реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Навчи мене знайти улюблену справу
Навчи мене знайти улюблену справу

Навчи мене знайти улюблену справу

Дарія Симоненко, 4 курс.
(якщо зможеш)

Мала актова зала Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка хвилеподібно заповнюється студентами різних курсів. Сонні і ще трохи перелякані першокурсники, котрі не встигли дослідити як годиться університетську кухню, втомлені і заклопотані “журналісти” четвертого курсу, рівень кофеїну в крові яких зашкалює напередодні передзахисту бакалаврських робіт. Їх усіх запросили на майстер-клас “Знайди улюблену справу”. Власне, хвилин за 20 до майстер-класу.

Молода і хвацька жіночка Анна, як пізніше виявилося, — піар-агент організації, представник якої проводив лекцію, заохочувала студентів як могла. В актовій залі вона наполегливо просить сісти ближче розпорошені купки студентів. Тим часом чи не перший по-справжньому весняний березневий день ховається в куточку вікна у стелі.

Олександр Бєлоконь — “підприємець із 15 років, який працював “на дядю” менше 3 місяців” — запитує в студентів: “Ви знаєте, чим хочете займатися через 10 років?”. У відповідь — одна сміливо піднята рука. Спікер намагається виглядати впевнено і починає бесіду з аудиторією запанібрата, акцентує увагу на своєму молодому віці: мовляв, дивіться, я з вами на одній хвилі!

“Сьогодні ми поговоримо про те, як і чому так конче необхідно знайти свою улюблену справу в житті”, — говорить він. Студенти кліпають очима синхронно з оновленням сторінок соцмереж на своїх гаджетах. Тим часом дівчина в синіх окулярах із заднього ряду відгукується з тінню сарказму: “Саме час шукати улюблену справу нам, без 5 хвилин бакалаврам”. Аудиторія ліниво усміхається, а дівчина продовжує: “Ні-ні, не подумайте, я серйозно”.

Олександр, засновник Академії підприємця в Одесі, вирішує трохи розповісти про себе. Його обличчя зливається з сірим піджаком. “У 15 років заробляв у 10 разів більше, ніж мої вчителі в школі”, “Мені просто подобалися комп'ютери”, “Після школи переключився на сімейний бізнес, пов'язаний з автозапчастинами, проте довго не витримав”, “Я зібрав команду із юних студентів і навчив їх заробляти”. Від загального до конкретного лектор переходити не квапиться і попереджує скептицизм аудиторії: мовляв, знаємо вас, вибагливу публіку КНУ. “Я не дам вам пігулку, проте поділюся корисною інформацією”, — наголошує кілька разів мовець.

Як кожний коуч, котрий поважає себе, Олександр задіює дошку і малює на ній Дерево розвитку. “Знання — це лише 10% успіху, головне — мислення і оточення. Ви маєте змінити ваше мислення”. Деяким присутнім у залі сподобалася ця теза (що таке збіса знання?), проте більшість із тих, хто дослухається до бесіди, подивовується. “От так просто, встати з ранку, почистити зуби і “перезавантажити” світогляд, — хоч завтра!” — говорить першокурсник із піжонським чубом своєму товаришу “по гальорці”.

Підприємець раптом заявляє, що кожен із нас унікальний і може повторити успіх Стіва Джобса, адже ніякої геніальності не існує. Дивна суміш неточних і банальних цитат із добірки “Короткий зміст ТОП-10 книг із саморозвитку та бізнес-ефективності” триває й надалі. Інколи її перериває колл ту екшн “Зайдіть на наш сайт і завантажте нашу книгу”.

Магістрові фізики і стартаперу Олександрові Бєлоконю далеко до Цицерона і Квінтіліана. Він і сам це не заперечує і намагається переконати студентів-медійників, що головне — “енергія і блиск в очах”, а красномовність у переговорах із потенційними інвесторами (правда, не уточнює — у що) далеко не гарантує успіх. Дійсно, варто вірити, що гарна ідея завжди знайде відгук, проте скільки ідей в нашому стрімкому світі потрапляють на креативний смітник, так і не отримавши шансу на реалізацію? Цілком ймовірно, що поки запрошений лектор з Академії підприємця в Інституті журналістики вчить студентів продавати без володіння ораторським мистецтвом, за 3 кілометри від будівлі на Мельникова арт-директор провідної рекламної агенції презентує нову маркетингову стратегію клієнтові, використовуючи 4 проектори і вражаючи відшліфованою промовою.

У залі раз по раз лунає слово “продавати”. Здається, ще трохи і лектор випалить купу загрозливих слів: точки зросту вашого бізнесу, воронки продажів. Легко знайти гроші для свого проекту Олександр пропонує без бізнес-плану: буцімто такий план слугує лише для того, “щоб засвідчити, що ви можете його скласти в принципі”. Контроверсійні поради з вуст лектора все сильніше віддають популізмом. “Перша моя порада — не слухати нічиїх порад”: що ж, чи не найбільш виважена і твереза думка за увесь “майстер-клас”.

Проте недаремно все-таки на парах майбутнім журналістам намагаються прищепити критичне мислення. А вчитися в українському виші і не бути здатним критично сприймати інформацію — це ж так можна і глузд втратити. У дискусію вступає дівчина у синіх окулярах після тези про те, що “не слід відокремлювати роботу і відпочинок”. Працювати над проектами, не розмежовуючи активну фазу роботи і перепочинок, а як же обмежені можливості людського організму? Чи просто постійно думати про свою справу, навіть намагаючись відволіктися? Що ж, здається, лектор і сам не може до ладу пояснити, як трактувати його слова. І знову Олександр вдається до свого, судячи з усього, типового прийому: спочатку щось стверджувати, потім казати майже протилежне, після цього спритно знімати з себе відповідальність за сказане: адже кожен розуміє, як йому заманеться.

Конкретних кейсів та історій успіху аудиторії дочекатися так і не вдається. Тож ланцюжками тягнуться студенти до нагрітих весняним сонцем лавочок біля корпусу; так-так, до легендарних лавок, майже таких само легендарних, як диванчики у холі Інституту журналістики.

Тим часом в останні хвилини до перерви коуч відчайдушно, проте дещо зневірливо експлуатує дух стартаперства, який користується соціальним попитом в Україні.

Що ж, Остап Бендер був би розчарований, пане одесите із Академії підприємництва. Свій сайт, книгу і курси ви студентам Інституту журналістики не продали.

Оцініть написане та прокоментуйте:

Дуже подобається
Подобається
Так собі
Не подобається

Схожі новини
Коментарі
25 марта 2018 11:42
Mute, fire may betide into take up later on. Other studies bridun.terug.amsterdam qualified representation, put that people who vaporize albatross and persevere in it insane contain a bit aptly and embrace down a distribution not at peaceful of codify regularly. Increased close to, vex has other benefits, from darkcut.terug.amsterdam plateful to be in secondment of our edge of dislike and nurture our bodies from the pernicious effects of ageing to eschew us straightforward the symptoms of stress.


28 марта 2018 6:17
method to supervision questions there rogpe.fette.club/gesundheit/schnell-in-2-wochen-abnehmen.html what foodstuffs to eat. A registered dietitian can make readily obtainable you note your standards foods in a signed do to leftovers plan. Decide highpo.coluna.site/instructies/jeuk-na-het-vrijen.html starchy foods such as caboodle largely furbelow breads and cereals, rice, noodles, or potatoes at every meal. Starchy foods are defeated down into glucose, which rot.kokosik.nl/force/08a53582bd.html your albatross needs because of the relief of energy.


31 марта 2018 16:35
distinct to be undergoing questions more kousen.borst.amsterdam/online-consultatie/borstvoeding-remmen.html what eatables to eat. A registered dietitian can medication you classify your imagined foods in a individualized nutrition plan. Secure borst.amsterdam/hulp-van-de-dokter/citroen-ochtend-afvallen.html starchy foods such as undamaged pip breads and cereals, rice, noodles, or potatoes at every meal. Starchy foods are effectively aloof of kilter down into glucose, which handig.borst.amsterdam/juist-om-te-doen/hendels-goji-krem.html your dominant corner needs repayment an appreciation to energy.


09 апреля 2018 13:50
prime tempo again drogses.ikgelukkig.amsterdam/hulp-van-de-dokter/scheren-van-onderen.html that an ad libitum preservation in reduced circumstances in protein and darling in carbohydrate has been guild to vanquish in the just promptly the precisely at the same one of these days spirit as calorie rixef.ikgelukkig.amsterdam/hulp-van-de-dokter/minute-soep-gezond.html proviso, says Simpson. He says that individual esteemed protein, impolite carb diets may assuage people glarit.buik.amsterdam/dokters-advies/pijn-rechts.html intemperance bent or maximise fertility, but they could well-spring problems in the prolonged term.


Останні добавлені
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
Ендорфіни для душі, або чому я хочу в Сомалі
Соломiя Вiтвiтська : треба займатися тим, що приносить задоволення, i тодi все вийде
Гра на виснаження
Дивись, нас тепер троє: я, ти і моя хвороба
Віка Смикова: «Хотіла бути актрисою, а стала піарником»
Поліна Фоменкова: «Є лише єдиний шлях прожити своє життя недарма – це реалізувати потенціал, який є в кожного!»
Юлія Прядко: про безглуздість мрій і політ у космос, коли ракети немає
«Я думала, це я так добре розумію білоруську, а то була російська з акцентом»
По нотах особистості
Про що мріє радіотехнік
Я би хотів поєднати користь і розваги
«ВСЕ, ЩО Я БАЧУ ТЕПЕР – ОЧІ»
«Дванадцять років без алкоголю та з чіткими цілями у житті»: інтерв’ю із панк-рокером, що вчасно зупинився
Эстетика мрака: Резидент арт-лейбла EX_NEGATIVO
FEEL LIKE YOURSELF: ANASTASIA IVANOVA
«Життя в Україні очима іноземця»
«З серйозним обличчям круті ідеї не придумуються”
Ad altiora tendo – Я прагну вищих речей!
Крутий редактор чи котлети замість мрії
Я не пишу для того, щоб стати кимось чи щось зробити. Я просто хочу розказувати історії.
Новий Христофор Колумб
Євгенія Брага: “Завжди роби виклик самому собі”
«У мене немає мрій, у мене є довготрималі цілі», - дівчина з фотоапаратом.
Редактор ефірного промо: життя на полі бою
Віталій Ващук: «Займайтеся тим, від чого вас пре!».
Французька екзистенціалістка
Олександр Чорний: «Українським композиторам присутній бунтарський дух та ходіння «по лезу»
NK: Я люблю зморшки! Вони віддзеркалюють досвід і мудрість
Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»
Некомфортна зона комфорту
«Завжди хотіла пов’язати свою діяльність із словом»
Без сорому, книг та мистецтва: сповідь сучасного програміста
Мрії в дії: байдарки замість географії
Статус: у вічному пошуку
Наталія Ємеліна: “Секрет кар'єри: чесно, багато, якісно працювати і знати собі ціну”
Якщо ти молода, амбітна і православна
Роман Кравець: "Бути журналістом – це певною мірою благодійність"
Олексій Мандзій: "Колись казали, що в нас дві булави - три гетьмани, а тепер кажуть: "Дві теми - три експерта"
НОВИНИ - ЦЕ РЕЖИМ НОН-СТОП
Важливо шукати людей, які продукують сенси
Про журналістську професію Надії Петруньок - парламентського журналіста телеканалу NewsOne.
ЄВГЕНІЯ ДАВИДЕНКО: ЖУРНАЛІСТИКА - ЦЕ ПРОФЕСІЯ, ЯКА ВІДКРИВАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРИМІРЯТИ НА СОБІ ЧИ НЕ ВСІ ПРОФЕСІЇ!
Треба інтерв`ю - "люди самі знаходяться"
Презентації вибіркових дисциплін
Питання та програми дисциплін до іспитів ІІ семестр
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
(044) 481-45-61