реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / And All That Jazz. Історія молодого саксофоніста Олексія Яцина
And All That Jazz. Історія молодого саксофоніста Олексія Яцина

And All That Jazz. Історія молодого саксофоніста Олексія Яцина

Анна Кудрявцева
Саксофоніст Олексій Яцина розповів про концерт The Cancel в Києві, про молоду групу Homies Experiment і про джерела свого музичного натхнення.


Як це взагалі - бути музикантом- початківцем в Україні? Які основні складності, з якими ти стикаєшся?


-Бути молодим музикантом в Україні зараз дуже цікаво. З'явилося безліч можливостей бути почутим і побаченим - є інтернет, є камера. Єдина складність мабуть полягає в тому, що потрібно встигати багато всього одразу - і практикуватися в грі, і вчитися, і працювати. Іноді для цього просто не вистачає дисципліни. Але крім цього ніяких перешкод я не бачу.

-Чому саме саксофон? Чому не стандартні фортепьяно або скрипка?

-О, це досить смішна історія. Коли мені було років п'ять чи шість, по телевізору крутили серіал "Nightman". І ось головний герой - оцей самий Найтмен - крім того, що рятував людей, ще грав на саксофоні! Мені здавалося, що це шалено круто. І тоді я подумав: «Так, це воно!» Тому я заявив про бажання грати на саксофоні родині - і батьки відвели мене до музичної школи. І ось, в мене жевріє надія, що зараз мені дадуть саксофон і я буду грати, але замість цього я раптом отримую блок-флейту! Більше того, мені повідомляють, що на цьому мені грати цілий рік! Уявляєш моє розчарування? (сміється) Проте, як би там не було, рік я вистраждав, блок-флейту зненавидів, але таки досяг свого - став грати на саксофоні.

-Але незважаючи на це, твій "прихід" в професію був нетиповим. Розповіси про те, як кинув вчитися на пілота заради гри на саксофоні?

-Мій батько - пілот, і він безумовно хотів продовжити "династію". А я в 17 років особливо не замислювався, чого мені хочеться і ким мені бути. Що ти взагалі в такому віці розумієш? Так що коли мене запитали: "Будеш пілотом?" - я легко погодився. Вступив до Кіровоградської льотної академії, де провчився два курси. Там я також продовжував заняття на саксофоні, грав у оркестрі. Поступово я розумів, що все менше і менше часу я виділяю на вивчення університетської програми і відвідування занять, і все більше на гру і репетиції. В якийсь момент усвідомив, що досить по-дурному було б продовжувати так далі, і після третього семестру, взимку, оголосив батькам про своє рішення вступати до Київського училища ім. Р. М. Глієра. Вони, безумовно, були в шоці. Довго (не пам'ятаю точно скільки) ми з батьком не розмовляли. Але врешті-решт усе владналося!

-В п'ятницю The Cancel Live Band відіграли концерт у клубі Atlas. Які враження від виступу, від аудиторії і від самого себе?

-Якщо чесно, я не очікував, що прийде так багато людей. Ми з хлопцями із групи сиділи в гримерці і прикидували, скільки може зібратися народу. Пам'ятаю, казали: "Якщо хоч півзали буде заповнено — це просто чудово". Я виходив на сцену першим, за мною Коля, наш гітарист. Дивлюся в зал і запитую його: "Ти бачив скільки народу прийшло?", А він: "Ага", і ми разом такі "Оце так ..". Загалом, це було дійсно несподівано і приємно. Аудиторія зустрічала нас дуже тепло. Спочатку і ми, і слухачі були трошки скуті, але потім процес пішов. Я дивлюся на людей, а вони ось так в такт музиці головою качають, і я думаю сам собі: "Так-так, все виходить непогано!". Ми, правду кажучи, такого ефекту і добивалися - це називається "драматургія концерту". Розставляли треки таким чином, щоб поступово підвести слухачів до кульмінації. З приводу своїх відчуттів ..

-The Cancel складається з двох учасників: Андрія Зеленського та Дмитра Фєдусєва. З тобою та іншими хлопцями дует об'єднався конкретно заради концерту 16 жовтня. Як вони вас знайшли? І як тобі взагалі досвід роботи з Андрієм?

-Вишло так, що Влад Кривін - організатор цього концерту - розмістив оголошення: «розшукується саксофоніст» (сміється). Моя сестра Саша побачила його і постфактум повідомила, що підписала мене на прослуховування. Я не пам'ятаю, як це точно було, але ми зв'язалися з Владом, і в ході розмови він сказав, що йому ще потрібні гітарист і басист. А оскільки я граю в групі "Homies Experiment", де у нас є готовий склад, то я запропонував її учасників - Колю і Олега. З Олегом не вийшло, він мав їхати в Італію до батьків. А ми з Колею прийшли на прослуховування і відразу сподобалися Владу.
Що стосується роботи з Андрієм, то за півроку ми з ним практично не репетирували. Ми збиралися, включали його біт і грали. Він приїхав один раз на концерт в телепорт, який, що унікально, транслювався в прямому ефірі в інтернеті і люди з різних країн могли його дивитися. А вже наступного разу був у п'ятницю, щоб порепетировать і відіграти цей концерт. Так що з ним ми мало грали. Частина треків була повною імпровізацією, як Андрій і оголосив на початку, особливо останній - ми взагалі не планували його грати.

-Андрій Зеленський запросив на ваші майбутні концерти в Харкові, Львові та Одесі. Коли це може бути і чого аудиторія може очікувати від них? Це будуть нові імпровізації? Чи старі треки, що вже знайшли палких шанувальників?

-Програма, швидше за все, буде тією ж. Але для нас не становить великої проблеми підготувати нові треки. Насправді, одна репетиція - і все може бути готове. Тут питання в активізації народу: якщо все вирішать мовляв "Давайте сьогодні зробимо п'ять пісень!", Тоді ці п'ять пісень будуть зроблені. Але я думаю, що кістяк програми залишиться колишнім. А що стосується того, коли будуть ці концерти, я чесно кажучи, не знаю.

-Крім The Cancel Live Band ти граєш в молодій групі «Homies Experiment», яка створює кавери пісень. Наскільки мені відомо, 6 листопада у вас буде концерт. Розкажи про нього і про групу побільше.


- Імовірність концерту 6 листопада становить приблизно 80% (сміється), але однозначно відбудеться наш найближчий виступ 23 жовтня в Білій Церкві. Це перше. Про групу: у лютому цього року Коля Зінченко, Андрій Варламов і я зібрали бенд. Вирішили знімати разом Гараж (назва приміщення незабаром перетворилася у власну назву -прийм.авт. А.К.) - Андрій знайшов чудове місце. Ми почали там займатися. Спочатку було страшенно холодно, в нас просто відмерзали пальці. Але потім трохи потеплішало, і до того ж у групи з'явився бассист - наш одногрупник Олег, з яким музика стала краще. «Приніс весну до нашого Гаражу і басс до музики». Він розплачеться, якщо прочитає це. (сміється) Потім Коля покликав Соню - вокалістку. І все - з'явився повний склад і пісні, які ми хотіли робити, а значить і фронт робіт.

Зараз ми почали трошки зміщувати акценти в програмі у бік хіп-хопу: намагаємося балансувати між тим, що люди добре знають, і невідомими піснями, які, на наш погляд, є гарним матеріалом. Взагалі от не люблю слово "кавєр", "кавєра": що за кавєра? Коври повісили? У Роберта Гласпера (джазовий піаніст і продюсер - прим. авт. А.К.), наприклад, це називається "варіація". Іншими словами, є якась тема, а він пише на неї варіацію. Ми намагаємося працювати у тому ж дусі. Беремо тему, переосмислюємо її і кожен додає щось своє. Можемо змінити біт або грув. Робимо аранжування, зокрема на Океан Ельзи. Нещодавно робили аранжування на «Get Lucky", так тепер вона нікому не подобається (сміється). Ми її гарненько так «поламали». Всі говорять «Нє, ну прикольно, але вона звучить якось дивно ...». Там же взагалі розмір 4 \ 4, а ми зробили 7 \ 8 і всі такі: «Що відбувається взагалі?». Ніхто нічого не розуміє, але нам між собою весело!

-На попередньому концерті Homies Experiment, ти читав реп. Звідки з'явилася така ідея і як тобі було в новій ролі?


-Почалося з того, що Коля переглянув всі частини фільмів про Фредді Крюгера. І написав про нього пісню. Вона ось про що: є хлопець і є дівчина, яка хлопцеві дуже подобається. Але його залицяння вона не заохочує. Не тому, що він їй нецікавий, а тому що тато її - це сам Фредді Крюгер! І якщо між ними виникнуть стосунки, то герою буде непереливки. Спочатку ми думали, що мелодекламувати буде Соня, але потім я почав потихеньку читати текст і хлопці запропонували мені спробувати. Я і спробував, а всім дуже сподобалося. Так мені і дісталася ця роль. Для мене це, звичайно, абсолютно новий досвід. Але все одно читати реп мені подобається: дуже круто розвиває ритмічно. Починаєш розуміти певну ритмічну структуру, як люди мислять, як ті ж репери розставляють акценти у фразах. Я думаю, з часом у мене це може класно виходити.

-Наскільки для тебе, як для артиста, важливо визнання публіки?


-Мені хотілося б, щоб людям просто подобалася хороша музика і все. Щоб у мене виходило робити хорошу музику і людям подобалося її слухати. А якщо говорити про щось на зразок великої слави і тому подібного ... Ні, мені це не дуже до душі.

-Що слухає молодий український музикант? Які твої вподобання?

-Я дуже довго не розумів Уейна Шортера. Я чув, що це круто, але не розумів! Знаєш, як воно буває: щось довго робиш, а потім раптом реально усвідомлюєш, що ти це робиш і заради чого. Так і з прослуховуванням. І ось зовсім нещодавно мене неначе шибануло по голові. Я просто послухав його і подумав: «Нічого собі...». Також останнім часом слухаю багато хіп-хопу - і тому що подобається, і з причини того, що це потрібно для груп, в яких я граю. Слухаю Mos Def і Кендрика Ламарра. І Марка Тернера, завдяки якому я почав розуміти сучасний джаз - той, який створюють і грають зараз. Роберт Гласпер - це взагалі ключовий персонаж. У нього є альбоми на межі r'n'b, джазу та хіп-хопу, де він всі ці напрямки скомпонував дуже красиво.
З тих, кого я любив завжди і завдяки кому я полюбив джаз: Джон Колтрейн, Сонні Роллінз, піаніст Білл Еванс - хоч я і не розумію багато чого в його музиці, (можливо тому, що я не піаніст). Барабанщиків слухаю, таких як Кріс Дейв і Джастін Браун -просто неймовірний барабанщик в сенсі підходу до ритму і до акомпанементу. Він приїжджав до Києва з амброзією Акінмусіром.
І Майлз Девіс, звичайно ж Майлз Девіс.

фото до матеріалу - Олег Мартинюк
Схожі новини
Коментарі
Додати коментар
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Останні добавлені
Питання та програми дисциплін до іспитів ІІ семестр
Антоніна Предко: «Жіноча стать в кіберспорті — це проблема»
AdreN: «Моя роль — найважливіша, якщо я з нею не можу впоратись, то гра може піти не в те русло»
«Київ під підошвою» - концерт Oxxxy в Stereo Plaza
ФК «Динамо» Київ провів Весняний кубок з ком’пютерного футболу
Картини Євгена Гули: кольорова віртуозність
Одноденна практика в УНІАНі
Розкішні тропіки – у центрі столиці!
День практики в «УКРІНФОРМІ»
"Капітолій", №1, 10.12.2016 (50 сторінок А4)
"Меркурій. Детектор правди".№1. (64 сторінки А4)
У Києві нагородили лауреатів премії імені В’ячеслава Чорновола
"САПФО" №6, 2016 (8 сторінок А3)
Українці переживають, але ще не все втрачено
Керуй, якщо зможеш
"САПФО" №5, 2016 (8 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №6, 2016 (8 сторінок А3)
«Давай виключим світло і будем мовчати»
Дідусь Ленін пішов на пенсію
«Joy Fest»: відкритий доступ до мистецтва
«Иерусалим» теперь в Киеве
Не одні у каное.
«Звездный город» 2.0
Творчість серед кам’яних джунглів
Шалені й молоді
"Art і Шо тут проісходіт" №5, 2016 (12 сторінок А3)
The Washington Post – карати (,) не можна (,) помилувати
"Art і Шо тут проісходіт" №4, 2016 (8 сторінок А3)
"САПФО" №4, 2016 (8 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №3, 2016 (8 сторінок А3)
Best тому що KNU fest
"САПФО" №2, 2016 (16 сторінок А3)
Чим живе сучасний Донецьк? Репортаж.
«Дорога до Інституту. Думки про все і ні про що»
"САПФО" №3, 2016 (12 сторінок А3)
«Проти мене розгорнули технології «чорного піару»
"Art і Шо тут проісходіт" №2, 2016 (12 сторінок А3)
"Art і Шо тут проісходіт" №1, 2016 (8 сторінок А3)
Кіно та вибори. Повернення.
"САПФО" №1, 2016 (16 сторінок А3)
Дорога додому
Мелодія театру: гармонія в душі
ЧЕРНІГІВ ІСТОРИЧНИЙ: ВСЕ, ЯК УПЕРШЕ
НАРОДЕ, МИ ПРАЦЮЄМО!
Подорож з ІЖ додому
Студенти Інституту журналістики попрацювали у Верховній Раді України
Наталя Іщенко поділилася власним досвідом зі студентами Інституту журналістики
«Та у них, виявляється, класні тексти!»
WINE NOT?
На швидкості вітру та дощу
ПРАЗДНИК И ЛИМОНЫ
Заклинателька злив
ЗАЛІЗНИЦЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ
Водій «сьомої категорії»
Жизнь на высоте
Дорожня романтика
Уночі все більш щире, справжнє...
«Тепер я байкер тільки в душі»
Робота водія важка не так фізично, як психологічно
Обратная сторона «баранки»
(044) 481-45-61