реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ / Аня Кудрявцева: «Наш інститут — такий собі маленький «совок»» - газета "ПроJект"
Аня Кудрявцева: «Наш інститут — такий собі маленький «совок»» -  газета

Аня Кудрявцева: «Наш інститут — такий собі маленький «совок»» - газета "ПроJект"

Дарія Симоненко, 3 курс.
Аня Кудрявцева: «Наш інститут — такий собі маленький «совок»»

19-річна Анна Кудрявцева три семестри вивчала філософію в Києво-Могилянській академії, тепер – студентка першого курсу Інституту журналістики. Дівчина відвідує курси акторського мистецтва і бере уроки вокалу в мами. Про свої будні в новому виші, перші кроки в мистецькій журналістиці та боротьбу з адміністрацією за обрану спеціалізацію Аня розповіла мені в найзатишнішому куточку альма-матер — на другому поверсі їдальні.

Наша зустріч з Анею вдалася не з першого разу. На тижні мене заскочила тимчасова робота, Аня жне дуже добре почувалася. Але навіть перенесення зустрічі з її ініціативи не відбило бажання поспілкуватися. У нашому короткому листуванні в соцмережі дівчина була більш ніж ввічливою і позбавленою інфантильності, яку можна пробачити першокурснику.

Вперше я натрапила на сторінку Ані, побачивши в одного з моїх друзів репост її допису. Виявилося, що першокурсниця зовсім не цікавиться прийомами SMM і загалом використовує соціальні мережі, аби відстежувати події, які хочеться відвідати і про які хочеться написати. Але звернутися до аудиторії змусив не дуже приємний і типовий для нашого інституту інцидент — адміністрація відмовила першокурсникам у формуванні групи мистецької журналістики. Немає спеціалістів, немає грошей, немає програми. Наприкінці першого року навчання студенти спеціальності «журналістика» обирають спеціалізацію, бо на другому курсі формуються нові групи. Вибір дійсно важливий, хоча й більшість іжівців не вважають, що вивчення кількох предметів за спеціалізацією щось змінює в плані професійного зросту.

Аня Кудрявцева та її однодумці, яких назбиралося близько двадцяти людей, подали заяви щодо створення групи, яка б навчалася журналістиці в сфері мистецтва, адже цьогоріч першокурсникам дозволили обирати спеціалізації. У мого курсу два роки тому такої можливості не було. Що ж, «жити по-новому» працює і в нашому інституті. Правда, зі слів Ані, не настільки гладенько, як хотілося б. У будь-якому випадку, першокурсники домоглися свого: написали проректору КНУ Володимиру Бугрову, той мав розмову з директором інституту. У результаті через кілька днів Аня була зарахована до омріяної групи. Саме цей успіх її Інтернет-кампанії під гаслом ЗА #мистецьку_журналістику викликав мій інтерес.

Із першої секунди нашої зустрічі стало зрозуміло, що це буде розмова двох дружньо налаштованих людей, діалог без незручних пауз і запитань. Моя співбесідниця, відкинувши довге кучеряве волосся, почала розповідати про себе. Виявилося, що ми ровесниці, адже Аня навчалася півтора року в Могилянці. Зрозумівши, що філософія це не її сфера, що зубрити до кінця бакалаврату в оточенні відлюдькуватих одногрупників не до снаги, дівчина не побоялася знову стати першокурсницею. У новому виші їй значно комфортніше в колективі, але незвичною є модель відносин «викладач-студент». У киянки Ані є нагода бачити, як складаються стосунки зі студентами в її мами, яка викладає вокал в університеті імені І. К. Карпенка-Карого. «Вийдіть до трибуни, прочитайте конспект. Таке ще буває? У Могилянці Болонська система дійсно працювала, а в ІЖ вона ніби і є, а насправді нічого до ладу не працює. Наш інститут — такий собі маленький «совок»».— «І навіть сама будівля часом «тисне» на тебе, скажи? У минулому партійна школа, як-не-як», — підхоплюю я.

Але Аня, яку її однокурсники мені зарекомендували як комунікабельну дівчину, не виглядає розчарованою чи зневіреною, вона адекватно оцінює ситуацію і тепер має змогу багато часу приділяти забутим захопленням. Дівчина починає натхненно розповідати про курси з акторського мистецтва: жести рук, до цього моменту стримані і не надто енергійні, стають більш різкими і відвертими. Згодом я питаю її про літературу, і Аня зізнається, що «закинула»: «Останнім часом моє життя стало меганасиченим, хоча для мене такий темп нехарактерний. Для літератури залишається мало простору». Але її «закинула літературу» — це читати повість Буніна в акторському гуртку — розбирати драму сучасного письменника, плюс закінчувати сартрівську п’єсу «За закритими дверима». Звісна річ, заговорили про театр. Ані до вподоби постановки молодих режисерів, до творінь сучасних драматургів ставиться стриманіше: «Це спонукає певним чином до рефлексії, але не надихає так, як, наприклад, англійська класика».

На що ще не вистачає часу першокурсниці-журналістці? На перегляд фільмів. А, між іншим, кінематограф і театр найбільше її цікавлять. Аня зовсім нещодавно відновила заняття зі співу, яким займалася в дитинстві, без музики не уявляє свого повсякдення. Проте писати на музичну тематику…«Я не можу писати про музику, мабуть тому, що настільки глибоко її відчуваю», — припустила Аня.

Чому ж після філософського факультету людині, котра має такі творчі захоплення, не обрати відповідну хобі професію? Аня без особливого збентеження повідомила: «У мене є цілий набір комплексів і «зажимів», які б не дали наповну проявити себе, починаючи з творчого конкурсу на вступі, що лишило б неприємний осад. Тому варіанти на кшталт «акторка», «диктор» я відкинула одразу. Філологія, культурологія — я бачила, що і як вивчають на цих спеціальностях, і теж вирішила, що не моє. І тут зрозуміла, що журналістика — оптимальний варіант».

Наостанок я поставила першокурсниці запитання, яке, напевно, ненавидять, усі творчі люди: про плани на майбутнє. Перед тим як з’ясувати, ким бачить себе Аня через 3-5 років, я піддалася ефекту попутника і розповіла про історію своїх шукань із того часу, як я вперше прогуляла пари в нашому інституті. Моя співбесідниця по-філософськи зауважила, що невпинні пошуки себе в молодому віці — це нормально: «Ми живемо в перенасиченому інформаційному просторі, нас кидає в різні боки. Людина, яка в п’ять років розуміє, що хоче бути художником і все життя до цього йде, найщасливіша людина на планеті. Тому що в неї в 19 років навряд чи трапиться криза самоусвідомлення».

«Після Могилянки я наказала собі нічого не загадувати наперед, тому що я знаю, що може статися переорієнтація. З іншого боку, я намагаюся рости в тому, що роблю зараз. Не виключаю можливості займатися вокалом професійно, вступити на магістратуру до Інституту журналістики або ж до консерваторії. Я не обмежую себе в мріях», — такої позиції тримається Аня Кудрявцева.

Після тієї бесіди в їдальні ми бачимося з Анею все частіше: в тролейбусі, на сходах, у скверику біля інституту. Так приємно усвідомлювати, що ще одна людина в натовпі позбулася безликої маски. Людина, якій хочеться сказати своє щире «Привіт!».

Оцініть статтю

Подобається
Так собі
Пиши ще
Не пиши більше на цю тему

Схожі новини
Коментарі
Останні добавлені
«Семь дней» з життя Сергія Кириченка»
"Віче" №1, 2018
"Де-факто", №1 2018
Валентин Мондріївський: «Подобається образ Зеленського, але що буде, якщо він стане Президентом?»
Інформаційна боротьба напередодні виборів
«Україна понад усе!»: репортаж з маршу УПА в Києві
Усіма «Забутий» парад
Христина Равлюк: «На інформаційні вкиди треба реагувати миттєво»
Моя особиста думка на вашу особисту думку
Кого вважати достойним?
Олесь Маляревич: Якщо б за це платили гроші я працював би в 10 разів ефективніше
Костянтин Сердюк: «Жінки кладуть мої труси собі в гаманці та мріють народити від мене дітей!»
Олег Костюшко: «Настав час Україні бути державою-сервіс, а не державою-поводир!»
СУДДЯ ЄВГЕН ЧАКУ: «ЗАВЖДИ БУДЕ НЕЗАДОВОЛЕНА СТОРОНА, ТОМУ ДО КРИТИКИ ТРЕБА ВЖЕ ДАВНО ЗВИКНУТИ»
Богдан Ходаковський: “Як тільки щось починається, завжди погляньте на перший-другий ряд – там будуть наші”
Максим Зуєв: «Ми плануємо спонукати приватних власників передавати свої землі на безоплатній основі»
Юрій Коновальчук: «Мета будь-якої партії — це захоплення влади»
Валерій Танцюра: «У Києві з 2,5 тисяч дітей-сиріт лише 20 перебувають у державних установах»
Віктор Таран: "Суспільство – дзеркало влади"
Владислав Потапенко: «Гречкофіли» є у кожній демократичній країні, а не тільки в Україні!
Наталія Манойленко: «Чим масштабніші наші справи, тим масштабніші наші помилки»
До 100-річчя з Дня Народження Дмитра Прилюка
Вибіркові дисципліни 2019
Дмитро Лінько: «Ми колись чули, що АТО триватиме декілька годин»
Вибори не за горами
Презумпція винуватості бізнесу проти презумпції невинуватості чиновника, або у світі влади та бізнесу.
Андрій Андріїв: "Прийшов час, коли я не можу залишатися осторонь"
Одкровення з Петром Юрчишиним
Роман Колесник: Немає нічого неможливого для людини, яка прагне бути політиком та розуміє заради чого вона це робить
Наталія Шульга: «Ідеальний політик — це людина, яка спить спокійно»
Вадим Гутцайт: «Поради не зараз молоді, а поради в усі часи для молоді»
Ігор Бєлов: «Якщо ти вступаєш в партію, то вважається, що на тобі клеймо…»
Олександр Глазов: “ Якщо ти не займаєшся політикою – то вона займається тобою”
Стасів Владислава: «Україна – починається з себе!»
Олександр Васильківський: "Нам потрібно зберігати та захищати свою національну ідентичність "
В’ячеслав Деркач: «Покладатися треба тільки на себе і на людей, які прагнуть змін на краще»
Владислав Михайленко: Ще одна черга парку “Наталка” вийшла надзвичайно кльовою і отримала дуже багато схвальних відгуків від задоволених киян
Ростислав Смірнов: «Я б забрав у пенсіонерів право голосу»
Зачем политикам мандат?
Парламент, консерватизм і українська ментальність
Артур Харитонов: Я дуже хочу, аби Україна назавжди відмовилася від невдач через постсоціалістичну аморфність
Юрий Коновальчук: «Так вынуждает система»
Наталія Приходько: «Депутат – це водночас психолог»
«Я виступаю за легалізацію проституції та легких наркотиків», – Держсек МІП
Таміла Нартова : «Я хочу піти у політику, мені це подобається, хоча раніше у мене такого не було.»
Аліна Яворська: «Українська політична система не відповідає європейським аналогам»
Олександр Солонько: «Свобода» ще скаже своє слово в українській політиці
Ігор Коліушко: «Образилися – ну й нехай. Ми працюємо з тими, хто не ображається»
Вікторія Римарук: «Попередники Порошенка не ставили в центр своєї уваги простого українця»
Мустафа Найєм: «Політика – це викривлене дзеркало»
Вічні проблеми Києва. Чи скресла крига?
Вероніка Яковлєва: “Важливо мати стальні нерви і не “тупити”
Олег Фіалко: "Давайте просто перенесемо модель роботи мера на моє депутатство"
Грігол Катамадзе: Україна повинна стати «новим Китаєм» для Європи
Артур Мартовицкий: «А что такое парламент? Это 420 человек, каждый из которых не считает себя виноватым»
Тамара Плаксій: «Гра в політичні ігри з нардепами – справа небезпечна»
Іван Процик: тотальне зрадофільство викликає відразу
ЮРИСПРУДЕНЦІЯ, ЖУРНАЛІСТИКА ЧИ ВУЛКАНОЗНАВСТВО?
«Невпевненість та страх — головні вороги»
Як блог допомгає бізнесу та навпаки - бізнес блогу
(044) 481-45-61