реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / СТУДЕНТСЬКИЙ КВН І З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ
СТУДЕНТСЬКИЙ КВН І З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ

СТУДЕНТСЬКИЙ КВН І З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ

Ліза Криворучкіна

Мабуть, у багатьох студентське життя асоціюється з веселими компаніями, гучними вечірками та, звичайно ж, грою в КВН. КВНщики мають не лише почуття гумору, але й швидку реакцію, гострий розум та неабияку кмітливість. Вони чудові актори й просто «обаяшки». Але чи усе так у легко у КВНському житті? Як же насправді створюється матеріал, який змушує публіку сміятись?Мені пощастило. На першому курсі я пройшла кастинг у команду Інституту журналістики «Егоїсти». Я ще у школі грала в КВН, але лише в університеті зрозуміла, що це дещо більше, ніж просто гра, і важливіше, ніж просто хоббі. Я спробую відкрити завісу та розповісти – що ж таке справжній студентський КВН.

КВН І НАВЧАННЯ

Викладачів, що підтримують таке захоплення студентів можна перерахувати на пальцях. Одні кажуть, що "хіханькі да хаханькі неприпустимі у такий для країни час", інші – "ти дограєшся, і я тобі залік не поставлю".

Заняття КВН зовсім не означає, що ми забуваємо про навчання, ні! Якщо серед вас є такі, хто дочитає до кінця – ви зрозумієте, чому студенти віддають грі стільки часу та енергії.

З року в рік ми не полишаємо сподівань, що нас зрозуміють та підтримають . Тим паче ми працюємо на імідж Інституту. А це не так просто.

КОМАНДА

КВК – це, перш за все, командна гра. Тому, щоб досягти успіху, необхідно зібрати гарних сценаристів, комедійних акторів, веселих дикторів та блискучих імпровізаторів. Знайти «деталі» для цього «пазлу» складно, але якщо його правильно зібрати – вважайте, що перемога у вас в кишені. Річ у тім, що у Клубі Веселих та «Находчівих» велике розмаїття конкурсів – від перевірки ваших здібностей до написання жартів до визначення «наймузичнішої» команди. Група людей, що хоче називати себе «КВНщиками» має відповідати усім критеріям, яких вимагає це змагання.

Наша інститутська команда вдало поєднує у собі акторів та сценаристів. У нашому арсеналі є і Капітан-Мачо, і ліричний романтик, і гламурна блондиночка, і сильна та незалежна баришня, і маленька дівчинка, що картавить (це, до речі, я) і т.д.

Але необхідно вчитися, щоб розкрити потенціал команди у повному обсязі. Численні репетиції, купа проведеного разом часу, вправи на розвиток кмітливості та навичок імпровізації дають свій результат – команди, що у минулому сезоні пасли задніх, у цьому році дивують жюрі й конкурентів набутим досвідом.

Команда – це ті, хто супроводжують тебе протягом усієї «КВНської» кар’єри. Вони мають бути твоїми найліпшими друзями, інакше зібратися для досягнення загальної мети буде надто важко.


СТУДЕНТСЬКИЙ КВН І З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ

СЦЕНАРІЙ

Написати щось, що буде нереально смішним, нереально важко. Формула вдалої мініатюри – це цікава ідея + жарт + незвичайне завершення. Здавалося б, що тут складного? Ага, не все так просто! Тексти, що змушують команду плакати від сміху, можуть бути незрозумілими для публіки, а це у КВНі просто провал. Відсутність навіть одного з компонентів зробить навіть прекрасну ідею нудною, жарт пласким, а завершення примітивним.

Варто завжди пам’ятати, в якому університеті ти навчаєшся, стежити за його життям та цікавими подіями, тоді жарти будуть актуальними та точно сподобаються публіці. Кому б не хотілося почути зі сцени червоного корпусу жарт про багатих кімошників, іноземців на юридичному або общаги на ВДНХ? Студенти просто обожнюють жарти про викладачів, найпопулярніших особистостей, а також про футбол, клуби та них самих.

А ще: скільки нереальних ідей загинуло лише через те, що ми не змогли вигадати, як їх завершити! І скільки чудових мініатюр, які, на жаль, не підходять для рівня міжфакультетного КВН! Найголовніше – це зрозуміти, на якого глядача ти розраховуєш, та знайти баланс між рівнем звичайних студентів та жюрі.

РЕДАКТУРА

Ці 9 літер наводять на будь-яку команду КВН неабиякий жах. Саме тут вирішується доля усіх жартів, мініатюр, пісень, вигаданих командою. Це суд, але точно не найгуманніший у світі. За цим, начебто не страшним, словом стоять страшні люди, які точно знають, чого хоче публіка, чи жартували раніше на цю тему, і чи сподобається це жюрі. Це своєрідна «поліція нравів», адже вона ретельно перевіряє матеріал на чорний гумор, заборонені теми і таке інше, що дуже хотілося б почути, але совість не дозволяє.

КОНКУРЕНЦІЯ

На Міжфаці в КНУ імені Тараса Шевченка завжди панує дружня атмосфера. Команди обмінюються реквізитом, адекватно оцінюють матеріал одне одного та іноді навіть співпрацюють. КВН – одна велика сім’я і це чиста правда. Редактура – батьки, які іноді дають підзатильника, жюрі – родичі, що час від часу навідуються зі словами «як ти виріс вже, а нєвєсти все нема», а команди інших факультетів – брати й сестри.

РЕПЕТИЦІЇ

Написати матеріал – одна справа. Інша – поставити його на сцені так, щоб точно й однозначно передати задум та ідею. КВН – це така школа для акторів. Швидкість, щирість, кумедність – без цього не можливо відіграти матеріал та отримати омріяні суддівські п’ятірки.
КВНщики живуть на сцені перед фестивалями та іграми. Нехай мені вибачають викладачі, але НЕМОЖЛИВО думати про пари, коли у твоїй голові ціла схема про те, з якої куліси виходити, куди передавати мікрофон, і після яких слів ти маєш щось зробити. З ранку до пізнього вечора команда просто забуває про навколишній світ. Залишається лише сценарій, сцена, тормозок з дому і гучний сміх.
Витримати темп підготовки до гри дуже важко. Це ніби сессія, але відбувається вона 5 разів на сезон і підготовка до неї не зупиняється.

ГРА


Момент істини. Хаос, вакханалія і купа інших слів, які тільки можуть описати безлад, можуть стати синонімами до слова «гра». ОБОВ’ЯЗКОВО хтось забуде реквізит, хтось сценарій, а звукооператор сплутає години і запізниться. Це день, коли увесь світ проти вас, але ви не здаєтесь.
Почуття, коли руки трусяться, ноги ватні, а жюрі дивиться, ніби ти вкрав у них щось, знає кожен КВНщик. А нічний жах – це жарт, на який не реагує публіка. Хочеться втекти, але ти розумієш, що без падінь немає злетів. Достатньо почути сміх у залі – і ти почуваєшся краще, ніж будь-коли.
Заради дня гри взагалі варто займатись КВН. Адреналін зашкалює, ти готовий підкорювати гори, відчуваєш себе впевнено і точно знаєш, що мама в залі точно буде сміятися. А якщо команді пощастило, і у них є група підтримки, то чути зі сцени їх гучні крики - величезне щастя.

Ми студенти і ми розуміємо, що найголовніше – це навчання. Ми знаємо, як викладачі не люблять, коли ми на їх «Де ви були на минулії парі?» відповідаємо «Та КВН же був...». Ми знаємо, як дістаємо деколи своїми жартами, але ж зізнайтеся – вам смішно!:)

КВН – це стиль життя. Навряд чи можна зрозуміти усе, не спробувавши. Але воно того вартує.

Як-то кажуть, один раз КВНщик і на все життя КВНщик.
Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
Жага до перемог
(044) 481-45-61