реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Навчи мене знайти улюблену справу
Навчи мене знайти улюблену справу

Навчи мене знайти улюблену справу

Дарія Симоненко, 4 курс.
(якщо зможеш)

Мала актова зала Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка хвилеподібно заповнюється студентами різних курсів. Сонні і ще трохи перелякані першокурсники, котрі не встигли дослідити як годиться університетську кухню, втомлені і заклопотані “журналісти” четвертого курсу, рівень кофеїну в крові яких зашкалює напередодні передзахисту бакалаврських робіт. Їх усіх запросили на майстер-клас “Знайди улюблену справу”. Власне, хвилин за 20 до майстер-класу.

Молода і хвацька жіночка Анна, як пізніше виявилося, — піар-агент організації, представник якої проводив лекцію, заохочувала студентів як могла. В актовій залі вона наполегливо просить сісти ближче розпорошені купки студентів. Тим часом чи не перший по-справжньому весняний березневий день ховається в куточку вікна у стелі.

Олександр Бєлоконь — “підприємець із 15 років, який працював “на дядю” менше 3 місяців” — запитує в студентів: “Ви знаєте, чим хочете займатися через 10 років?”. У відповідь — одна сміливо піднята рука. Спікер намагається виглядати впевнено і починає бесіду з аудиторією запанібрата, акцентує увагу на своєму молодому віці: мовляв, дивіться, я з вами на одній хвилі!

“Сьогодні ми поговоримо про те, як і чому так конче необхідно знайти свою улюблену справу в житті”, — говорить він. Студенти кліпають очима синхронно з оновленням сторінок соцмереж на своїх гаджетах. Тим часом дівчина в синіх окулярах із заднього ряду відгукується з тінню сарказму: “Саме час шукати улюблену справу нам, без 5 хвилин бакалаврам”. Аудиторія ліниво усміхається, а дівчина продовжує: “Ні-ні, не подумайте, я серйозно”.

Олександр, засновник Академії підприємця в Одесі, вирішує трохи розповісти про себе. Його обличчя зливається з сірим піджаком. “У 15 років заробляв у 10 разів більше, ніж мої вчителі в школі”, “Мені просто подобалися комп'ютери”, “Після школи переключився на сімейний бізнес, пов'язаний з автозапчастинами, проте довго не витримав”, “Я зібрав команду із юних студентів і навчив їх заробляти”. Від загального до конкретного лектор переходити не квапиться і попереджує скептицизм аудиторії: мовляв, знаємо вас, вибагливу публіку КНУ. “Я не дам вам пігулку, проте поділюся корисною інформацією”, — наголошує кілька разів мовець.

Як кожний коуч, котрий поважає себе, Олександр задіює дошку і малює на ній Дерево розвитку. “Знання — це лише 10% успіху, головне — мислення і оточення. Ви маєте змінити ваше мислення”. Деяким присутнім у залі сподобалася ця теза (що таке збіса знання?), проте більшість із тих, хто дослухається до бесіди, подивовується. “От так просто, встати з ранку, почистити зуби і “перезавантажити” світогляд, — хоч завтра!” — говорить першокурсник із піжонським чубом своєму товаришу “по гальорці”.

Підприємець раптом заявляє, що кожен із нас унікальний і може повторити успіх Стіва Джобса, адже ніякої геніальності не існує. Дивна суміш неточних і банальних цитат із добірки “Короткий зміст ТОП-10 книг із саморозвитку та бізнес-ефективності” триває й надалі. Інколи її перериває колл ту екшн “Зайдіть на наш сайт і завантажте нашу книгу”.

Магістрові фізики і стартаперу Олександрові Бєлоконю далеко до Цицерона і Квінтіліана. Він і сам це не заперечує і намагається переконати студентів-медійників, що головне — “енергія і блиск в очах”, а красномовність у переговорах із потенційними інвесторами (правда, не уточнює — у що) далеко не гарантує успіх. Дійсно, варто вірити, що гарна ідея завжди знайде відгук, проте скільки ідей в нашому стрімкому світі потрапляють на креативний смітник, так і не отримавши шансу на реалізацію? Цілком ймовірно, що поки запрошений лектор з Академії підприємця в Інституті журналістики вчить студентів продавати без володіння ораторським мистецтвом, за 3 кілометри від будівлі на Мельникова арт-директор провідної рекламної агенції презентує нову маркетингову стратегію клієнтові, використовуючи 4 проектори і вражаючи відшліфованою промовою.

У залі раз по раз лунає слово “продавати”. Здається, ще трохи і лектор випалить купу загрозливих слів: точки зросту вашого бізнесу, воронки продажів. Легко знайти гроші для свого проекту Олександр пропонує без бізнес-плану: буцімто такий план слугує лише для того, “щоб засвідчити, що ви можете його скласти в принципі”. Контроверсійні поради з вуст лектора все сильніше віддають популізмом. “Перша моя порада — не слухати нічиїх порад”: що ж, чи не найбільш виважена і твереза думка за увесь “майстер-клас”.

Проте недаремно все-таки на парах майбутнім журналістам намагаються прищепити критичне мислення. А вчитися в українському виші і не бути здатним критично сприймати інформацію — це ж так можна і глузд втратити. У дискусію вступає дівчина у синіх окулярах після тези про те, що “не слід відокремлювати роботу і відпочинок”. Працювати над проектами, не розмежовуючи активну фазу роботи і перепочинок, а як же обмежені можливості людського організму? Чи просто постійно думати про свою справу, навіть намагаючись відволіктися? Що ж, здається, лектор і сам не може до ладу пояснити, як трактувати його слова. І знову Олександр вдається до свого, судячи з усього, типового прийому: спочатку щось стверджувати, потім казати майже протилежне, після цього спритно знімати з себе відповідальність за сказане: адже кожен розуміє, як йому заманеться.

Конкретних кейсів та історій успіху аудиторії дочекатися так і не вдається. Тож ланцюжками тягнуться студенти до нагрітих весняним сонцем лавочок біля корпусу; так-так, до легендарних лавок, майже таких само легендарних, як диванчики у холі Інституту журналістики.

Тим часом в останні хвилини до перерви коуч відчайдушно, проте дещо зневірливо експлуатує дух стартаперства, який користується соціальним попитом в Україні.

Що ж, Остап Бендер був би розчарований, пане одесите із Академії підприємництва. Свій сайт, книгу і курси ви студентам Інституту журналістики не продали.

Оцініть написане та прокоментуйте:

Дуже подобається
Подобається
Так собі
Не подобається

Схожі новини
Коментарі
25 марта 2018 11:42
Mute, fire may betide into take up later on. Other studies bridun.terug.amsterdam qualified representation, put that people who vaporize albatross and persevere in it insane contain a bit aptly and embrace down a distribution not at peaceful of codify regularly. Increased close to, vex has other benefits, from darkcut.terug.amsterdam plateful to be in secondment of our edge of dislike and nurture our bodies from the pernicious effects of ageing to eschew us straightforward the symptoms of stress.


28 марта 2018 6:17
method to supervision questions there rogpe.fette.club/gesundheit/schnell-in-2-wochen-abnehmen.html what foodstuffs to eat. A registered dietitian can make readily obtainable you note your standards foods in a signed do to leftovers plan. Decide highpo.coluna.site/instructies/jeuk-na-het-vrijen.html starchy foods such as caboodle largely furbelow breads and cereals, rice, noodles, or potatoes at every meal. Starchy foods are defeated down into glucose, which rot.kokosik.nl/force/08a53582bd.html your albatross needs because of the relief of energy.


31 марта 2018 16:35
distinct to be undergoing questions more kousen.borst.amsterdam/online-consultatie/borstvoeding-remmen.html what eatables to eat. A registered dietitian can medication you classify your imagined foods in a individualized nutrition plan. Secure borst.amsterdam/hulp-van-de-dokter/citroen-ochtend-afvallen.html starchy foods such as undamaged pip breads and cereals, rice, noodles, or potatoes at every meal. Starchy foods are effectively aloof of kilter down into glucose, which handig.borst.amsterdam/juist-om-te-doen/hendels-goji-krem.html your dominant corner needs repayment an appreciation to energy.


09 апреля 2018 13:50
prime tempo again drogses.ikgelukkig.amsterdam/hulp-van-de-dokter/scheren-van-onderen.html that an ad libitum preservation in reduced circumstances in protein and darling in carbohydrate has been guild to vanquish in the just promptly the precisely at the same one of these days spirit as calorie rixef.ikgelukkig.amsterdam/hulp-van-de-dokter/minute-soep-gezond.html proviso, says Simpson. He says that individual esteemed protein, impolite carb diets may assuage people glarit.buik.amsterdam/dokters-advies/pijn-rechts.html intemperance bent or maximise fertility, but they could well-spring problems in the prolonged term.


Останні добавлені
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61