реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Інструкція до казкового життя
Інструкція до казкового життя

Інструкція до казкового життя

Марія Жук, 4 курс.
Не секрет, що все в нашому житті родом з дитинства. Наші страхи, концепції поведінки, почуття до певних речей в житті. Важливу роль в становленні особистості, особливо для жінок, займають казки. Ті фантастичні історії, що читали нам батьки перед сном, ті казкові сюжети на основі яких знімали наші улюблені мультфільми. В кожної дівчини була улюблена казкова героїня, улюблена казка. А в дорослому житті дівчина чинить так, як чинила би її улюблениця.

Казка, це стратегія життя, якою ми користуємося в дорослому віці.

Інструкція до казкового життя


А якою була ваша улюблена казка?
Дуже наївно ставитися до казок, як до звичайних розважальних історій, що не мають під собою ніякого серйозного аргументу. Казки - один з найвідоміших засобів в психології вирішити проблему. До “казкового методу” зверталися такі генії психоаналізу як Фройд, Роршах, Розенцвейг. Тому користь казок ніколи неможна переоцінити. Скільки казкових сюжетів стільки і стратегій життя, але хотілося би виокремити найяскравіші. В основі казок для дівчат лежить любов, відносини, матері та дочки, чоловіка і жінки.

Іншою мовою це інструкція до того, що треба робити, щоб стати коханою, щасливою й зустріти “свого принца”.


[b] Попелюшка [/b]

Інструкція до казкового життя

Чи вам не здавалося дивною та родина, в якій жила попелюшка ? Безвольний батько, владна, сувора мачуха, яка душі не чує в двох своїх ледачих дочках і ненавидить працьовиту сором’язливу дівчинку - Попелюшку. Якщо переносити на реальне життя цей сюжет –то тут йдеться про погані відносини матері й дочки.

Цей сюжет – суб’єктивний, погляд дівчини на свою сім’ю: їй здається, що всі такі погані, а вона така бідна – нещасна та її ніхто не любить.

Далі був бал. Дівчина прийшла на нього, що від неї очей не відвести, з конкретною метою – справити враження на принца. Для того, щоб злі родички не впізнали попелюшку, вона одягає вуаль. Насправді вуаль –це символ того, що дівчина показалася принцові не справжня, під маскою, показалася такою, якою хотіла показатися. Далі слідує конкретна інструкція, як закохати в себе чоловіка Бути таємницю, яку чоловікові схочеться розгадати, піти з вечірки рано, залишити кришталеву туфельку. До речі,в оригіналі попелюшка загубила не туфельку, а чобіток оторочений хутром. Хутро було символом сексуальності і спокуси, тобто дівчина справила враження на принца своєю вродою і сексуальністю. Принц закохався в таємничу незнайомку. Казка закінчується на тому, що попелюшка виходить заміж, переїжджає до палацу й вони з принцом живуть довго й щасливо. А як саме ? В психології є синдром попелюшки, коли жінка постійно “пилить” чоловіка за безпорядок чи неувагу до своєї особи. Можливо так і проходило попелюшкино «довго та щасливо?».

Інструкція до казкового життя

[b]Синдром попелюшки[/b]

Анастасія, 30 років: “ Коли я розлучалася вперше, оточуючі мовчали, але коли я розлучалася з другим чоловіком – люди почали мене засуджувати, казали, “с жиру бесишся”. Мої екс - чоловіки були дуже хорошими, але у шлюбі мені постійно чогось не вистачало. Тепер мені здається, що мені ніхто не потрібний. Я не хочу ні від кого залежати і ніхто мені не указ. Я не хочу бути такою, як моя сестра. Так, вона має щасливий шлюб і трьох дітей, її наша мати завжди любила більше, більше цікавилась її долею, а до мене навіть на друге весілля не приїхала».

Інструкція до казкового життя


[b]Червоний капелюшок [/b]
Інструкція до казкового життя


Історія, яка відбувається в казці – застереження. Казка немов би говорить : “ ось, що буває з дівчатами, яких виховують мати і бабуся”. Тобто, коли у дівчинки немає батька. Майбутня жінка не знає як поводитись з представниками сильної статті.

Вона не розуміє, що в чоловіків інша психологія, та для досягнення своєї «мети» вони можуть набрехати і обдурити.

За сюжету червоний капелюшок йде до лісу з кошиком пиріжків. Ліс – це символ дорослішання, самостійності, перших власних помилок. В багатьох казках дитина йде до лісу, де на неї чекають пригоди. Прикладом є такі казки як “Ганзель і Греттель”, “Білосніжка”, “Гуси-лебеді”. От і тут червоний капелюшок йде отримувати життєвий досвід. Дівчинка зустрічає вовка, хитрого чоловіка, який побачив наївну легку здобич.Вовк вішає «лапшу» на вуха дівчинці, дізнається про її життя та придумує хитрий план. З’їдає бабусю червоного капелюшка, дурить наївне дитя, а потім з’їдає і його. Мисливці, які розрізали живота вовкові та врятували бабусю та дівчинку –символ тих, справжніх чоловіків, які прийдуть на допоможу в тяжкі хвилини, тих чесних і справедливих лицарів.
Інструкція до казкового життя


[b]Червоний капелюшок без капелюшка[/b]

Аня, 25 років : “ Мене виховували мати та бабуся. Я їх дуже люблю, але вони постійно казали мені, що всі чоловіки “сво..”. Вони вчили мене бути хорошою дівчинкою і я була. Але хороших дівчат часто тягне до поганих хлопців. Я була не винятком. Я зустріла хлопця в якого закохалась. Він був українцем, але мав якийсь бізнес в Голландії. Після місяця стосунків він зробив мені освідчення, запропанував поїхати з ним до Голандії. Мій наречений подобався моїй мамі та бабусі. Перед весіллям я від однієї людини дізналася,що він сутенер, що везе до Голландії дівчат, щоб зробити з них повій. Така доля чекала і на мене. На щастя, я дізналася про його шахрайство та запобігла такій нелегкій долі».

[b]Красуня та чудовисько[/b]
Інструкція до казкового життя

Банальна історія, коли красива молода дівчинка потрапляє до рук страшного, але заможного чоловіка. Особливо в нашому жорстокому суспільстві. У казці дівчину батько віддає чудовиську за те, що вона бажала більшого, аніж її сестри, не простих подарунків, а червону квіточку.

Це інструкція до того, як примусити себе закохатися в того, в кого потрібно. А коли закохаєшся, то навіть чудовисько здаватиметься тобі красенем, головне, що чудовисько те заможне й багате.

[b]Без грошей товста свиня, а з грошима Медведик[/b]

Вікторія 20 років : « Мій чоловік на багато старший за мене. Ми познайомилися, коли я вчилася з його сином на одному курсі. Коли я завагітніла від нього, то пішла з університету. Нащо мені працювати, якщо він може дозволити собі дарувати мені що завгодно. Так, я щаслива, я з дитинства хотіла розкішне життя».

[b]Васелина Премудра[/b]
Інструкція до казкового життя

Це російська народна казка і тут захоплює не стільки сюжет, як головна героїня. Нагадаю цю історію. Троє братів пускають з лука стріли в різні сторони.Та дівчина що спіймає стрілу –буде нареченою того брата, що пустив цю стрілу. Стріли двох братів потрапили до долонь красивих дівчат, а Іванову стрілу спіймала жаба- тою жабою була Васелину Премудра.

По факту ще не Іван обрав Васелину в дружини, це Васелина одружила його на собі. Казка говорить про те, що розумній жінці навіть краса не потрібна.


Жабеня знаходячись в палаці з легкістю виконує завдання царя, залишаючи в програші жінок братів Івана. Іван взагалі не розуміє що тут коється, все якось пройшло крізь нього. Наприкінці Васелина постає перед публікою не в образі жаби а як красива, юна особа. [b] Хоча з початку дівчина не була наділена вродою, щоб нею причарувати царевича, в неї були мудрість і розум що для “Іванів –дурнів”- смертельна зброя. [/b]

[b]Чи справді Премудра?[/b]

Інструкція до казкового життя


Коли Юлі було десять років з її сім ї пішов батько. Вона в цьому підсвідомо звинувачувала не тільки маму,а й себе, немов би інша сім’я батькові здалася кращою. Коли в Юлі з’явився коханий, Юля робила все, щоб він не пішов до іншої. Піклувалася про затишок вдома, позичала йому грошей, скільки потрібно, намагалася не помічати його романів з іншими жінками. Її коханий просто використовував Юлю. З його боку ніякого кохання там не було. Багато жінок вважають Юлю дуже мудрою.

[b]Снігова королева[/b]

Інструкція до казкового життя

Казка про те, що за своє кохання слід боротися та відстоювати його.

Все просто : Снігова Королева забрала Кая на Південний полюс, залишивши Герду на самоті. Герда - це прототип сильної жінки, яка не зважаючи на життєві труднощі проклала величезну відстань та повернула коханого додому. Тут зображена класична схема, як коханка уводить чоловіка з родини, а потім чоловік все ж таки повертається додому, через те, що йому бракує родинного тепла та затишку. Ця казка готує дівчат до сімейних негараздів й говорить, що чоловіка потрібно відстоювати, вчить жіночим хитрощам : сльозам, вчить іноді здаватися наївною, слабкою і тендітною.

Казка – застереження,щоб дівчата знали, що в цьому світи є жінки розумніші та вродливіші за них, але це не має означати, що вони можуть просто забрати у вас якусь річ, чи якогось чоловіка.


[b]шлях Герди[/b]

Інструкція до казкового життя

Від Марини пішов чоловік, залишивши її з маленькою донечкою, до своєї секретарки. Вона дуже довго засмучувалась, перебувала в депресії, страждала, а потім зрозуміла, що проблема в ній самій. Декілька років вона робила з себе жінку –мрію. Постійні тренування, салони краси, власний бізнес. Через 2 роки вона зустріла свого чоловіка, сама запросила його на побачення. Ще через півроку чоловік повернувся до неї, Але ще через півроку Марина зрозуміла, що він їй непотрібний.

Оцініть написане та прокоментуйте:

Дуже подобається
Подобається
Так собі
Не подобається

Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
Ендорфіни для душі, або чому я хочу в Сомалі
Соломiя Вiтвiтська : треба займатися тим, що приносить задоволення, i тодi все вийде
Гра на виснаження
Дивись, нас тепер троє: я, ти і моя хвороба
Віка Смикова: «Хотіла бути актрисою, а стала піарником»
Поліна Фоменкова: «Є лише єдиний шлях прожити своє життя недарма – це реалізувати потенціал, який є в кожного!»
Юлія Прядко: про безглуздість мрій і політ у космос, коли ракети немає
«Я думала, це я так добре розумію білоруську, а то була російська з акцентом»
По нотах особистості
Про що мріє радіотехнік
Я би хотів поєднати користь і розваги
«ВСЕ, ЩО Я БАЧУ ТЕПЕР – ОЧІ»
«Дванадцять років без алкоголю та з чіткими цілями у житті»: інтерв’ю із панк-рокером, що вчасно зупинився
Эстетика мрака: Резидент арт-лейбла EX_NEGATIVO
FEEL LIKE YOURSELF: ANASTASIA IVANOVA
«Життя в Україні очима іноземця»
«З серйозним обличчям круті ідеї не придумуються”
Ad altiora tendo – Я прагну вищих речей!
Крутий редактор чи котлети замість мрії
Я не пишу для того, щоб стати кимось чи щось зробити. Я просто хочу розказувати історії.
Новий Христофор Колумб
Євгенія Брага: “Завжди роби виклик самому собі”
«У мене немає мрій, у мене є довготрималі цілі», - дівчина з фотоапаратом.
Редактор ефірного промо: життя на полі бою
Віталій Ващук: «Займайтеся тим, від чого вас пре!».
Французька екзистенціалістка
Олександр Чорний: «Українським композиторам присутній бунтарський дух та ходіння «по лезу»
NK: Я люблю зморшки! Вони віддзеркалюють досвід і мудрість
Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»
Некомфортна зона комфорту
«Завжди хотіла пов’язати свою діяльність із словом»
Без сорому, книг та мистецтва: сповідь сучасного програміста
Мрії в дії: байдарки замість географії
Статус: у вічному пошуку
Наталія Ємеліна: “Секрет кар'єри: чесно, багато, якісно працювати і знати собі ціну”
Якщо ти молода, амбітна і православна
Роман Кравець: "Бути журналістом – це певною мірою благодійність"
Олексій Мандзій: "Колись казали, що в нас дві булави - три гетьмани, а тепер кажуть: "Дві теми - три експерта"
НОВИНИ - ЦЕ РЕЖИМ НОН-СТОП
Важливо шукати людей, які продукують сенси
Про журналістську професію Надії Петруньок - парламентського журналіста телеканалу NewsOne.
ЄВГЕНІЯ ДАВИДЕНКО: ЖУРНАЛІСТИКА - ЦЕ ПРОФЕСІЯ, ЯКА ВІДКРИВАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРИМІРЯТИ НА СОБІ ЧИ НЕ ВСІ ПРОФЕСІЇ!
Треба інтерв`ю - "люди самі знаходяться"
Презентації вибіркових дисциплін
Питання та програми дисциплін до іспитів ІІ семестр
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
(044) 481-45-61