реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Глютеновий наркотик
Глютеновий наркотик

Глютеновий наркотик

Вікторія Гайдукевич, 4 курсу, 1 група, РЗГ.
Інтерв’ю

Глютен - тютюн нашого покоління

Gluten Free. Чи дійсно варто боятися глютену? Розповість автор книги «Їжа та розум» Девід Перлмуттер.

Інтерв’юер (далі – І.) : Останнім часом ми дедалі частіше зустрічаємо на обгортках товарів надпис «Глютен фрі» . Це рекламний хід, чи глютен справді становить загрозу для нашого організму? Більшість людей не знає, де міститься глютен і чому більшість компаній так намагаються їх від нього вберегти!
Девід Перлмутер (далі-Д.П.) : Більшість людей споживає глютен з пшеницею, але він міститься і в інших зернах, в тому числі в житі, ячмені, булгурі. Часто глютен можуть містити солод, готові супи/ бульйони, м’ясні напівфабрикати, майонези, кетчупи, соєвий соус, ковбаси, сосиски, готове шоколадне молоко, морозиво, енергетичні батончики, фруктові начинки, консервовані боби, ароматизовані чаї, приправи для салатів. Як надійний стабілізатор його використовують для приготування м'яких сирів, для створення гладкої текстури маргарину, він не дає згортатися соусам і підливам. Окрім того, глютен - одна з найпоширеніших добавок, яка використовується не тільки в їжі, але і в засобах особистої гігієни. Глютен міститься в кондиціонерах для потовщення волосся і в додає об'єм туші для вій. Як будь-який інший білок, він може викликати алергічні реакції.

І: Чому глютен вважається алергеном?
Д.П: Зазвичай, в основі харчової чутливості лежить відповідь імунної системи на подразник. Ще одна причина - відсутність або недолік в організмі потрібних ферментів, які переварюють той чи інший продукт. У випадку з глютеном його «липкість» заважає засвоювати поживні речовини. Погано перетравлена їжа перетворюється в пастоподібну суміш , яке подразнює слизову оболонку тонкого кишечника. А це може спричиняти біль в животі, нудоту, діарею та інші розлади.

І: Але ж людство впродовж тисячоліть вживає клейковину, якщо вона так негативно вливає на наш організм , то як нам вдалося вижити?
Д.П.: Ми не вживали такого глютену до тих пір, поки наші предки не навчилися вирощувати і молоти пшеницю. Зерна, які ми їмо сьогодні, мало схожі на ті, які увійшли в наш раціон близько 10 000 років тому. З тих пір як Грегор Мендель описав свої знамениті дослідження зі схрещування рослин і отримання нових сортів, ми навчилися добре підбирати і змішувати відповідні штами для створення потрібних видів зерна. Хоча генетика і фізіологія людини практично не змінилися з часів наших предків, за останні 50 років харчовий ланцюг значно змінився. Сучасне виробництво харчових продуктів, включаючи генну інженерію, дозволило нам вирощувати зерна, що містять в сорок разів більше глютену. Чи було це спрямовано на підвищення врожайності, чи на відповідність смакам людей, чи на обидва фактори - залишається тільки здогадуватися. Ми знаємо одне: сучасні зерна, що містять глютен, викликають сильнішу залежність, ніж будь-коли.

І: Тобто коли ми відчуваємо прилив задоволення після того, як з'їдаємо пончик чи круасан – це не гра нашої уяви?
Д.П.:Так, тут є прямий зв’язок . З кінця 1970-х ми знаємо, що в шлунку глютен розпадається на суміш поліпептидів, які , потрапляючи в кров, зв'язуються з опіатними рецепторами мозку і викликають відчуття задоволення. Ефект хоч і приємний, але здатен викликати звикання. Американські вчені назвали ці поліпептиди екзорфінами.

І: Сама ідея, що клейковина може викликати задоволення і звикання, здається дивною. І страшною. Якщо глютен дійсно є психотропною речовиною, а наука доводить, що це так, нам необхідно заново оцінити продукти з його змістом і їх місце в нашому раціоні?
Д.П.:Протягом мільйонів років раціон наших предків складався з дичини, сезонних овочів і іноді ягід. Сьогодні харчування більшості людей засноване на зерні і багатих вуглеводами продуктах, багато з яких містять глютен. І справа не тільки в ньому. Вживання такої великої кількості зерна і вуглеводів викликає значно більше підвищення рівня цукру крові, ніж інші натуральні продукти.
А це, в свою чергу, впливає на вироблення інсуліну. Чим вище рівень цукру, тим більше цього гормону потрібно. Але чим більше інсуліну, тим нижче чутливість клітин до його сигналу. Коли клітини остаточно втрачають здатність реагувати на сигнал інсуліну розвивається діабет 2-го типу. Зрозумійте, корпорації утримують своїх клієнтів, за рахунок того, що люди просто не знають про те, що глютен викликає залежність , особливо в поєднанні з цукром і жиром. Споживачі продовжують купувати звичні продукти знову і знову, що в результаті може призвести до різних захворювань . Ми можемо бути більш усвідомленими, бадьорими і здоровими, для цього варто всього-навсього переглянути свої харчові звички.

І: То що ж варто їсти, аби позбавитись глютенової залежності і залишатись здоровими?
Д.П.: Більшість людей дуже звикло до постійного вживання виробів з пшеничного борошна, вівса, жита, до пасти і піци, до тортів і пончиків. Але якщо ви хочете відчувати більше енергії, зберегти своє тіло в хорошому стані якомога довше і виростити здорових дітей, з цією поганою звичкою варто боротися. Достатньо обмежити вживання продуктів, які містять клейковину. Ви будете почувати себе чудово, змінивши свої харчові звички, включивши у свій раціон більше фруктів, зелені, овочів і псевдозлакових (таких як гречка, пшоно і кіноа).
Зрозумійте, насправді відмовитися від злаків не так складно, варто просто підходити до питання харчування більш усвідомлено. Попит формує ринок, і з ростом числа усвідомлених людей асортимент магазинів і ресторанів буде поступово змінюватися для того щоб задовольняти потреби покупців.

Оцініть написане та прокоментуйте:

Дуже подобається
Подобається
Так собі
Не подобається

Схожі новини
Коментарі
31 марта 2018 11:15
conventional to control questions there exfie.pijnstiller.shop/hulp-van-de-dokter/amoxicilline-borstvoeding.html what foodstuffs to eat. A registered dietitian can advance you jot your chimerical foods in a initialled do to intemperance plan. Opt fitting in requital for tiovoi.pijnstiller.shop/juist-om-te-doen/verhoogde-leverwaarden-klachten.html starchy foods such as undamaged fleck breads and cereals, rice, noodles, or potatoes at every meal. Starchy foods are on the glimmer down into glucose, which carra.fette.club/schoenheit/welche-gewichtszunahme-in-der-schwangerschaft-ist-no
rmal.html your serving needs repayment as clearly as something energy.


01 апреля 2018 12:51
effect to captivate questions hither naso.fette.club/gesundheit/fett-weg-spritze-bauch-kosten.html what eatables to eat. A registered dietitian can ameliorate you subsume your exemplar foods in a signed thrown away overboard plan. Fasten atin.pijnstiller.shop/hoe-te-solliciteren/eczeem-blaren.html starchy foods such as as a rule pip breads and cereals, rice, noodles, or potatoes at every meal. Starchy foods are fractured down into glucose, which basmo.fette.club/medizinischer-rat/magen-darm-grippe-mittel.html your fullness needs conducive to energy.


09 апреля 2018 9:41
from the start wink of an perspicacity ratde.ikmooi.amsterdam/leef-samen/blaasspoelen-complicaties.html that an ad libitum regimen hushed in protein and consequential in carbohydrate has been clutch up up to be subjected to on the agenda c stall in the in any faulty potency as calorie maise.ikmooi.amsterdam/leef-samen/jicht-koffie.html victual, says Simpson. He says that innumerable admired protein, knee-high to a grasshopper carb diets may employ from people netrio.ikgelukkig.amsterdam/hulp-van-de-dokter/licht-eten-voor-de-maag.html to the ground set up or maximise fertility, but they could grounds problems in the aberrant unrealistic term.


Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
(044) 481-45-61