реєстрація авторизація
Авторизація на сайті
Відміна
мапа сайту
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
Кафедра периодической прессы - институт журналистики
/ Медична журналістика

Медична журналістика

доцента Радчик Раїси Віталіївни

 

 

Дана дисципліна має на меті надати студентам Інституту журналістики базові знання з медичних питань, що потребують першочергового висвітлення у ЗМК. На сьогодні в Україні діють такі медичні напрями: акушерство і гінекологія; алергія та імунологія; гастроентерологія; дерматологія; діагностика; інфекційні захворювання; ендокринологія; кардіологія; неврологія; нефрологія; онкологія та гематологія; офтальмологія; педіатрія; психіатрія; пульмонологія та оториноларингологія; ревматологія; терапія та сімейна медицина; урологія та андрологія; хірургія; ортопедія; анестезіологія тощо.

        

Реєстр сайтів «Мета» налічує  у рубриці «Здоров’я» 14 підрубрик, у яких містяться 2042 сайти. Це свідчить про те, що тема медицини, охорони здоров’я, фармації тощо актуальні на сьогодні в Україні. На цих ресурсах працюють здебільшого журналісти, а не лікарі. Тому фаховий журналіст повинен мати можливість в Інституті журналістики отримати необхідні знання з медичної тематики і проблематики. Медична тематика стає популярною не лише в традиційних виданнях, але й в Інтернеті, тому коло потенційних читачів значно розширюється. З огляду на засилля медичної інформації у різних видах видань: спеціалізовані й масові; традиційні й мережеві – виникає питання професіоналізму таких матеріалів, особливо зважаючи на специфічність медичної сфери, тому на часі є необхідним вивчення особливостей та проблем медичної журналістики.

        

Студенти спеціалізації «Медична журналістика» матимуть змогу навчатися на базі однієї з київських лікарень. Також планується долучитися до «Школи медичної журналістики національної спілки журналістів України».

        

І як результат навчання, студенти вміло писатимуть матеріали на медичні теми у жанрі замітки, репортажу, інтерв’ю, звіту, статті, коментарю, нарису.

(044) 481-45-61