реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»

Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»

Федченко Діана, 2 курс
Рубрика: Кіберспорт


— Привіт, Тоню, чудового виглядаєш. Розкажи, хто відповідає за твій образ, зовнішній вигляд у ефірі?
— За мій зовнішній вигляд відповідаю виключно я, моя фантазія та, інколи, лінь. Не думаю, що роблю щось особливе, просто намагаюся не зливатися із фоном в студії і цього інколи достатньо.

— Давай трохи поговоримо про твоє минуле і перейдемо до теперішнього. Наскільки я знаю, твій диплом не пов'язаний із журналістикою, де і на якій спеціальності ти навчалася?
— Я взагалі народилася у Донецьку і навчалася в Донецькому національному університеті на історичному факультеті, на спеціальності «міжнародні відносини і зовнішня політика». Не питай, чому саме ця спеціальність. Коли я обирала, я навіть не пам'ятаю, чим керувалася. В результаті, я не розчарована і навчання було цікавим, багато чого мені дало, однак, за фахом я ніколи так і не працювала.

— Я так розумію, приїхавши до Києва, ти не була задіяна в кіберспортивній сфері. Розкажи, чим взагалі займалася?
— Я була вчителькою англійської, викладала у приватній школі діткам, у мене не було жодної педагогічної або ж філологічної освіти, але для дітей молодших класів моїх знань було достатньо. Так склалося, бо в мене батьки викладачі і англійську я вчила з трьох років. Цим я заробляла, коли була студенткою. А до цього я працювала багато де: і листівки роздавала і «хостом» була. Так склалося, що років з 14 я вже десь підробляла. Потім переїхала до Одеси, потім до Києва і працювала секретаркою, менеджером в різноманітних компаніях.

— До того, як потрапила на «StarLadder», ти взагалі знала, що таке кіберспорт? Захоплювалась якимись іграми, дисциплінами?
— Я завжди товаришувала з хлопцями, а вони грали в Dota або CS, тому The International ми дивилися стабільно, кожен рік до ранку. Я ніколи особливо не вдавалася в подробиці та й не грала так, ніби це моє хоббі, однак, я завжди знала, що це таке. Наші друзі і досі ходять на турніри, знають навіть наших коментаторів деяких. Тому, я завжди була десь поблизу, але ніколи не була в глибині цього дійства.

— Давай поговоримо про твій перший і серйозний дебют у кіберспортивній сфері. Що це було: інтерв'ю, вихід на сцену, прямий ефір?
— Для мене й зараз є якісь дебюти, тому що я й досі кожні два місяці щось нове випробовую. Напевно, одним з найголовніших подій можна назвати мій дебют в студії аналітики, який стався рік тому. Це був MLG Columbus - перший «мажор» для мене і це було нереально хвилююче, однак, я дуже дякую своїй організації та керівництву, які дали мені шанс. У них вистачило терпіння пробачити мені усе на світі і, в принципі, не знаю, чи змогла я виправдати їхні очікування, але я й досі цим займаюся, тому, напевно, виправдала. А в січні цього року я їздила до Китаю, там була англомовною ведучою на сцені величезного чемпіонату світу з нереальним призовим фондом у вісімсот тисяч доларів та неймовірними спонсорами, серед яких Alibaba — це AliExpress і ще багато компаній, які входять до складу цієї групи. Було дуже хвилююче, безцінний досвід і це друга значуща подія в моєму житті.

— Як готуєшся до ефірів?
— Безперечно, допомагає портал HLTV, на який заходиш і можеш знайти всю інформацію про команди. Однак, я не володію якимись аналітичними даними, та я й не аналітик, я ведуча студії аналітики. Тому, я не повинна проводити детальний аналіз усіх колективів. Я ознайомлююсь з формою, в котрій знаходяться п’ятірки, але це і так мені, в принципі, зрозуміло, бо я дивлюся кожен турнір і висвітлюю все це в своєму щотижневому випуску новин, тому я завжди в курсі усіх подій. Відвідую усі новинні сайти і намагаюся знайти все найцікавіше по кожній команді — це і є моєю підготовкою до чемпіонату. Я цікавлюся більше останніми фактами з життя кіберспортсменів та їхніх колективів, а не статистичними даними, бо цим займаються мої колеги в нашій студії аналітики.

— У кожної публічної особистості є прихильники і “хейтери”. Багато в твоєму житті останніх?
— Так, особливо в російськомовному ком’юніті їх достатньо багато. Чомусь є ті люди, які тобі можуть писати щось дуже погане, а коли ти їм відповідаєш, то вони кажуть: «ой, а я це зробив аби твою увагу привернути». Але я чудово розумію, що жіноча стать в кіберспорті — це проблема і знаю, як до мене деякі ставляться. Інколи тяжко без хвилювань, але я намагаюся якось змиритися з цим, не звертати уваги, пропускати повз негативні коментарі. Кожна людина має право на свою думку, інколи я навіть погоджуюсь із усіма негативними коментарями, які мені пишуть. Тому, дякую усім, хто мене підтримує і любить, а усім, хто не любить — вибачайте.

— Більшість вважає, що дівчина в кіберспорті чи студії аналітики - для краси. Невже вони мають рацію?
— Залежно від того, що мати на увазі. Можливо, вони й праві. Думаю, що первісним був саме такий задум. Не потрібен був четвертий аналітик, який би надто завантажував ефір. В принципі, потрібна була людина, яка б і розважала і вимовляла усіма ненависну рекламу, але ж без цієї реклами, яку ми повторюємо, не було би турнірів, призових фондів, це ж спонсорські обов'язки, не було би взагалі усього, що зараз існує в кіберспорті. І це не тільки так в нашій компанії, так живе увесь світ, телебачення, в першу чергу. Для краси, так, мабуть, це, частково, правда. Але більшість дівчат в кіберспорті виконують більше: вони дійсно намагаються посісти чоловіче місце. Я, в свою чергу, прагну розвиватися в цьому напрямку і колись розвіяти цей стереотип.

— Що ти вважаєш найскладнішим у своїй роботі?
— Найтяжчим вважаю вміння ігнорувати увесь «хейт» або ж намагатися зробити так, щоби його значно поменшало. Інколи — графік роботи. Ввечері в тебе іноді починаються обмовки, ти щось плутаєш і люди думають, що ти просто дурепа. А ти розумієш, що прокинулась о шостій ранку і сидиш тут до першої години ночі, постійно працюєш і не можеш відпочити — це дійсно важко. Але звикаєш із часом до цього, тому моральний аспект цієї роботи для мене є найтяжчим.

— А як ти відновлюєш сили після чемпіонату?
— В першу чергу я сплю. Бачусь із родиною, зустрічаюсь із друзями. Мені вистачає десь двох днів, аби відновити сили. Графік роботи не такий вже й важкий, ми ж працюємо від турніра до турніру. Окрім цього у мене є й інші обов'язки, однак, вони не такі важкі. Я люблю поспати, пограти і подивитися серіал — цього, в принципі, достатньо.

— І наостанок, розкажи, яка вона, студія аналітики, поза ефіром?
— Ми усі один одного «тролимо», жартуємо постійно. Ми справді друзі, я усім кажу, що, якби не ці люди, з якими я працюю: petr1k, XAOC та ще хтось четвертий з наших коментаторів або ж запрошений гість, то я би вже давно з глузду б з’їхала. Вони класні, позитивні люди. У нас ніколи немає ніяких суперечок, закадрових сварок. І коли трапляється щось дійсно погане, то ми намагаємось підтримати один одного. Я люблю цих людей, вони дійсно класні!
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
(044) 481-45-61