реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Огляд преси. Не війною єдиною
Огляд преси. Не війною єдиною

Огляд преси. Не війною єдиною

Дар'я Трапезнікова

Останнім часом рубрики «Суспільство»/«Життя»/«Людина» і т.д. рясніють матеріалами про військових, волонтерів, переселенців. Це не погано, але іноді складається враження, що в українському суспільстві інших проблем не існує, хоча вони нікуди не зникли і залишаються настільки ж гострими. Переглянемо випуски друкованих видань за грудень та з’ясуємо, чи так це.«Дзеркало тижня»: війна та її наслідки
Олена Розвадовська у своєму матеріалі «"Сіра зона" війни: ненависть vs віра, любов…» (№47) розповідає історії тих, хто побував у «сірій зоні» (як-от вона та її знайомий, що брав участь у АТО) чи проживає там і, можливо, ніколи не виїжджав із тих міст та містечок (основний акцент – на дітях). Авторка стверджує, що діти є ретрансляторами думок дорослих та телевізора. Тому вона не дратується, а засмучується, коли чує від них пропагандистські штампи.

«Я загрузла. І чим далі тим менше бачу бодай якусь перспективу покращення. Але одне розумію чітко — ненавистю й помстою змінити ситуацію на краще ніколи не вдасться. Тільки вірою і любов'ю…», - переконує Олена себе і читачів.

Світлана Кабачинська у матеріалі «У тилу»(№47) пише про Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М. Пирогова. Це один із найуспішніших волонтерських проектів, у рамках якого цивільні медики надавали медичну допомогу у зоні АТО. А нещодавно 11 мобільних бригад проїхалися Хмельниччиною і провели медогляд у селах. Понад 22 тис. селян зробили кардіограму, виміряли тиск та рівень глюкози у крові.

«Результати такого аналізу дають можливість ухвалювати аргументовані організаційні рішення в охороні здоров'я на державному рівні. Проте для цього чиновники від медицини мають хоча б уповні усвідомити, що їхній службовий обов'язок — охорона здоров'я населення. А тим часом цим уже і в тилу почали опікуватися не ті, кому держава платить за це наші гроші, а волонтери», - підсумовує авторка.

У тексті «Бійці "Невидимого батальйону", або Жінки до їжі не допускаються» (№48) Алла Котляр розповіла про перше соціологічне дослідження, присвячене участі жінок у конфлікті на сході України, та зібрала коментарі військових, психологів та самих представниць «слабкої» статі. Жінки в армії стикаються із багатьма проблемами: від поганого забезпечення та обмежень у службовому зростанні до нерозуміння з боку побратимів та оточення. Навівши аргументи усіх сторін, журналістка робить висновок: «Опитані жінки впевнені: армія з їхньою участю стане ефективнішою. Оскільки, по-перше, жінки не схильні до алкоголізму й значно рідше порушують дисципліну. А по-друге, вони часто кращі снайпери і медики, — в жінок краще розвинена дрібна моторика. Однак багато з опитаних чоловіків, визнаючи, що позитивні приклади участі жінок у воєнних діях є, все одно переконані: війна — справа не жіноча».

«Сегодня»: свято волонтерів

До Міжнародного дня волонтерів (5.12) газета надрукувала огляд «День волонтера: флаги и концерт» (№229). Артур Гор коротко описав святкові заходи, які відбулися не тільки у найбільших містах України, але й у світі. «За даними Всеукраїнського форуму благодійників, сьогодні волонтерством займається кожен шостий українець», - повідомив читачам журналіст. Поруч із цим матеріалом редакція помістила звернення Рината Ахметова, який є засновником Гуманітарного штабу «Поможем». Бізнесмен подякував тим, хто приходить на допомогу нужденним і запевнив, що його команда продовжить підтримувати жителів Донбасу.

«Вести»: сильніше за старість

У кінці листопада холдинг «Вести» запустив тематичний проект «Сильнее старости». Журналіст Влад Абрамов їздить по будинках престарілих Київщини, спілкується із керівництвом, персоналом та мешканцями. Розповідається у матеріалах і про потреби кожного із закладів, надаються контакти. На початку грудня світ побачив матеріал про будинки престарілих у селах Красилівці та Рудому під назвою «К нам лишь кандидаты перед выборами ездят".

«- Они ссорятся, мирятся, сплетничают, шутят, что ждут кавалеров да помоложе. Но им действительно не хватает внимания, гостей. Мы от Киева далеко, но волонтеров у себя ни разу не видели. К нам приезжают только кандидаты перед выборами. Но хоть большую часть окон поменяли, — улыбается директор. — А мы бы так хотели, чтобы кто-то поздравил наших стариков на Николая или на Рождество. Мы бы и концерт послушали, и сами спели».

«День»: мистецтво та відновлення

У № 222 вміщено замітку Марії Прокопенко «Мистецтво захистить» про дніпропетровський проект, присвячений проблемі виховання дітей у інтернатах. Його результат – виставка «Відкриваємо двері дітям» демонструватиметься у місцевому арт-центрі «Я Галерея» до 9 грудня. «Проект підготували у рамках однойменної громадянської кампанії, що в Україні стартувала 2013 року і спрямована на повну відмову від інтернатів з переходом до системи виховання дітей у сімейному середовищі», - пише журналістка.

У №227 можна прочитати тексти Тетяни Ільницької та Олени Чередниченко.

Перший має назву «Iз кожної ситуації є вихід» і розповідає про соціальну виставу, поставлену на Рівненщині. Вона складається з історій жінок, які гідно долали тяжкі життєві обставини, з власного досвіду знають, що таке боротьба із тяжкою хворобою, торгівля людьми, бідність та безправність. Одна з героїнь – художниця-переселенка з Луганщини Яна Уніченко, яка має особливі потреби. «Взагалі цей задум ми реалізували в рамках проекту «Залучення жінок сільської місцевості Рівненщини до процесів миротворення, популяризації культурних цінностей, духовності та моральності». Яна — світла людина, яка, до того ж, не здається. Саме тому взяли у постановку її історію», - кажуть організатори.

Другий, «Донбаський форс-мажор навчив нас знаходити вихід із будь-яких ситуацій» – інтерв’ю з Іриною Гапотченко, заступником мера м. Попасна (Луганщина) з гуманітарних питань. Пані Ірина розповіла про період перебування міста під ЛНР, кількість загиблих та масштаби руйнувань, темпи відновлення населеного пункту, зокрема про кількість робочих місць, про переселенців та проблеми, з якими вони стикалися. «Ми хочемо, аби вся Україна чула, що ми — живемо на українській території. Як би важко не було нам жити тут, у прифронтовій зоні, але ми — громадяни України», - висловила свою думку героїня матеріалу.

Справді, в найпопулярніших загальноукраїнських друкованих ЗМІ значну частину складають матеріали, так чи інакше пов’язані з ситуацією на сході України. Різноманіття тематик можна спостерігати у газеті «День» (хоча, безперечно, і там друкується значна кількість вищезгаданих текстів), своїм проектом про престарілих виділилася газета «Вести».

«Комсомольская правда в Украине» теж пише про різні незахищені групи населення (діти, люди з інвалідністю, ув’язнені). Але наявні численні порушення стандартів, наприклад, заголовок-знущання «Депутаты разрешат зэкам материться и не мыть туалеты» або матеріал «Взяла теплые штаны, кофту, игрушки и сказала братьям, что ухожу» про дітей, які втікли з дому, з наведенням імен та прізвищ, а також цитат малолітніх дітей. З цієї причини матеріали не включені до огляду.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
Ендорфіни для душі, або чому я хочу в Сомалі
Соломiя Вiтвiтська : треба займатися тим, що приносить задоволення, i тодi все вийде
Гра на виснаження
Дивись, нас тепер троє: я, ти і моя хвороба
Віка Смикова: «Хотіла бути актрисою, а стала піарником»
Поліна Фоменкова: «Є лише єдиний шлях прожити своє життя недарма – це реалізувати потенціал, який є в кожного!»
Юлія Прядко: про безглуздість мрій і політ у космос, коли ракети немає
«Я думала, це я так добре розумію білоруську, а то була російська з акцентом»
По нотах особистості
Про що мріє радіотехнік
Я би хотів поєднати користь і розваги
«ВСЕ, ЩО Я БАЧУ ТЕПЕР – ОЧІ»
«Дванадцять років без алкоголю та з чіткими цілями у житті»: інтерв’ю із панк-рокером, що вчасно зупинився
Эстетика мрака: Резидент арт-лейбла EX_NEGATIVO
FEEL LIKE YOURSELF: ANASTASIA IVANOVA
«Життя в Україні очима іноземця»
«З серйозним обличчям круті ідеї не придумуються”
Ad altiora tendo – Я прагну вищих речей!
Крутий редактор чи котлети замість мрії
Я не пишу для того, щоб стати кимось чи щось зробити. Я просто хочу розказувати історії.
Новий Христофор Колумб
Євгенія Брага: “Завжди роби виклик самому собі”
«У мене немає мрій, у мене є довготрималі цілі», - дівчина з фотоапаратом.
Редактор ефірного промо: життя на полі бою
Віталій Ващук: «Займайтеся тим, від чого вас пре!».
Французька екзистенціалістка
Олександр Чорний: «Українським композиторам присутній бунтарський дух та ходіння «по лезу»
NK: Я люблю зморшки! Вони віддзеркалюють досвід і мудрість
Уляна Бойко: «У мене ніколи не було заготовленої моделі поведінки. Але завжди було розуміння, що я несу відповідальність за продукт і за команду»
Некомфортна зона комфорту
«Завжди хотіла пов’язати свою діяльність із словом»
Без сорому, книг та мистецтва: сповідь сучасного програміста
Мрії в дії: байдарки замість географії
Статус: у вічному пошуку
Наталія Ємеліна: “Секрет кар'єри: чесно, багато, якісно працювати і знати собі ціну”
Якщо ти молода, амбітна і православна
Роман Кравець: "Бути журналістом – це певною мірою благодійність"
Олексій Мандзій: "Колись казали, що в нас дві булави - три гетьмани, а тепер кажуть: "Дві теми - три експерта"
НОВИНИ - ЦЕ РЕЖИМ НОН-СТОП
Важливо шукати людей, які продукують сенси
Про журналістську професію Надії Петруньок - парламентського журналіста телеканалу NewsOne.
ЄВГЕНІЯ ДАВИДЕНКО: ЖУРНАЛІСТИКА - ЦЕ ПРОФЕСІЯ, ЯКА ВІДКРИВАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРИМІРЯТИ НА СОБІ ЧИ НЕ ВСІ ПРОФЕСІЇ!
Треба інтерв`ю - "люди самі знаходяться"
Презентації вибіркових дисциплін
Питання та програми дисциплін до іспитів ІІ семестр
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
(044) 481-45-61