реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Огляд преси. Не війною єдиною
Огляд преси. Не війною єдиною

Огляд преси. Не війною єдиною

Дар'я Трапезнікова

Останнім часом рубрики «Суспільство»/«Життя»/«Людина» і т.д. рясніють матеріалами про військових, волонтерів, переселенців. Це не погано, але іноді складається враження, що в українському суспільстві інших проблем не існує, хоча вони нікуди не зникли і залишаються настільки ж гострими. Переглянемо випуски друкованих видань за грудень та з’ясуємо, чи так це.«Дзеркало тижня»: війна та її наслідки
Олена Розвадовська у своєму матеріалі «"Сіра зона" війни: ненависть vs віра, любов…» (№47) розповідає історії тих, хто побував у «сірій зоні» (як-от вона та її знайомий, що брав участь у АТО) чи проживає там і, можливо, ніколи не виїжджав із тих міст та містечок (основний акцент – на дітях). Авторка стверджує, що діти є ретрансляторами думок дорослих та телевізора. Тому вона не дратується, а засмучується, коли чує від них пропагандистські штампи.

«Я загрузла. І чим далі тим менше бачу бодай якусь перспективу покращення. Але одне розумію чітко — ненавистю й помстою змінити ситуацію на краще ніколи не вдасться. Тільки вірою і любов'ю…», - переконує Олена себе і читачів.

Світлана Кабачинська у матеріалі «У тилу»(№47) пише про Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М. Пирогова. Це один із найуспішніших волонтерських проектів, у рамках якого цивільні медики надавали медичну допомогу у зоні АТО. А нещодавно 11 мобільних бригад проїхалися Хмельниччиною і провели медогляд у селах. Понад 22 тис. селян зробили кардіограму, виміряли тиск та рівень глюкози у крові.

«Результати такого аналізу дають можливість ухвалювати аргументовані організаційні рішення в охороні здоров'я на державному рівні. Проте для цього чиновники від медицини мають хоча б уповні усвідомити, що їхній службовий обов'язок — охорона здоров'я населення. А тим часом цим уже і в тилу почали опікуватися не ті, кому держава платить за це наші гроші, а волонтери», - підсумовує авторка.

У тексті «Бійці "Невидимого батальйону", або Жінки до їжі не допускаються» (№48) Алла Котляр розповіла про перше соціологічне дослідження, присвячене участі жінок у конфлікті на сході України, та зібрала коментарі військових, психологів та самих представниць «слабкої» статі. Жінки в армії стикаються із багатьма проблемами: від поганого забезпечення та обмежень у службовому зростанні до нерозуміння з боку побратимів та оточення. Навівши аргументи усіх сторін, журналістка робить висновок: «Опитані жінки впевнені: армія з їхньою участю стане ефективнішою. Оскільки, по-перше, жінки не схильні до алкоголізму й значно рідше порушують дисципліну. А по-друге, вони часто кращі снайпери і медики, — в жінок краще розвинена дрібна моторика. Однак багато з опитаних чоловіків, визнаючи, що позитивні приклади участі жінок у воєнних діях є, все одно переконані: війна — справа не жіноча».

«Сегодня»: свято волонтерів

До Міжнародного дня волонтерів (5.12) газета надрукувала огляд «День волонтера: флаги и концерт» (№229). Артур Гор коротко описав святкові заходи, які відбулися не тільки у найбільших містах України, але й у світі. «За даними Всеукраїнського форуму благодійників, сьогодні волонтерством займається кожен шостий українець», - повідомив читачам журналіст. Поруч із цим матеріалом редакція помістила звернення Рината Ахметова, який є засновником Гуманітарного штабу «Поможем». Бізнесмен подякував тим, хто приходить на допомогу нужденним і запевнив, що його команда продовжить підтримувати жителів Донбасу.

«Вести»: сильніше за старість

У кінці листопада холдинг «Вести» запустив тематичний проект «Сильнее старости». Журналіст Влад Абрамов їздить по будинках престарілих Київщини, спілкується із керівництвом, персоналом та мешканцями. Розповідається у матеріалах і про потреби кожного із закладів, надаються контакти. На початку грудня світ побачив матеріал про будинки престарілих у селах Красилівці та Рудому під назвою «К нам лишь кандидаты перед выборами ездят".

«- Они ссорятся, мирятся, сплетничают, шутят, что ждут кавалеров да помоложе. Но им действительно не хватает внимания, гостей. Мы от Киева далеко, но волонтеров у себя ни разу не видели. К нам приезжают только кандидаты перед выборами. Но хоть большую часть окон поменяли, — улыбается директор. — А мы бы так хотели, чтобы кто-то поздравил наших стариков на Николая или на Рождество. Мы бы и концерт послушали, и сами спели».

«День»: мистецтво та відновлення

У № 222 вміщено замітку Марії Прокопенко «Мистецтво захистить» про дніпропетровський проект, присвячений проблемі виховання дітей у інтернатах. Його результат – виставка «Відкриваємо двері дітям» демонструватиметься у місцевому арт-центрі «Я Галерея» до 9 грудня. «Проект підготували у рамках однойменної громадянської кампанії, що в Україні стартувала 2013 року і спрямована на повну відмову від інтернатів з переходом до системи виховання дітей у сімейному середовищі», - пише журналістка.

У №227 можна прочитати тексти Тетяни Ільницької та Олени Чередниченко.

Перший має назву «Iз кожної ситуації є вихід» і розповідає про соціальну виставу, поставлену на Рівненщині. Вона складається з історій жінок, які гідно долали тяжкі життєві обставини, з власного досвіду знають, що таке боротьба із тяжкою хворобою, торгівля людьми, бідність та безправність. Одна з героїнь – художниця-переселенка з Луганщини Яна Уніченко, яка має особливі потреби. «Взагалі цей задум ми реалізували в рамках проекту «Залучення жінок сільської місцевості Рівненщини до процесів миротворення, популяризації культурних цінностей, духовності та моральності». Яна — світла людина, яка, до того ж, не здається. Саме тому взяли у постановку її історію», - кажуть організатори.

Другий, «Донбаський форс-мажор навчив нас знаходити вихід із будь-яких ситуацій» – інтерв’ю з Іриною Гапотченко, заступником мера м. Попасна (Луганщина) з гуманітарних питань. Пані Ірина розповіла про період перебування міста під ЛНР, кількість загиблих та масштаби руйнувань, темпи відновлення населеного пункту, зокрема про кількість робочих місць, про переселенців та проблеми, з якими вони стикалися. «Ми хочемо, аби вся Україна чула, що ми — живемо на українській території. Як би важко не було нам жити тут, у прифронтовій зоні, але ми — громадяни України», - висловила свою думку героїня матеріалу.

Справді, в найпопулярніших загальноукраїнських друкованих ЗМІ значну частину складають матеріали, так чи інакше пов’язані з ситуацією на сході України. Різноманіття тематик можна спостерігати у газеті «День» (хоча, безперечно, і там друкується значна кількість вищезгаданих текстів), своїм проектом про престарілих виділилася газета «Вести».

«Комсомольская правда в Украине» теж пише про різні незахищені групи населення (діти, люди з інвалідністю, ув’язнені). Але наявні численні порушення стандартів, наприклад, заголовок-знущання «Депутаты разрешат зэкам материться и не мыть туалеты» або матеріал «Взяла теплые штаны, кофту, игрушки и сказала братьям, что ухожу» про дітей, які втікли з дому, з наведенням імен та прізвищ, а також цитат малолітніх дітей. З цієї причини матеріали не включені до огляду.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61