

Як забезпечити своєчасний випуск журналу і підібрати достатню кількість статей для випуску?
Запланувати і встановити дедлайн. Зібрати, зверстані. Планування існує загальний графік і необхідні ступені, які пропустити нереально.

Скільки часу потрібно редактору для виконання своїх обов'язків?
Залежить від завдань, але взагалі, це стає частиною твого життя, і її сенсом.

Чи є зарубіжні видання, на які ви рівняти в своїй роботі?
Моніторити ринок потрібно завжди, щоб стежити за світовими вдалими прикладами . Останнім часом, я вважаю за краще погортати зовсім нішеві проекти такі , як Love magazine, System magazine, Flow, TATLER, NUMERO - це все не приклади для Pink, так як вони працюють в абсолютно іншій стилістиці. Мені імпонує Glomour з подібних mass market видань і ELLE UK.

З кінця 2011 року ви займаєте посаду головного редактора. Ніколи чи не відвідували думки про те, що б залишити пост головного редактора L’Officiel і, можливо, почати власний проект?
У мене не виникало таких думок. Я бачу багато завдань і цілей, які ще необхідно реалізувати в Pink. Насправді, за рахунок того, що у нас є різні продукти, у мене є можливість проявити себе в різних напрямках. А що значить свій проект? Вести свій блог? Ніхто не заважає це робити паралельно. Я зовсім недавно відкрила свою сторінку в Instagram. Для мене було дуже болісно, що всі люди будуть дивитися мої фотографії. А потім я просто проаналізувала і зрозуміла, що зараз так заведено. Якщо ти працюєш в медіа, ти приречений на публічність. Може бути, я знайду в собі сміливість рухатися далі. Коли у тебе є бренд з гарною репутацією, відкриватися такому широкому споживачеві - велика відповідальність.

Виходячи з вашого досвіду, розкажіть, як стати хорошим редактором?
Бути ініціативним, брати на себе відповідальність, вникати в процеси, а не тільки творчу складову, і найголовніше - чітко знати відповідь на питання - хто твій читач. Бути трохи піарником та маркетологом. А далі, практика, досвід і все вийде.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
Ендорфіни для душі, або чому я хочу в Сомалі
Соломiя Вiтвiтська : треба займатися тим, що приносить задоволення, i тодi все вийде
Гра на виснаження
Дивись, нас тепер троє: я, ти і моя хвороба
Віка Смикова: «Хотіла бути актрисою, а стала піарником»
Поліна Фоменкова: «Є лише єдиний шлях прожити своє життя недарма – це реалізувати потенціал, який є в кожного!»
Юлія Прядко: про безглуздість мрій і політ у космос, коли ракети немає
«Я думала, це я так добре розумію білоруську, а то була російська з акцентом»
По нотах особистості
Про що мріє радіотехнік
Я би хотів поєднати користь і розваги
«ВСЕ, ЩО Я БАЧУ ТЕПЕР – ОЧІ»
«Дванадцять років без алкоголю та з чіткими цілями у житті»: інтерв’ю із панк-рокером, що вчасно зупинився
Эстетика мрака: Резидент арт-лейбла EX_NEGATIVO
FEEL LIKE YOURSELF: ANASTASIA IVANOVA
«Життя в Україні очима іноземця»
«З серйозним обличчям круті ідеї не придумуються”
Ad altiora tendo – Я прагну вищих речей!
Крутий редактор чи котлети замість мрії
Я не пишу для того, щоб стати кимось чи щось зробити. Я просто хочу розказувати історії.
Новий Христофор Колумб
Євгенія Брага: “Завжди роби виклик самому собі”
«У мене немає мрій, у мене є довготрималі цілі», - дівчина з фотоапаратом.
Редактор ефірного промо: життя на полі бою
Віталій Ващук: «Займайтеся тим, від чого вас пре!».
Французька екзистенціалістка
Олександр Чорний: «Українським композиторам присутній бунтарський дух та ходіння «по лезу»
NK: Я люблю зморшки! Вони віддзеркалюють досвід і мудрість
Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»
Некомфортна зона комфорту
«Завжди хотіла пов’язати свою діяльність із словом»
Без сорому, книг та мистецтва: сповідь сучасного програміста
Мрії в дії: байдарки замість географії
Статус: у вічному пошуку
Наталія Ємеліна: “Секрет кар'єри: чесно, багато, якісно працювати і знати собі ціну”
Якщо ти молода, амбітна і православна
Роман Кравець: "Бути журналістом – це певною мірою благодійність"
Олексій Мандзій: "Колись казали, що в нас дві булави - три гетьмани, а тепер кажуть: "Дві теми - три експерта"
НОВИНИ - ЦЕ РЕЖИМ НОН-СТОП
Важливо шукати людей, які продукують сенси
Про журналістську професію Надії Петруньок - парламентського журналіста телеканалу NewsOne.
ЄВГЕНІЯ ДАВИДЕНКО: ЖУРНАЛІСТИКА - ЦЕ ПРОФЕСІЯ, ЯКА ВІДКРИВАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРИМІРЯТИ НА СОБІ ЧИ НЕ ВСІ ПРОФЕСІЇ!
Треба інтерв`ю - "люди самі знаходяться"
Презентації вибіркових дисциплін
Питання та програми дисциплін до іспитів ІІ семестр
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
(044) 481-45-61